Skip to content
TV

Evvie Jagoda z Survivor 41 właśnie wykonała bezprecedensowy ruch, ale czy był to dobry ruch?

30 de wrzesień de 2021
fa635ae77833f45b0ab68d10b73a293e4a1eb8fc

Spoilery w odcinku Survivor 41 z 29 września!

w Ocalały 41Premiera z zeszłego tygodnia, fani i zawodnicy poznali nowe, kręte atuty. Istnieje rada plemienna o bezpieczeństwo, zwana Strzałem w Ciemność. Istnieje również dylemat więźnia, gdzie członkowie przeciwnych plemion spotykają się na szczycie, a później decydują, czy są gotowi zaryzykować głosowanie na to, co ich zdaniem zrobi druga osoba. Ten ostatni zwrot, zasadniczo gra w kurczaka, skłonił zawodnika do bezprecedensowego ruchu Evvie Jagoda w najnowszym odcinku. Jednak okaże się, czy był to dobry strategiczny ruch, czy nie.

Zasadniczo Evvie Jagoda została wybrana przez zwycięskie plemię w wyzwaniu na immunitet, aby iść z jednym z nich, Deshawn Radden, na szczyt dylematu więźnia. Zrzucanie wrogich członków plemienia w różnych scenariuszach nie jest niespotykane w historii Niedobitek, ale jak Jagoda postanowiła wykorzystać sytuację tutaj w Ocalały 41 jest. Tam, gdzie fani normalnie widzieliby graczy, którzy trzymali większość swoich kart blisko klatki piersiowej – a być może jednocześnie zawiązali niejasny sojusz – Jagoda wrzuciła wszystkie swoje jajka do przysłowiowego kosza na bardzo wczesnym etapie gry. Rozsypała wszystkie ziarna. Powiedziała Raddenowi, kto z jej plemienia ma kłopoty, o tajnym dodatkowym głosowaniu jej kolegi z drużyny i o tym, jak działa jeszcze nowsza idolka immunitetu.

Ocalały 41’s Evvie Jagoda również szybko odpadła, nawet biorąc pod uwagę próbę zdobycia przewagi na szczycie. Zasadniczo powiedziała Deshawnowi Raddenowi, że daje mu darmowego, aby wygrać dodatkowy głos na swój własny. Jagoda zracjonalizowała ryzykowny manewr, mówiąc:

Chcę, żeby DeShawn wiedział, że jestem kimś, z kim może pracować i chcę mu coś udowodnić. Ale nie chcę zdradzać niczego, co jest dla mnie zbyt ważne… Ujawnię kilka rzeczy, ale głównie tajemnice innych ludzi… więc myślę, że prawdopodobnie będzie w porządku ujawnienie niektórych sekretów Xandera, ponieważ prawdopodobnie nie ma nawet znaczenia jutro.

Teraz oczywiście istnieją pewne strategiczne korzyści, że Evvie Jagoda dzieli się wszystkim i rozdaje wszystko w Dniu 5 Ocalały 41. Jak powiedziała, daje jej to silniejszą pozycję w przypadku wymiany lub fuzji. Zdobyła zaufanie Deshawna Raddena w wypróbowany i prawdziwy sposób: daję trochę, ty dajesz trochę. Ten ruch pokazuje, jak daleko Jagoda naprawdę patrzy w porównaniu z innymi zawodnikami.

Ale ruch ma również wiele założeń. Evvie Jagoda liczy na 1), że Deshawn Radden nie jest Russell Hantz– typ gracza, który nie dba o zaufanie, 2) że ujawnienie kluczowych informacji nie wróci, aby ją ugryźć, i 3) że w tej rzekomej „nowej erze” nastąpi nawet zamiana lub połączenie Niedobitek. Radden teoretycznie mógł przejrzeć strategię Jagody i zwerbować innych, aby również postrzegali ją jako zagrożenie, zakładając, że w końcu trafią do tego samego plemienia.

Zawodnik Xander Hastings zrobił interesującą uwagę, że bardzo dobrze nie może być scalania w Ocalały 41 i że mogą żyć i umrzeć przez plemię, w którym przebywają. Sądząc po innym nowym wydaniu (trzyczęściowy idol odporności, który opiera się na trzech osobach z trzech oddzielnych plemion, które muszą go zjednoczyć, gdy są rozdzielone), jest bardzo możliwe, że plemiona mogą zostać ustawione tak, jak są, dopóki nie zostaną rozwiązane. W takim przypadku Evvie Jagoda straciła szansę na zdobycie dodatkowego głosu w sprawie nadziei i modlitwy.

Niedawno wyeliminowany uczestnik plemienia Evvie Jagody dziś wieczorem, David Voce, to kolejna wskazówka, że ​​mogła po królewsku namieszać, zdradzając tajemnice handlowe. Dużo opowiadała Deshawnowi Raddenowi o grze Xandera Hastingsa, ponieważ miała wrażenie, że tej nocy wraca do domu. Ale jej sojusz złożony z dziewcząt, na rozkaz spanikowanego Tiffany Seely, w ostatniej chwili zmienił głosowanie. Ponieważ Hastings wciąż jest w grze, z wieloma przyszłymi mocami, pozostawia to otwarte drzwi dla reperkusji, które mogą spotkać Jagodę.

Niemniej jednak, naprawdę kibicuję sojuszowi dziewcząt Evvie Jagody, aby w końcu pewnego dnia uruchomić tę grę. Ale może to osiągnąć tylko wtedy, gdy obietnica słońca, księżyca i gwiazd nieznanej zmiennej przełoży się na jej korzyść. Złap nowe odcinki Niedobitek w czwartki o 20:00 czasu wschodniego na CBS.

Czy strategia Evvie Jagody na szczycie Survivor 41 była dobrą, strategiczną grą?

WYNIKI

CHCESZ GŁOSOWAĆ?

Czy ten post był pomocny?