Skip to content

Fani dobrego lekarza mieli większe nadzieje na ten romans

16 de lipiec de 2022
l intro 1657550200

Dr Lim wygląda na zaniepokojonego

W serialu ABC „Dobry lekarz” zespół chirurgów ze szpitala San Jose St. Bonaventure jest zazwyczaj zajęty wykonywaniem skomplikowanych procedur ratowania życia. Ale nawet najbardziej wykwalifikowani pracownicy służby zdrowia mają czas na odrobinę romansu.

W ciągu pięciu sezonów dramatu medycznego, wśród głównej obsady pojawia się wiele relacji. Niektóre pary świetnie prosperują, takie jak dr Shaun Murphy (Freddie Highmore) i ekspert IT Lea Dilallo (Paige Spara), którzy zawiązują węzeł w uroczystej ceremonii na dachu w finale 5. sezonu. Doświadczają swojego udziału w zmaganiach w całym serialu – w szczególności łamiącym serce poronieniu – ale w szóstym sezonie „Dobrego doktora” zmierzają silniej niż kiedykolwiek.

Jednak nie wszystkie duety „Dobrego Doktora” mają tyle samo szczęścia, ku irytacji fanów. Wielu widzów było rozzłoszczonych z powodu krótkotrwałego romansu między szefową chirurgii dr Audrey Lim (Christina Chang) a chirurgiem dr Neilem Melendezem (Nicholas Gonzalez). Po ich zerwaniu Melendez szybko zaczyna żywić uczucia do rezydenta chirurgicznego, dr Claire Browne (Antonia Thomas), której oferuje pocieszenie po nagłym odejściu jej matki, Breeze (Sharon Leal).

Podczas gdy część fanów „Dobrego doktora” wciąż zastanawia się, co mogło być między Limem i Melendezem, inni mieli większe nadzieje na kolejny romans z jednym z tych dwóch lekarzy.

Fanom nie podobało się to, jak traktowano związek Melendez i Claire

Po śmierci matki Claire znajduje w Melendez przyjaciółkę, która dołącza do niej na poranne biegi. Oczywiste jest, że silniejsze uczucia szybko tworzą się po obu stronach, mimo że Claire wcześniej nalegała, aby mężczyzna i kobieta mogli spędzać czas bez romantyczności. Ich prawdziwe uczucia nie są wyznawane, dopóki Melendez nie znajduje się na krawędzi śmierci, cierpiąc z powodu nieuleczalnych obrażeń odniesionych podczas trzęsienia ziemi.

Na Reddicie kilku fanów wyraziło irytację tym, jak zaczyna się i kończy romans między Claire i Melendezem. W wątku na temat związku u/RamboA123B powiedział, że widzi Claire jako hipokryzję: „Cała uwaga Claire o tym, że kobiety i mężczyźni nie mogą po prostu spędzać czasu razem z ludźmi, zakładając, że są ze sobą, zostaje całkowicie zrujnowana … Zawsze lubiłem ich razem, ale myślę, że podeszli do tego w niewłaściwy sposób. Inny fan, u/shipsatdawn, miał jeszcze bardziej kwaśny pogląd na to, jak się sprawy potoczyły, pisząc: „Ich związek sprawił, że poczułem się tak dziwnie. Ani trochę mi się to nie podobało. tak irytujące …”

Z perspektywy czasu Claire i Melendez nigdy nie mieli być. Ich związek jest tematem tabu od samego początku — nie tylko przełożony Melendez Claire w pracy, ale także spotykał się z jej przyjacielem i kolegą przełożonym, Limem. Jego przedwczesna śmierć zatacza krąg ich tragicznej historii miłosnej.

Zapytany o powody tej śmierci, twórca serialu David Shore powiedział Deadline, że ważnym czynnikiem był kwitnący związek Melendeza z Claire. Powiedział: „Żadne z tego nie jest osobiste… Chcieliśmy stracić postać, do której byśmy coś czuli i odczuwali ból, a na pewno jest to postać, z którą tak wielu z nich miało kontakt”.

Czy ten post był pomocny?