Skip to content

Family Guy przekroczył granicę ze swoją ciągłą nienawiścią do Meg

5 de luty de 2023
l intro 1675139119

Meg w koszulce Chicago Bears

W sitcomach stało się trochę tropem, gdy każda postać rzuca się na jedną osobę bez pozornie żadnego powodu. Stało się to w „Biurze”, gdzie Michael Scott (Steve Carell) nienawidził Toby’ego (Paul Lieberstein) każdym włóknem swojego jestestwa. „Parks and Recreation” kontynuował tę tradycję, a wszyscy w wydziale byli totalnym palantem dla Jerry’ego (Jim O’Heir). Ale być może żaden program nie ma lepszego przykładu tego tropu niż „Family Guy” i wręcz obelżywe traktowanie Meg (Mila Kunis) przez rodzinę Griffinów.

Ta nienawiść z czasem narastała. Na początku serii Meg była po prostu niepopularną dziewczyną, która miała do czynienia z zastraszaniem w szkole i nieporozumieniami ze strony rodziny. Ale z biegiem czasu jej rodzice i rodzeństwo zaczęli słownie krytykować, a czasem fizycznie atakować Meg. Wszystko to odbywa się w służbie humoru, ale trzeba się zastanowić, czy od czasu do czasu nie posunięto się za daleko. Wydaje się, że tak właśnie uważają niektórzy Redditorzy, ponieważ wielu z nich uważa, że ​​Meg ma zbyt ciężko w serialu.

Wielu ludzi współczuło Meg

Dyskusja fanów wokół nienawiści do Meg trwa od lat, o czym świadczy Reddit. Jeden z użytkowników przedstawił ten pomysł innym fanom „Family Guy”, wskazując, jak źle została potraktowana w jednym odcinku: „Sceny są świetne, zabawne i dobrze zrobione, ale po raz pierwszy w historii (to ponowne obejrzenie) naprawdę zacząłem się czuć złe dla Meg. Kiedy piszą, a ona daje sugestie, które mają sens, i zamykają ją. Nie brakowało przykładów, z których można było czerpać, jak zauważył u/sirdarkchylde: „Kiedy Peter stoi w korytarzu z kijem i Meg zapytała go, co się dzieje, patrzył na nią przez kilka sekund, a potem pozbawił ją przytomności ”.

Jednak jeden z najbardziej rażących przykładów złego traktowania Meg został przytoczony przez u/saraboo2324: „Kocham Meg i nienawidzę tego, że są dla niej tacy okropni. Kiedy w końcu im się przeciwstawia i mówi, jak okropną matką jest Lois i to samo z Peterem, bardzo się ucieszyłem. Ale kiedy zabrała go z powrotem, aby wszystko znów było takie samo, zdenerwowałem się. Jest to nawiązanie do imprezy Seahorse Seashell Party z sezonu 10, podczas której Meg w końcu staje w obronie siebie. Ale bez jej roli piorunochronu reszta rodziny zwraca się przeciwko sobie. Pod koniec Meg akceptuje swój los jako worek treningowy rodziny, co jest prawdopodobnie jednym z najbardziej niezamierzonych i najsmutniejszych zakończeń „Family Guy” w historii.

Nadużycia rozciągają się nawet na prawdziwy świat, a Mila Kunis ujawnia w The Graham Norton Show, jak ludzie mówią do niej „Zamknij się, Meg”. Bycie złośliwym wobec postaci z kreskówek to jedno, ale nie powinno to rozciągać się na prawdziwy świat.

Czy ten post był pomocny?