Skip to content

Dwayne Johnson DC Pic „Czarny Adam”, aby zarobić: oto jak

7 de grudzień de 2022
black adam 3

Coś tam się dzieje Czarnego Adama może stracić 50–100 mln USD, a to po prostu nieprawda. Źródła finansowania filmu Wszykina, czyli ludzie, którzy zarabiają na życie i osoby bliskie filmowi, twierdzą, że ten film z pewnością wyjdzie na zero i wyjdzie na plus. Przewiń w dół, aby zobaczyć, jak to zrobić. Z globalnym dochodem brutto w wysokości 390 mln USD, kosztem produkcji 195 mln USD i wydatkami P&A w przedziale od 80 do 100 mln USD, film Dwayne Johnson DC/New Line chce zarobić między 52-72 mln USD.

Również nie wliczone w tę kwotę, jest dodatkowym źródłem gotówki z Czarnego Adama towar.

To wszystko, łącznie z oceną B+ CinemaScore, wystarczy Czarnego Adama być początkującym franczyzodawcą (przeczytaj pierwszy Kapitan Ameryka zarobił 370 milionów dolarów WW).

Czarnego Adama reprezentował największe solowe otwarcie Johnsona w Stanach z kwotą 67 milionów dolarów, co najwyraźniej było jednym z modeli finansowych, które dział finansowy Warner Bros. miał na myśli, opracowując strategię zysków i strat dla tego filmu. Na bardzo suchym jesiennym rynku bez żadnych słupów namiotowych z powodu postprodukcji logjamu stworzonego przez Covid, Czarnego Adama był największym filmem sezonu, zajmując pierwsze miejsce przez trzy tygodnie z rzędu na całym świecie, zanim Disney / Marvel Studios Czarna Pantera: Wakanda na zawsze przybył.

POWIĄZANE: „Czarny Adam” przekracza 300 milionów dolarów na całym świecie

„Czytałem twierdzenia, że Czarnego Adama straci pieniądze. To nieprawda” — wykrzykuje producent i finansista Joe Singer, który zajmuje się głównie finansowaniem produkcji filmowej. „Ten obraz można uznać za rozczarowujący, ponieważ w filmie DC wystąpił Dwayne Johnson. Jednak obraz przekroczy próg rentowności i przyniesie trochę zysku.

Był Czarnego Adama tak duży jak Hobbsa i Shawa, co przyniosło zysk w wysokości 84 milionów dolarów po wszystkich usługach pomocniczych? Nie, ale trzeba pamiętać, że tzw szybcy i wściekli spinoff miał Rosję i nie stawił czoła przeciwnościom silnego dolara za granicą. Hobbsa i Shawa skorzystały również Chiny, gdzie Johnson jest duży, a film zarobił 201 milionów dolarów (zwróć uwagę, że zwrot z wynajmu kinowego w USA wynosi tylko około 25%, a w ChRL nie ma rynku krajowego). Chiny odłożyły na bok kilka amerykańskich hitów w następstwie Covid. Tych czynników nie można było przewidzieć kiedy Czarnego Adama świeciło na zielono.

Jednak praca w Czarnego Adamaprzysługą jest oszczędniejszy budżet marketingowy w porównaniu z 140 milionami dolarów, które Universal wycisnął Hobbsa i Shawa. W jaki sposób? W Warner Discovery, które pogrążone jest w długach i przechodzi przez rundy zwolnień, doszło do intensywnego cięcia kosztów. Czarnego Adama przełożył większość swoich wydatków na marketing cyfrowy na marketing liniowy, napędzany przez ogromny megafon Johnsona w mediach społecznościowych, który ma zasięg prawie pół miliarda obserwujących na TikTok, Instagramie, Twitterze i Facebooku. Weź również pod uwagę krótsze okna kinowe w dzisiejszych czasach na filmy, co pozwala studiu na zwiększenie wydatków marketingowych. PVOD dla filmu uderza w czasie, gdy zdjęcie wciąż jest w kinach, a reklamy zewnętrzne wciąż są w pobliżu. Czarnego Adama pojawi się w HBO Max 16 grudnia, po 57-dniowym oknie, wystarczająco długim, aby zmaksymalizować kinowy, PVOD i sprzedawać za dolary. Czynnik wahań w zysku netto tutaj Czarnego Adama: Warners twierdzi, że wydali 80 mln USD globalnego P&A, co dałoby nadwyżkę w wysokości 72 mln USD, podczas gdy 100 mln USD, o które walczą inne źródła, daje zdjęcie 52 mln USD zysku.

Rozumiem, że umowa Johnsona nie była tak agresywna jak jego poprzednie umowy (czyt Czerwone powiadomienie). Otrzymał opłatę wstępną w wysokości 20 milionów dolarów i zgodnie z naszymi liczbami osiąga zysk, który wynosi zero. Jest 40% pula zysku dzielona przez reżysera Jaume’a Colleta-Serrę, producentów obrazu Beau Flynn i Seven Bucks, talent i Johnsona, który jest największym uczestnikiem z ponad 10%. To wychodzi z 52 milionów dolarów netto. Ta wspólna pula wchodzi w życie po osiągnięciu przez studio rentowności. Nikt na Czarnego Adama otrzymał pierwszego dolara brutto zgodnie z naszym zrozumieniem.

Koszt produkcji w wysokości 195 mln USD obejmuje opłaty odsetkowe studia, które są na niskim poziomie korporacyjnym wynoszącym 2%. Pozostałości i koszty rozrywki domowej są uwzględnione w całkowitych kosztach filmu o wartości 338 mln USD. Opłata, którą Warner Bros płaci za przesłanie zdjęcia do HBO Max, jest uwzględniona w przychodach Home Entertainment w wysokości 86 milionów dolarów. Na tym poziomie brutto krajowa płatna telewizja, czyli PVOD, przynosi 36 mln dolarów.

„Sequele i franczyzy są siłą napędową naszego biznesu” — dodaje Singer — „Mają obniżony profil ryzyka i generalnie wyższą przewagę. Fakt, że prowadzone są dyskusje nt Czarne Adamy sequel to sposób, w jaki studio buduje długoterminową, zrównoważoną wartość”.

Czy ten post był pomocny?