Skip to content
TV

Droga do wieloświata to jedyna rodzina, którą fani odcinków chcą oglądać po raz pierwszy

2 de listopad de 2022
l intro 1667369602

Wersja z gliny Stewiego Griffina

Liczne odcinki „Road To X” z „Family Guy” Setha MacFarlane’a to zbiór historii, które wysyłają Stewiego i Briana Griffina (obaj nagłośnieni przez MacFarlane’a) w podróże do różnych miejsc na całym świecie i poza nim. Niektóre z najważniejszych wydarzeń z tych przygód to „Droga do Vegas”, w której Brian i Stewie pojechali do Sin City na koncert Celine Dion. „Droga do bieguna północnego” była świadkiem wizyty duetu w warsztacie Świętego Mikołaja z misją zabicia samego Świętego Mikołaja oraz oryginalnego klasycznego „Droga do Rhode Island”, od którego wszystko się zaczęło.

Jednak ze wszystkich odcinków „Droga do X” w historii „Family Guy” żaden nie jest tak sławny i uznany jak „Droga do wieloświata” sezonu 8 – który pozostaje prawdopodobnie najbardziej ambitnym odcinkiem całej serii. „Road to the Multiverse” skupia się na podróży Briana i Stewiego przez niezliczone, równoległe wszechświaty. Należą do nich taki, w którym ludzie zamienili się miejscami z psami (ku uciesze Briana), wszechświat, w którym chrześcijaństwo nigdy nie istniało, oraz taki, w którym cały świat jest animowany jak klasyczny film Disneya.

„Road to the Multiverse” zyskał uznanie krytyków po wydaniu w 2009 roku i do dziś pozostaje jednym z najbardziej kultowych odcinków w całym „Family Guy”. Rzeczywiście, wielu fanów online twierdziło nawet, że „Droga do wieloświata” jest absolutnie jedynym odcinkiem, który oglądali po raz pierwszy potrzebować oglądać.

Fani uważają, że Road to the Multiverse to najlepszy odcinek serialu i świetny wybór dla nowych widzów

Fani na Reddicie zdają się zgadzać, że „Droga do wieloświata” jest absolutną koniecznością dla początkujących widzów „Family Guy”. W odpowiedzi na wątek od u/Joesw7770 z pytaniem, od których odcinków „Family Guy” powinni zacząć, trzech różnych użytkowników nazwało „Droga do wieloświata” jako najlepszy odcinek dla obserwatora po raz pierwszy. „Droga do wieloświata” została ponownie wspomniana w podobnym wątku z u/U-shock, a kilku innych użytkowników na Reddicie posunęło się tak daleko, że nazwało go najlepszym odcinkiem całej serii.

„Funda za funta, myślę, że Droga do wieloświata to najlepszy odcinek” – napisał u/woosen. „To był świetny odcinek, z pewnością kamień milowy w serialu” – powtórzył u/jaykhunter. Oprócz tego, że jest bardzo polecany przez fanów samego serialu, warto wspomnieć, że „Droga do wieloświata” jest również jednym z najlepiej ocenianych odcinków w całej serii — i obecnie posiada najwyższą ocenę spośród wszystkich odcinków „Family Guy”. na IMDB z wynikiem 9,1 na 10. Ponadto odcinek przyniósł reżyserowi Gregowi Coltonowi nagrodę Primetime Emmy Award za wybitne indywidualne osiągnięcia w animacji, a twórca serialu Seth MacFarlane nazwał go być może „wszechstronnie najlepszym epizodem” w serialu podczas wywiad z The Hollywood Reporter.

W każdym razie niezwykle wysoka rekomendacja od fanów (wraz z entuzjastycznymi recenzjami i wyróżnieniami zdobytymi przez ten konkretny odcinek) jasno pokazuje, że „Droga do wieloświata” jest doskonałym punktem wyjścia dla wszystkich nowych widzów „Family Guy”.

Czy ten post był pomocny?