Skip to content
TV

Fani Conners są zmartwieni różnicą wieku Jane Curtin i Katey Sagal po odcinku 10 sezonu 5

9 de grudzień de 2022
l intro 1670553507

Katey Sagal na ceremonii wręczenia nagród

Zawiera spoilery dotyczące sezonu 5, odcinka 10 „The Conners”

W latach 70. i 80. Jane Curtin i Katey Sagal stały się dwiema najbardziej wpływowymi kobietami komedii. Curtin po raz pierwszy zyskał sławę dzięki licznym rolom członka obsady w „Saturday Night Live”, zanim w latach 90. przeszedł do ról filmowych i kolejnej głównej roli w telewizji w „3rd Rock From the Sun”. Sagal zapadła w pamięć wielu osobom jako cierpka, spostrzegawcza i konsekwentnie farsowa żona Ala Bundy’ego, Peg, w przeboju na małym ekranie z lat 80. Żonaty… z dziećmi. Obaj aktorzy w późniejszym okresie swoich karier zagrają poważniejsze i bardziej dramatyczne role, ale ich ekranowa para jako matka i córka okazałaby się histeryczna — choć trochę dziwna — w piątym sezonie „The Conners”.

Jeśli chodzi o sitcomy, niektóre momenty zawieszenia niedowierzania często mogą być przezabawną komedią. Kiedy widzowie są proszeni o zaakceptowanie czegoś tak niewiarygodnego i nielogicznego, że widok tego staje się absurdalny, może to stać się komediowym złotem. Może się tak zdarzyć, gdy aktorzy są za starzy do roli lub zbyt młodzi w porównaniu z rodzicem lub dzieckiem w podobnym wieku. Właśnie to martwi fanów „The Conners” w związku z rzeczywistą różnicą wieku między Curtinem i Sagalem po 5. sezonie, odcinku 10 serialu, zatytułowanym „The Dog Days of Christmas”.

Fani zwracają uwagę, że Jane Curtin jest tylko 7 lat starsza od swojej ekranowej córki

Fani szybko podchwycili obsadę Jane Curtin jako mamy Louise Conner, Doris, pomimo tego, jak dobrzy są ona i Katey Sagal w swoich rolach. Na Twitterze, @teatrmiłośnik1 dobitnie zapytał: „W jakim wszechświecie Jane Curtin jest wystarczająco dorosła, by być matką @KateySagal? #TheConners”. Na subredditowej stronie programu u/ricky_lafleur umieścił całe zamieszanie w kontekście, pisząc: „Ile lat ma Louise i jej matka? Jane Curtin nie jest starsza od Katey Sagal o sześć i pół roku. Dan jest wystarczająco duży, by mieć co najmniej jednego prawnuka. Nie przypominam sobie zamieszania wokół różnicy wieku między nim a Louise, jak to było między Jackie i Neville’em. Katey jest wystarczająco dorosła, by być matką Nata Faxona.

Starzenie się w Hollywood nie jest czymś, na punkcie czego Curtin ma obsesję, jak ujawniła magazynowi Parade w 2021 roku. Zapytana, dlaczego uważa, że ​​dostaje interesujące role w jej wieku, odpowiedziała: „Nie mam pojęcia. Może to dlatego, że nigdy się nie spodziewałam mieć pewne rodzaje ról. Nie postrzegam siebie jako jednej rzeczy, więc nigdy nie zostałem obrażony, gdy zaproponowano mi rolę ”. Aktorka wspomniała wtedy, że czytała kiedyś o aktorce – której imienia nie podała – narzekającej, że ma zaledwie 40 lat i już dostaje propozycje zagrania babci na ekranie. „Są babcie, które mają 40 lat” — dodał Curtin, zauważając, że jej brak próżności w porównaniu z rówieśnikami utrzymuje ją na ziemi.

Czy ten post był pomocny?