Skip to content

Electric Entertainment zamyka 100-milionowy kredyt z Bank Of America

11 de sierpień de 2022
dean devlin headshot212 e1585265188921

Dean Devlin’s Electric Entertainment zamknął pięcioletnią linię kredytową na 100 milionów dolarów z Bank of America, aby sfinansować rozwijającą się produkcję, która obejmuje Dźwignia: Odkupienie, Arka oraz Prawie raj pośród innych.

Jest to największy do tej pory obiekt Electric, ponieważ popyt na treści utrzymuje się na wysokim poziomie, powiedział Devlin. „Wraz z nadejściem i kontynuacją rozwoju branży streamingowej mieliśmy szczęście, że nadal robimy to, co robimy najlepiej — tworzymy oryginalne programy, które uwielbiają widzowie. Dzięki nie tylko naszej transmisji, ale teraz naszemu kanałowi transmisji strumieniowej i partnerom platformy, nasze treści cieszą się większym zainteresowaniem, ponieważ nasza ekspansja dystrybucji stała się dalekosiężna”.

Umowa kredytowa „pozwala nam kontynuować naszą szybko zmieniającą się trajektorię”, powiedział dyrektor finansowy Jeff Gonzalez.

Transakcja wzmacnia produkcję, sprzedaż i dystrybucję ramion Electric dla krajowego i międzynarodowego przemysłu OTT oraz tradycyjnej przestrzeni liniowej.

Electric kończy produkcję w drugim sezonie Dźwignia: Odkupieniespin-off Wpływ i jeden z pierwszych oryginalnych programów Amazon Freevee. Prawie raj, który pierwotnie był emitowany na WGNA, został podświetlony na zielono przez drugi sezon dla Freevee i jest obecnie w produkcji. Nowa seria Arka po prostu zapakowany i będzie emitowany jako oryginał SYFY Channel. Inne serie obejmują Bibliotekarze oraz Placówka.

Electric posiada również własną aplikację ElectricNOW z pokazami wyprodukowanymi i zakupionymi przez firmę.

Bank of America pełnił rolę jedynego głównego organizatora i jest agentem administracyjnym placówki.

„Bank of America z przyjemnością współpracował z Deanem i zespołem zarządzającym Electric Entertainment, aby pomóc im wytyczyć przyszły rozwój” – powiedział Randy Hua, szef Entertainment Industries Group w Bank of America. „Electric ma silną linię kreatywnych projektów nadawczych i strumieniowych i może nadal zwiększać swój wpływ za pośrednictwem różnych kanałów”.

Czy ten post był pomocny?