Skip to content

Szef ds. treści ITV, Kevin Lygo: „Wielki brat” zrestartował się dzięki „nadzwyczajnemu sukcesowi” „Love Island” – Festiwal TV w Edynburgu

24 de sierpień de 2022
48640838133 b8d3e121da k e1586172748727

Wyspa Miłości „nadzwyczajny sukces” skłonił ITV do uruchomienia swojego Duży brat restart, według szefa ds. treści, Kevina Lygo, który powiedział, że obowiązek opieki jest rozważany w nadchodzącym reality show, ale „Nie sądzę, że powinniśmy przestać zezwalać publiczności na telewizję”.

Lygo powiedział na Festiwalu Telewizji w Edynburgu, że Wyspa Miłości, który trwa już osiem sezonów, „przeciwstawił się obecnej logice”, regularnie przebijając 3 mln widzów dziennie w ciągu ośmiu tygodni przez wiele sezonów.

„Ogląda go więcej młodych ludzi niż ktokolwiek inny i wszyscy powinniśmy cieszyć się z tego, że jeśli dostaniesz odpowiedni program, oni obejrzą” – dodał.

Lygo powiedział, że to Banijay’s Duży brat restart, który został odsłonięty podczas Wyspa Miłości finał, prawdopodobnie przekrzywi się starszy niż Wyspa Miłości, przyciąganie widzów, którzy oglądali dwie dekady temu i „czule to pamiętaj” od dni na Channel 4 i Channel 5.

Brytyjscy nadawcy poddali się krytyce za mnogość obecnych ponownych uruchomień, a były dyrektor generalny Channel 4, David Abraham, wcześniej określił ten trend jako „głęboko przygnębiający”.

Ale Lygo powiedział, że „czuje się dobrze” po pięciu latach bez anteny, aby przywrócić Duży brat i że ITV nie podejmuje dużego ryzyka handlowego.

„Połowa tego pokoju przyjdzie i sprawdzi, czy jest dobry i prawdopodobnie zostanie tam przez osiem tygodni i zrujnuje im życie” – zażartował.

Mając na uwadze ponowne uruchomienie, szefowa ITV ds. Rozrywki Katie Rawcliffe, występująca u boku Lygo, powiedziała, że Idol popowy powraca są nieprawidłowe.

Obowiązek opieki

Podążanie za innym Wyspa Miłości W sezonie, w którym obowiązek opieki był w centrum uwagi, Lygo powiedział, że dostrzega wyzwanie, ale „Nie sądzę, że powinniśmy przestać zezwalać publiczności na telewizję”.

Powiedział, że brytyjska telewizja „przebudziła się” po samobójstwie zawodnika Steve’a Dymonda po tym, jak pojawił się w telewizji ITV Pokaż Jeremy’ego Kyle’a i po samobójstwach dwóch byłych Wyspa Miłości zawodnicy.

„Kilka lat temu prawie nie używaliśmy terminu „obowiązek opieki”, a teraz jest on na ustach wszystkich” – dodał. „Nadawcy bardzo o tym pamiętają i jest to najważniejsze w umysłach producentów. Przybyliśmy w zawrotnym tempie.

Zwrócił uwagę, że kwestie związane z obowiązkiem opieki mogą mieć wpływ na „nieszkodliwe” programy, takie jak format dzienny Pościg, dla których uczestnik ostatnio stał się niesamowicie zdenerwowany, zostałby „wyśmiany” po tym, jak podczas nagrywania błędnie zadał łatwe pytanie.

ITVX

Lygo i jego komisarze, którzy dołączyli do niego na scenie, omówili wkrótce premierę streamera ITVX, który, jak ujawnili, ukaże się w listopadzie.

Opisał „komercyjny imperatyw” sprowadzenia widzów z powrotem do ITV, którzy niekoniecznie oglądają co wieczór.

„Straciliśmy, powiedzmy, 5 milionów widzów w ciągu ostatnich kilku lat i chcemy im pokazać, że są tysiące godzin programów, które mogą oglądać, wiele z nich jest nowych i błyszczących” – dodał.

Według szefowej ITV Drama Polly Hill, ITVX, który będzie debiutował jeden oryginalny dramat tygodniowo i zamawiał o 50% więcej dramatów, pozwala nadawcy na tworzenie większej liczby programów dla młodszych ludzi.

„Możemy być znacznie bardziej ukierunkowani pod względem gatunku z dużym zainteresowaniem dla młodych widzów, szukających czegoś nieco innego, co nadal znajduje się w kompetencjach ITV” – powiedziała.

Lygo powiedział, że ITVX będzie „zajmować się tematami, którymi bylibyśmy bardziej zdenerwowani na głównym kanale”.

Lygo i jego zespół przemawiali na festiwalu telewizyjnym w Edynburgu, który odbywa się od 24 do 26 sierpnia i zawierał przemówienia wszystkich głównych brytyjskich nadawców i szefów streamerów.

Wcześniej ITV zaprezentowało pakiet dokumentów dla ITVX, w tym zakulisowy program rodziny królewskiej z Jimmy Savile: Brytyjska opowieść o horrorze niezależne 72 filmy.

Czy ten post był pomocny?