Skip to content

Eminencja w Zakonie Strażników Cienia

3 de listopad de 2022
EminenceinShadow

Eminencja w cieniu to japońska seria light novel napisana przez Daisuke Aizawa i zilustrowana przez Tōzai. Jest publikowana jako powieść internetowa od maja 2018 r. na stronie publikowania tekstów Shōsetsuka ni narō. W październiku rozpoczęła się emisja anime adaptacji serii wyprodukowanej przez studio Nexus. 2022 Podczas gdy czekamy na nowe odcinki serialu, postanowiliśmy dostarczyć Wam kompletną kolejność oglądania Eminencja w cieniu seria.

Eminencja w cieniu obejrzyj kolejność według daty wydania

W tej sekcji przedstawimy przegląd Eminencja w cieniu działa w odpowiedniej kolejności wydania:

  1. Eminencja w cieniuSezon 1 (anime, 2022)

W dalszej części tego artykułu podpowiemy, jak należy oglądać serial w porządku chronologicznym.

Ile Eminencja w cieniu sezony i odcinki są?

Klasyczne serie light novel zostały od wieków przekształcone w dobrze zrealizowane seriale anime, ucieleśnione przez wspaniałe animacje i niesamowicie utalentowanych aktorów anime. Eminencja w cieniu jest zdecydowanie przykładem takiego przypadku, rozpoczynającego się w formie lekkiej powieści, która trwa do dziś.

Eminencja w cieniu stała się solidnym hitem wśród fanów anime, którzy wracają do serialu co tydzień ze względu na jego atmosferę, mroczną zawartość i fabułę, która była na tyle oryginalna, że ​​fani zaczęli oglądać jej serial. Seria anime szybko zyskała popularność, a pierwszy sezon jest obecnie emitowany z solidnym sukcesem na całym świecie.

ZWIĄZANE Z:

Członkowie obsady anime telewizyjnego 2022 „The Eminence in Shadow” potwierdzone

Premiera pierwszego sezonu The Eminence in Shadow miała miejsce 5 października 2022 r., a planowana liczba to 12 odcinków. Obecnie, w momencie pisania tego artykułu, wyemitowano pięć odcinków serialu, a reszta pojawi się w nadchodzących tygodniach.

W jakiej kolejności należy oglądać Eminencja w cieniu?

Eminencja w cieniu fani będą musieli zacząć od pierwszego sezonu The Eminence in Shadow, aby rozpocząć historię, podążając za postępem liczbowym odcinka, aż do końca sezonu. W tej chwili serial nadal trwa, co oznacza, że ​​fani będą musieli poczekać na cotygodniowe wydanie każdego nowego odcinka, aby kontynuować historię Eminencja w cieniu.

Eminencja w cieniu chronologiczna kolejność zegarków

1. Eminencja w cieniu sezon 1 (12 odcinków)

W momencie pisania, Eminencja w cieniu wciąż trwa, a co tydzień pojawia się nowy odcinek. Aktualnie wydany odcinek Eminencja w cieniu włączać:

Nie. Epizod Streszczenie (źródło: Wikipedia)
1 „Znienawidzony kolega z klasy”
Transkrypcja: „Kirai na Kurasumeito” (jap. 嫌いなクラスメイト)
Akane Nishino jest znaną aktorką, dobrą uczennicą i przyjaźni się ze swoimi kolegami z klasy. Jest to jednak fałszywa postać, którą stworzyła po incydencie, kiedy fan ją porwał i molestował. Wewnątrz jest zła, zgorzkniała i gardzi wszystkimi, w szczególności kolegą z klasy Minoru Kageno, który ledwo przyznaje się do jej istnienia. Wykazano, że Kageno nosi ciężary w swojej torbie i ubraniu, aby zwiększyć swoją siłę. Nishino zostaje porwana przez przestępców, którzy chcą ją wykupić. Przerywa im Kageno przebrany za zamaskowanego strażnika, który nazywa siebie Stylowym Zabójcą Ruffian, ale kiedy widzą, że Slayer używa podwójnych łomów, zdają sobie sprawę, że w rzeczywistości jest niebezpiecznym awanturnikiem, który może samodzielnie pokonywać gangi, znanym jako Balaclava Berserker. Zabójca pokonuje obu mężczyzn i uwalnia Nishino. Nishino podejrzewa Kageno, ale kilka dni później Kageno zostaje nagle potrącony przez ciężarówkę i umiera. W retrospekcji Kageno wyjaśnia całe swoje życie, że chciał zostać złym mózgiem kontrolującym społeczeństwo w ukryciu przed cieniami i nieustannie trenującym sztuki walki, mając nadzieję, że pewnego dnia będzie tak potężny jak bomba atomowa. Teraz, w teraźniejszości, Kageno odradza się w alternatywnym świecie z magicznymi mocami, gdzie wciąż ma nadzieję, że spełni swoje marzenie o kontrolowaniu społeczeństwa jako Eminencja w Cieniu.
2 „Narodziny ogrodu cieni”
Transkrypcja: „Kessei Shadō Gāden” (jap. 結成シャドウガーデン)
Kagenou odradza się w alternatywnym świecie jako Cid Kagenou, syn pomniejszych arystokratów Barona i Lady Kagenou oraz starszej siostry Claire. Zgodnie ze swoim poprzednim życiem, Cid trenuje w tajemnicy i wznawia swój mroczny tryb życia, zabijając bandytów. Cid odkrywa żywą plamę gnijącego ciała i udaje mu się wyleczyć nękającą ją klątwę, przywracając jej prawdziwą postać; elfka. Aby się zabawić, Cid, występujący jako Eminence in Shadow, przekonuje dziewczynę, że jest potomkiem starożytnych bohaterów, którzy pokonali demona zwanego Diabolos, ale Kult stara się wskrzesić Diabolosa. Wierząc w jego kłamstwa, dziewczyna zgadza się utworzyć grupę o nazwie Shadow Garden, aby oprzeć się kultowi. Cid nadaje jej imię Alpha, ale potajemnie jest rozbawiony, Alpha wierzył, że jego zmyślona historia. Trzy lata później Claire zostaje nagle porwana. Alpha, która teraz zrekrutowała sześć dziewczyn jako Siódemka Cieni, znajduje Claire i potwierdza, że ​​została porwana przez Kult Diabolosa. Cid jest przekonany, że dziewczyny tylko bawią się z nim w role; Całkowicie nieświadomy, że kult faktycznie istnieje i zamierza, aby Claire była gospodarzem Diabolosa, gdy zmartwychwstanie. Cid prowadzi atak, mając wrażenie, że poluje na zwykłych bandytów, a większość kultystów ginie. Claire ucieka podczas chaosu i, nie mając pojęcia, że ​​Cid był w to zamieszany, później wyjeżdża, by uczęszczać do Akademii Midgar zgodnie z planem. Cid, wciąż zupełnie nieświadomy tego, co się naprawdę wydarzyło, jest zaskoczony, gdy Alfa i inne Cienie nagle ogłaszają, że odchodzą.
3 „Ordynariusz szermierza”
Transkrypcja: „Bonjin no Ken” (jap. 凡人の剣)
Shadow Seven oddziela się, by polować na kult na całym świecie; Cid wierzy, że po prostu dorośli i znudzili się jego grą. Zapisuje się do tej samej akademii, co Claire, gdzie celowo unika wyróżniania się, nawet wybierając na przyjaciół dwóch przeciętnych chłopców, Skela i Po. W ramach kary za złe wyniki na teście Cid jest zmuszony wyznać miłość księżniczce Alexii i zostać publicznie upokorzony. Cid odgrywa rolę „typowej postaci z tła”, ale jest zszokowany, gdy Alexia zgadza się być jego dziewczyną. Alexia zaprasza Cida na swoją lekcję szermierki, gdzie odkrywa, że ​​Alexia jest zaręczona z królewskim instruktorem szermierki Zenonem, ale nie chce go poślubić. W pełni świadomy, że jest wykorzystywany, a Alexia jest potajemnie złośliwa i samolubna, Cid zgadza się kontynuować ich fałszywy związek w zamian za pieniądze. Po dwóch tygodniach Alexia przyznaje, że pomimo wysiłku, jaki wkłada w trening miecza, nie jest tak uzdolniona jak jej siostra Iris, dlatego zyskała przydomek „Fencer Ordinaire”. Cid przyznaje, że naprawdę lubi jej styl miecza, który skupia się na opanowaniu podstaw. Alexia wpada w złość i kończy ich fałszywy związek. Następnego dnia Zenon ujawnia, że ​​Alexia zniknęła i aresztuje Cida jako podejrzanego o jej porwanie.
4 „Nagrody Sadyzmu”
Transkrypcja: „Kagyaku e no Hōshū” (jap. 加虐への報酬)
W celi obok zmutowanej ludzkiej dziewczyny kultowy naukowiec, który twierdzi, że zawiera DNA demona, kradnie krew Alexii. Cid jest torturowany przez rycerzy za lokalizację Alexii, ale trenując się, by wytrzymać ból, udaje, że jest żałosnym, ale niewinnym NPC, myśląc, że to sprawia, że ​​wygląda fajnie. Po 5 dniach księżniczka Iris nakazuje uwolnienie Cida. Alpha ponownie pojawia się u Cid z wiadomością, że kontynuowali monitorowanie kultu, jednocześnie zwiększając wpływy Shadow Garden. Cid jest pod wrażeniem Alfy i innych Cieni, które od czasu do czasu odwiedzają, aby kontynuować z nim swoją grę fabularną; nieświadomy Shadow Garden naprawdę stał się potężną organizacją. Alpha planuje uratować Alexię ze 114 lojalnymi żołnierzami; Cid gra razem, aby się zabawić, ponieważ wie, że Alexia naprawdę została porwana, ale błędnie uważa, że ​​to skorumpowani rycerze, a 114 żołnierzy to tylko aktorzy wynajęci przez Alpha. W zmasowanym ataku Cid morduje rycerzy, którzy torturowali go, podczas gdy jego armia szuka Alexii. Naukowiec desperacko wstrzykuje krew Alexii w zmutowaną dziewczynę, która staje się demonem, zabija naukowca, a następnie uwalnia Alexię. Alexia wpada na Zenona, który ujawnia, że ​​oddał ją kultowi, aby zaaranżowali mu awans na wysokiego rycerza. Alexia atakuje, ale Zenon łatwo ją pokonuje. Nagle pojawia się Cid.
5 „Jestem…”
Transkrypcja: „Ai Amu……” (Japoński: アイ・アム……)
TBA

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?