Skip to content

Ewan McGregor na czele dramatu Paramount+ „Dżentelmen w Moskwie” jako szef ds. treści w Paramount, David Nevins, rozmawia z międzynarodowymi oryginałami i franczyzami — Festiwal TV w Edynburgu

25 de sierpień de 2022
David Nevins and Ewan McGregor

Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) został obsadzony w roli głównej w nadchodzącym brytyjskim serialu Paramount+ Dżentelmen w Moskwiezastępując Kennetha Branagha, wiadomości, które pojawiły się, gdy dyrektor generalny Paramount Premium Group, David Nevins, przedstawił swoją wizję międzynarodowej ekspansji Paramount+ i mówił o kreatywności na festiwalu telewizyjnym w Edynburgu.

Zdobywca nagrody Emmy aktor McGregor zagra hrabiego Aleksandra Rostowa, który po rewolucji rosyjskiej odkrywa, że ​​jego pozłacana przeszłość stawia go po złej stronie historii, w adaptacji bestsellerowej powieści Amora Towlesa, która zmierza do produkcja jeszcze w tym roku.

Opis postaci McGregora mówi dalej: „Oszczędzono mu natychmiastowej egzekucji, został wygnany przez sowiecki trybunał do pokoju na poddaszu w luksusowym hotelu Metropol, zagrożony śmiercią, jeśli kiedykolwiek postawi stopę na zewnątrz. Lata mijają, a niektóre z najbardziej burzliwych dekad w rosyjskiej historii rozgrywają się za progiem hotelu, ograniczone warunki życia Rostowa zapewniają mu wejście do znacznie większego świata emocjonalnych odkryć. Budując nowe życie w murach hotelu, odkrywa prawdziwą wartość przyjaźni, rodziny i miłości”.

Branagh został ogłoszony w tej roli w 2018 roku, jak ujawniono wtedy Ostateczny termin, ale McGregor będzie teraz grał hrabią.

McGregor powiedział: „To niesamowita, wspaniała historia i jestem bardzo podekscytowany, że mogę zagrać tak fantastyczną rolę”.

Nevins, szef treści Paramount, który również nadzoruje Showtime, ogłosił dziś na festiwalu telewizyjnym w Edynburgu podczas rozmowy kwalifikacyjnej z byłym dyrektorem Sky Studios i nowym dyrektorem generalnym BAFTA Jane Millichip, podczas którego zaprezentował również serial Antoine’a Fuqua Showtime Król Shaka.

Oryginał Paramount+ International zostanie wyprodukowany przez eOne we współpracy z VIS, międzynarodowym oddziałem studyjnym Paramount Global, i zostanie wyemitowany w programie Showtime w USA. Jest to pierwsza produkcja, która powstała w ramach umowy eOne z firmą Popcorn Storm Pictures Toma Harpera.

Harper powiedział: „Książka jest rzadkim i pysznym smakołykiem i zakochałam się w niej od chwili, gdy ją kupiłam 6 lat temu. Cieszymy się, że Amor powierzył tej wspaniałej drużynie powołanie do życia Metropola i nie moglibyśmy być bardziej zachwyceni, że Ewan zagra w Hrabiego.”

McGregor będzie producentem wykonawczym serialu wraz z showrunnerem Benem Vanstonem (Wszystkie stworzenia wielkie i małe, Ostatnie Królestwo), Harfiarz (Wojna i pokój, Peaky Blinders), Xavier Marchand (Łodzik, Pani Harris jedzie do Paryża) i autor Amor Towles, którego powieść sprzedała się w ponad czterech milionach egzemplarzy na całym świecie.

McGregor jest reprezentowany przez UTA, Narrative i Sloane Offer Weber & Dern.

Plany ekspansji

Paramount+ planuje zlecić wykonanie 150 międzynarodowych oryginałów do 2025 r. oraz Dżentelmen w Moskwie zadebiutuje w 2023 roku w Wielkiej Brytanii i na wszystkich rynkach międzynarodowych Paramount+, obok innych brytyjskich oryginałów, takich jak Mieszkanie, Seksowna Bestia oraz Nie ma ucieczki. Usługa ma zostać uruchomiona we Włoszech w przyszłym miesiącu, aw Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Francji jeszcze w tym roku, zanim przyspieszy dystrybucję. Spółka joint venture Comcast SkyShowtime zostanie uruchomiona w kilku innych sąsiadujących terytoriach.

Nevins powiedział Wszykina w ekskluzywnym wywiadzie przed jego sesją w Edynburgu, że Paramount podchodzi bardziej miarowo do wprowadzenia streamera niż inne globalne serwisy, ale przewidział premiery w Europie i wielu innych terytoriach w ciągu najbliższych kilku lat.

Zauważył, że ekspansja międzynarodowa skłoniła go do ponownej oceny potencjału projektów takich jak: Seksowna Bestia, który jest oparty na brytyjskim filmie gangsterskim z 2000 roku o tym samym tytule. Po raz pierwszy zaproponowano mu to, gdy prowadził tylko kanał Showtime, ale czuł, że nie jest to właściwe tylko dla odbiorców telewizji kablowej w USA.

„Jest powód, dlaczego Seksowna Bestia nie był oświetlony na zielono, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem go pięć lub sześć lat temu” – powiedział. „Teraz szukam subskrybenta w Bristolu lub Aberdeen — ci subskrybenci są tak samo dobrzy jak subskrybenci w Denver czy Houston. Ale nie robimy Seksowny Bestia tylko na rynek brytyjski. Myślę, że poradzi sobie dobrze w USA i Wielkiej Brytanii, a także we Włoszech i Francji. Mam nadzieję, że rzeczy, na których się skupiam, będą dotyczyć różnych terytoriów”.

Zauważył, że lokalna infrastruktura uruchomieniowa Paramount w Europie, gdzie firma ma wiele kanałów liniowych, pomogłaby Paramount+ osiągnąć cel, jakim są międzynarodowe zamówienia seryjne. W Wielkiej Brytanii, gdzie Paramount jest właścicielem sieci naziemnej Channel 5, model ten doprowadził już do kilku znaczących prowizji.

W trakcie sesji Nevins zwrócił uwagę na wpływ globalnego przesyłania strumieniowego na sposób, w jaki Paramount i Showtime wykorzystały istniejące IP. „To nie przypadek, że ten wzrost franczyzy i znanego IP korespondował z eksplozją wyboru w nielinearnym środowisku” – powiedział. „To jest darwinowski ekosystem telewizji”.

Zauważył, jak Aureola stał się drugim najchętniej oglądanym programem w Paramount+ z widownią znacznie szerszą niż ci, którzy grają w gry wideo, podczas gdy Smar: Rise of the Pink LadiesMa spin-off filmu muzycznego z 1978 roku, polegał na przeniesieniu „ukochanego filmu, który przekroczył pokolenia… w nową erę”.

Wskazał również na remake serii Paula Schradera Żigoł amerykański których przodkowie mieli mniej, więcej kultowych zwolenników. „Mogą być traktowane zupełnie inaczej” – dodał.

W innym miejscu Millichip zapytał Nevinsa, czy uważa, że ​​amerykański przemysł rozrywkowy ma obowiązek zareagować na politycznie naładowane decyzje Sądu Najwyższego, takie jak uchylenie Roe vs Wade i złagodzenie przepisów dotyczących broni.

„Nie wiem, czy mam obowiązek, ale na pewno mam interes” – odpowiedział, zauważając, że niedawno zlecona koprodukcja BBC Kobieta w ścianiez udziałem Ruth Wilson, która opowiada o słynnych Pralniach Magdaleny Kościoła Katolickiego, gdzie „upadłe kobiety” zostały wysłane, aby odpokutować „grzechy”, takie jak cudzołóstwo i ciąża nastolatek.

„Nieuchronnie będzie się wydawać, że odzwierciedla moment, w którym teraz żyjemy” – powiedział.

Czy ten post był pomocny?