Skip to content

Escape From Tarkov: Jak naprawić błąd „Nie udało się uruchomić gry”

11 de lipiec de 2022
l intro 1657563122

Ucieczka z maski czaszki Tarkov

Wieloosobowy tytuł „Escape from Tarkov” dostał drugą szansę na życie dzięki streamerom takim jak Dr Disrespect i DrLupo, stając się na krótko jedną z najlepszych gier na Twitchu, zanim obaj streamerzy przenieśli się na YouTube. W rzeczywistości dr Disrespect tak bardzo lubi FPS, że miał wpływ na jego własną bitwę royale. „Ucieczka z Tarkowa” również odniosła sukces dzięki dropom Twitch, które pozwalają widzom zdobywać nagrody w grze za oglądanie określonych streamerów w określonych godzinach.

Pomimo sporadycznej popularności, nierzadko zdarzają się problemy z uruchomieniem „Escape from Tarkov”. Strzelanka survivalowa jest dostępna tylko na własnej stronie internetowej i nie można jej pobrać na Steam ani w sklepie Epic Games Store. Utrudnia to rozwiązywanie problemów. Jednym z typowych problemów napotykanych przez graczy jest błąd „Nie udało się uruchomić gry”, który pojawia się podczas próby otwarcia tytułu. Na szczęście istnieje wiele rozwiązań do wypróbowania.

Metody naprawy błędu „Nie udało się uruchomić gry”

Istnieje kilka sposobów naprawienia błędu „Nie udało się uruchomić gry”, a niektóre są znacznie szybsze niż inne. Najprostszym rozwiązaniem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy „Ucieczka z Tarkowa” i wybranie „Uruchom jako administrator”.

Jeśli to nie wypali, programista zaoferował wiele alternatywnych metod do wypróbowania. Najpierw możesz sprawdzić, czy Twój program antywirusowy blokuje Launcher gry. Następnie upewnij się, że nie masz wirusa (istnieje darmowy program, który deweloper Battlestate Games zaleca o nazwie Dr.Web CureIt!). Upewnij się również, że masz wystarczająco dużo pamięci RAM, aby uruchomić „Escape from Tarkov”, co możesz zrobić za pomocą zalecanego przez dewelopera programu MemTest86.

Jeśli FPS nadal się nie uruchamia, rozwiązania są nieco bardziej zaangażowane. Będziesz musiał ponownie zainstalować DirectX i/lub program, aby zobaczyć, jak to działa. Jeśli to nie rozwiąże problemu, możesz wyczyścić rejestr, inicjując program do czyszczenia rejestru.

Czy ten post był pomocny?