Skip to content
TV

Fani Breaking Bad podkreślają wielki błąd Mike’a, który zatoczył pełne koło

3 de sierpień de 2022
l intro 1659542824

Mike obserwuje pracę wykonywaną

„Breaking Bad” rozpalił świat telewizji w ciągu pięciu sezonów, zdobywając entuzjastyczne recenzje zarówno krytyków, jak i widzów (poprzez Rotten Tomatoes). Budząca podziw odyseja kryminalna nie tylko pomogła AMC wyrobić sobie markę pod względem oryginalnej treści, ale także doprowadziła do niezwykle udanego serialu spin-off „Better Call Saul” i filmu Netflix „El Camino: A”. Przełamywanie złej historii”.

Wiele z tego, co sprawiło, że serial był tak atrakcyjny, to utalentowana obsada aktorów grających szeroką gamę postaci w moralnie szarym spektrum. Walter White (Bryan Cranston) rozpoczyna serial jako sympatyczny everyman, który żyje w beztroskim społeczeństwie. Jednak postać wyrasta na prawdziwego złoczyńcę, gdy historia toczy się dalej, tak bezwzględnego, że z zimną krwią zastrzeliłby nawet dowolną liczbę współpracowników.

Taki jest smutny, ostateczny los Mike’a Ehrmantrauta (Jonathan Banks), partnera biznesowego, którego Walt i Jesse (Aaron Paul) spotykają dzięki rosnącym powiązaniom w podziemnym świecie metamfetaminy. Co ciekawe, chociaż Mike spotyka swój koniec w połowie ostatniego sezonu „Breaking Bad”, niektórzy fani uważają, że mógł uniknąć tego smutnego końca.

Fani uważają, że Mike powinien był trzymać gębę na kłódkę

W subreddicie r/BreakingBad fani wzięli udział w kłótni między postaciami, która kończy się zastrzeleniem Mike’a przez Walta. Po tym, jak obaj nie zgadzają się, czy załoga Mike’a powinna zostać zabita, aby uniknąć ryzyka, że ​​grupa zostanie informatorami dla DEA, Mike w końcu wyładowuje całą swoją nagromadzoną wściekłość na Walta z czasu pracy z królem narkotykowym. Mike krzyczy na Walta, przeklinając byłego nauczyciela nauk ścisłych w liceum za jego ogromne ego i za zabicie Gusa Fringa (Giancarlo Esposito).

„Gdyby Mike po prostu zignorował Walta i szedł dalej, najprawdopodobniej uratowałby sobie życie” – zauważył u/Beginning_Oil2876. „Jednakże, ponieważ obraził się na to, wdał się w słowną kłótnię z Waltem, która ostatecznie zakończyła się jego śmiercią”. Co ciekawe, inni użytkownicy sugerowali, że Walter i tak mógł zabić Mike’a. „Czuję, że Walt poszedł tylko dlatego, że wiedział, że to jego ostatnia szansa na zabicie Mike’a, aby mógł zabić więźniów bez patrzenia przez ramię” – powiedział u/CoyoteHP.

Jednak wielu innych nie zgodziło się z tą oceną, twierdząc, że Walt pozwolił, by jego duma wzięła górę po tym, jak tyrada Mike’a zniszczyła jego własny wspaniały obraz siebie. „Myślę, że serial przedstawia to jako pochopną decyzję Waltera” – powiedział u/YoteViking. „Mówi nawet Mike’owi, że to niepotrzebne, ponieważ Lydia miała imiona”. Podczas gdy Mike pozornie mógł się uratować, trzymając gębę na kłódkę, wydaje się również prawdopodobne, że w przyszłości obaj znów zderzyliby się ze sobą, co oznacza, że ​​wszystko mogło potoczyć się w ten sam sposób, bez względu na wszystko.

Co więc aktor grający Mike’a myśli o swoim odejściu?

Jonathan Banks ma własną ocenę

Jonathan Banks uśmiecha się na imprezie

Po śmierci Mike’a w sezonie 5, odcinku 7 („Say My Name”), Jonathan Banks usiadł z Uproxxem, aby porozmawiać o losie Mike’a io tym, czy był gotowy do wyjścia, gdy nadejdzie czas. „Jeśli Mike tak często traci czujność w tym sezonie, to tylko wtedy, gdy nie strzelam Lydii w głowę” – powiedział Banks o słabnącej determinacji jego postaci. „Jeśli ktoś widział półśrodek, krzyczy do telewizora: „To półśrodek, Mike!””.

Tutaj Banks odnosi się do kultowej przemowy, którą jego postać wygłasza Walterowi w odcinku 12 „Breaking Bad” sezonu 3 („Półśrodki”). W tej scenie Mike przypomina sobie, że puścił prześladowcę domowego, ponieważ współczuł mu. Jednak dalej wyjaśnia, że ​​w końcu zaczął żałować tej decyzji, wybór, który następnie uważa za „półśrodek”.

W rzeczywistości Banks nie był nawet do końca pewien, czy Mike pozwoli, by ktoś, kogo tak pogardzał jak Walter, postawił się w takiej sytuacji. „Myślę, że pozwoliłby Walterowi przynieść mu torbę, ale upewniłby się, że jest uzbrojony, kiedy prowadzą jakąkolwiek rozmowę”, zadumał się Banks.

Czy ten post był pomocny?