Skip to content

Dwayne Johnson był w stanie niedowierzania pierwszego dnia Czarnego Adama

21 de październik de 2022
l intro 1666391513

Dwayne Johnson uśmiecha się

Wymarzony projekt Dwayne’a Johnsona w końcu stał się rzeczywistością. Były „Ludowy Mistrz” WWE krążył wokół „Shazama!” projekt od 2006 roku. Został poproszony przez ówczesnego reżysera Petera Segala, aby wcielić się w rolę Kapitana Marvela (aka Shazama, nie ma to nic wspólnego z postacią Marvel Comics). Ale rok później, w 2007 roku, Johnson wykazał zainteresowanie graniem w „Shazam!” antagonista Czarny Adam. Dziesięć lat później, po kilku falstartach i kilkukrotnym odstawieniu filmu na półkę, według The Hollywood Reporter, ostatecznie zdecydowano się podzielić „Czarny Adam” i „Shazam!” na dwa filmy, ponieważ Warner Bros. i DC wyraziły obawę, że The Rock jest złoczyńcą, a nie gwiazdą filmu.

Jednak według artykułu z The Wrap, pojawiły się wstępne dyskusje na temat pojawienia się Czarnego Adama w sequelu „Oddział samobójców” jako złoczyńcy w tym filmie, zanim stał się on projektem Jamesa Gunna, ale te plany zostały porzucone, gdy „Oddział samobójców” ” nabrał kształtu. Chociaż podobizna postaci pojawia się w „Shazam!” od 2019 r. zdecydowano, że Czarny Adam nie pojawi się w filmie i nie będzie miał własnej historii, zanim ewentualnie skrzyżowa się z Shazamem. Teraz, ponad 15 lat po pierwszym obsadzie Johnsona wokół projektu DC, „Czarny Adam” w końcu doszedł do skutku, a jego premiera odbyła się 21 października 2022 roku.

Dwayne Johnson poczuł surrealistyczny moment, by w końcu zostać pierwszym Czarnym Adamem na dużym ekranie

Po próbach stworzenia „Czarnego Adama” przez tak wiele lat, Dwayne Johnson w końcu miał surrealistyczny moment wkroczenia po raz pierwszy na plan w kostiumie, gdy rozpoczęły się zdjęcia. Powiedział Entertainment Weekly: „Kiedy wszedłem na plan, uderzyło mnie to jak tona cegieł. Pomyślałem:” Wow, wcześniej nie ma odniesienia do Czarnego Adama. Jestem pierwszym, który ożywił tę postać. Przede mną nie ma innych aktorów. Wchodzę więc na plan iw ciągu dwóch minut podnoszę wzrok i widzę całą JSA w pełnym kostiumie”. Johnson opisał dalej, jak czuł się wdzięczny, widząc, że wszyscy w obsadzie spotykają się razem i za to, że z nimi pracował.

Odniósł się także do komentarzy jego kolegi Aldisa Hodge’a, który gra w filmie lidera Justice Society of America, Hawkmana. „Nie zakładaliśmy kostiumów, zakładaliśmy sny”. I to było naprawdę spełnienie marzeń” – powiedział Johnson, cytując Hodge’a. Hodge podążył za tym cytatem w tym samym wywiadzie, mówiąc, że spędził kilka lat próbując dołączyć do franczyzy takiej jak DC Extended Universe i że czeka tylko na najlepszą okazję i właściwych ludzi do współpracy. „I [Dwayne] był odpowiednim bratem, by to zrobić” – kontynuował Hodge. Dla niego było 10 lat próbując to wypchnąć. To było 10 lat ciągłej, konsekwentnej pracy.

Dwayne Johnson zawsze kochał DC i uważał, że Czarny Adam zasłużył na swój własny film DC

Dwayne Johnson z fanami

Mówiąc o początkach tego, jak „Czarny Adam” trafił na duży ekran, Dwayne Johnson powiedział Den of Geek: „Odkąd byłem małym chłopcem, muszę przyznać, że zawsze byłem w DC. w sobotnie poranki mieliśmy „Super Friends”. Dlatego zawsze byłem mistrzem i orędownikiem bohaterów DC, ale także złoczyńców. DC ma najlepszych złoczyńców!”

Następnie ujawnił, że kiedy pierwszy film był wciąż projektem Shazam vs. Black Adam, obawiał się reżyserii filmu. Powiedział: „Zawsze było w tym coś dziwnego. Po prostu nie czułem tego w 100 procentach… Nie sądziłem, że powinniśmy iść w tym kierunku”. Johnson stwierdził również, że taka konfiguracja zadziałałaby dla Shazama, ale prawdopodobnie nie byłaby idealna dla Black Adama. Projekt ostatecznie skierował się w stronę The Rock, a „Czarny Adam” został wreszcie zrealizowany jako samodzielny film.

Czy ten post był pomocny?