Skip to content
TV

Fani Chicago Med uważają, że scena MRI S8 była trochę przesadzona

23 de marzec de 2023
l intro 1679590377

Capp zdezorientowana twarz

Chociaż wśród obsady „Chicago Med” może być prawdziwy neurochirurg, widzowie od czasu do czasu kwestionują zachowanie lekarzy serialu. Na przykład w scenie, która prawdopodobnie posunęła się za daleko, Maggie Lockwood (Marlyne Barrett) fałszuje podpis innego lekarza, aby zwolnić swoją drugą połówkę z oddziału ratunkowego, rezygnując ze zwykłej procedury i łamiąc prawo mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów.

Fani podobnie krytycznie odnosili się do kluczowego wątku MRI w sezonie 8, odcinku 16, którego premiera miała miejsce 22 marca. Przed omawianą sceną MRI mężczyzna o imieniu Quentin (Adam Stephenson) staje się coraz bardziej niespokojny, czekając na poród swojej żony do ich dziecka. Kiedy dziecko się rodzi i ma za zadanie przeciąć pępowinę, zaczyna zachowywać się chaotycznie i grozi pielęgniarce nożyczkami, po czym ochroniarze próbują go zatrzymać. Następnie ucieka do pokoju MRI, gdzie jego pole magnetyczne przypina go między nim a stalowym łóżkiem, a nawet wbija mu nożyczki w szyję. Podobno zwykłe wyłączenie maszyny spowodowałoby wysunięcie nożyczek w sposób, który by go zabił.

W wątku Reddit dotyczącym tego odcinka użytkownik toomuchhoneydew opisał tę scenę MRI jako zarówno śmieszną, jak i niepotrzebnie szczegółową. „Nie chciałem się śmiać, ale IMO to było przesadzone” – napisali. Jak się okazuje, nie byli jedynymi widzami, którzy mieli taką opinię.

Fani Chicago Med zwrócili uwagę na różne problemy związane z fabułą S8 MRI

Również na Twitterze wielu fanów „Chicago Med” podzieliło się kilkoma różnymi powodami, dla których uznali historię MRI za śmieszną. Na przykład, @AchtungBaby115 napisał: „Dlaczego maszyna do rezonansu magnetycznego była włączona, skoro nikogo w niej nie było?”

Podobnie, @suzbronson argumentował, że taki incydent jest nie tylko mało prawdopodobny, ale także sprzeczny z normami szpitalnymi. „Takie dziwaczne wypadki nie zdarzają się, ponieważ MRI nie działa” – napisali. „To byłoby poważne zaniedbanie ze strony szpitala z powodu tego rodzaju rzeczy. To leniwe pisanie. Tak rozczarowujące”.

Tymczasem, @the_squarrell zastanawiał się, czy para podwójnych drzwi to wszystko, co stoi między korytarzem dla pieszych a aparatem do rezonansu magnetycznego w prawdziwych szpitalach, tak jak to ma miejsce w 8. odcinku 16. sezonu „Chicago Med”. @MickDevo153 następnie odpowiedział, że według ich szacunków szpitale zazwyczaj przechowują swoje urządzenia do rezonansu magnetycznego w oddzielnych, niedostępnych obszarach. Biorąc pod uwagę tę rzekomą nieścisłość w „Chicago Med”, zastanawiali się, czy program nie zatrudnia już aktywnie konsultanta medycznego.

Oczywiście w przypadku seriali sieciowych, takich jak „Chicago Med”, przesadne dramaty nie są niczym niezwykłym. Niemniej jednak dla wielu widzów fabuła MRI w odcinku 16 wydaje się wykraczać poza rutynowy melodramat i przechodzić w czystą śmieszność.

Czy ten post był pomocny?