Skip to content
TV

Fani Fire Force mają to samo do powiedzenia o Inca

20 de lipiec de 2022
l intro 1658281508

Inca uśmiecha się do Fire Force

W 2015 roku zadebiutowała japońska manga „Fire Force”, wywodząca się prosto z umysłu autora i ilustratora „Soul Eater” Atsushi Ōkubo. Sukces serii manga doprowadził do wydania jej adaptacji anime w 2019 roku (poprzez IMDb). Fabuła przenosi widzów do wyjątkowego uniwersum, które przenosi walkę z ogniem na nowe ekstremalne poziomy. Shinra Kusakabe (Gakuto Kajiwara) to pirokinetyk trzeciej generacji, który żyje w świecie, w którym ludzie mogą spontanicznie palić się i przekształcać w napędzane wściekłością ogniste potwory znane jako Infernals, które muszą zostać ugaszone. Shinra jest częścią zespołu znanego jako Special Fire Force Company 8 i jest odpowiedzialna za ugaszenie Infernals, zanim spowodują nieodwracalne szkody.

Seria anime „Fire Force” ma za sobą dwa sezony, a finał sezonu 2 zostanie wyemitowany w maju 2021 roku. Od tego czasu rośnie niecierpliwość wokół tego, co do tej pory wiemy o trzecim sezonie „Fire Force”. W programie wprowadzono zdolności pirokinetyczne, w tym Inkę (Miyuri Shimabukuro), Złodzieja Ognia, który zna ścieżkę płomienia po jego zapachu. Po raz pierwszy pojawiła się w sezonie 2 i szybko dała fanom dużo do omówienia, a to, co mówią, pozostaje spójne.

Fani Fire Force nie są dokładnie fanami Inków

Jeden użytkownik Reddita wziął na siebie, aby rozpocząć wątek omawiający ich niechęć do Inki, używając mema sugerującego, że fani nie powinni jej lubić. Nie są też sami, ponieważ użytkownicy tacy jak u/DevilShimmer omówili, czego należy nienawidzić w Inca. „Jest po prostu zbyt przesadzona. Wiem, że głupio jest narzekać, że postać jest nierealistyczna w anime, w którym ludzie mają moc ognia… ale wygląda na to, że po prostu konkuruje z Haumeą o „ostrą słodką psycholkę” ”. Jak przyznał inny Redditor w swoim komentarzu, postać Inki jest poszukiwaczem mocnych wrażeń, który pozwala swoim przyjaciołom umrzeć dla własnej rozrywki. Ale ci, którzy nie czytali mangi, mogą znać jej złe skłonności tylko w anime.

Inca i jej niezbyt przyjemne sposoby na rozrywkę są takie same w mandze i anime, więc fani mogą nie lubić jej w obu formach. Jednak jedna rzecz, która może nieco różnić się od mangi do anime, została omówiona w wywiadzie, który Atsushi Ōkubo zrobił z Nuke The Fridge w lipcu 2019 r. Zapytany, czego najbardziej oczekuje, jeśli chodzi o przejście z mangi do anime, Ōkubo odpowiedział: „W mandze naprawdę trudno jest ocenić siłę ognia, kolor, dźwięk i ruch ognia, ponieważ jest to papier, jego nieruchome obrazy. Więc naprawdę nie mogę się doczekać, aby zobaczyć ruch, dźwięk ognia, oraz kolor i światło ognia przedstawione w anime.”

Biorąc pod uwagę, jak dobrze płomienie są wizualnie wykonane w anime, nie jest niespodzianką, że postać Inki, mimo że nie jest najlepszą postacią „Fire Force”, była doskonale wykadrowana w obu formach.

Czy ten post był pomocny?