Skip to content

Donald Trump grozi stacji CNN pozwem o „wielkie kłamstwo”; Były POTUS chce jak najszybciej „pełnego i sprawiedliwego wycofania”

27 de lipiec de 2022
Donald Trump CNN

W obliczu potencjalnego dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości w związku z atakiem na Kapitol z 6 stycznia 2021 r. i bardziej legalnymi ruchomymi piaskami, Donald Trump rozpoczął ofensywę przeciwko staremu wrogowi CNN z groźbą pozwu o zniesławienie.

„Niniejszy list służy jako formalne zawiadomienie o fałszywych oświadczeniach na temat prezydenta Donalda J. Trumpa („Prezydent Trump”) w licznych artykułach i transmisjach telewizyjnych publikowanych przez Cable News Network, Inc. („CNN”), w tym między innymi w tych omówiono poniżej”, czytamy w liście z 21 lipca, który byli prawnicy POTUS DC w Ifrah Law, PLLC wysłał do szefa CNN Chrisa Lichta oraz EVP i generalnego radcy prawnego Davida Vigilante. Korespondencja Kafków skupia się w szczególności na wykorzystaniu na antenie i w Internecie przez talenty i reporterów CNN terminu „Wielkie Kłamstwo” w odniesieniu do powtarzających się zapewnień Trumpa, że ​​wybory w 2020 roku zostały skradzione jemu i rządowi republikańskiemu.

„W tym przypadku komentarze prezydenta Trumpa nie są kłamstwami: subiektywnie wierzy, że wyniki wyborów prezydenckich w 2020 roku dotyczyły oszukańczej działalności głosowania w kilku kluczowych stanach”, 282-stronicowy list od prawników z eksponatami mówi dalej, używając Definicja słowa „kłamstwo” w słowniku Webstera, aby nadać im prawnie nadchodzący sens. „Bez względu na autentyczną wiarę prezydenta Trumpa w jego wypowiedzi, CNN opublikowało wiele artykułów, w których został scharakteryzowany jako „kłamca” i dostarczyciel „Wielkiego Kłamstwa”” – czytamy w liście. (przeczytaj to tutaj.)

Przez ostatnie półtora roku Trump powtarzał, że został zwycięzcą wyborów prezydenckich w 2020 roku, jeszcze we wtorek, mówiąc publiczności, że „wygrał po raz drugi”. (W swoim artykule na temat przemówienia Trumpa w Waszyngtonie CNN nazwała oświadczenie byłego prezydenta „kłamstwem wokół wyborów w 2020 roku”). Trwające 6 stycznia przesłuchania komisji pokazały, że nawet gdy Trump upierał się, że wygrał wybory w 2020 roku, powiedziano mu, że jego twierdzenia o oszustwach wyborczych są bezpodstawne.

Teraz, jak każdy, kto zwrócił uwagę na to pierwsze Uczeń sławy Gospodarz przed, w trakcie i po jego panowaniu w Białym Domu, Donald Trump uwielbia próbować zastraszać krytyków, rywali i media nie należące do Ruperta Murdocha za pomocą działań prawnych. W większości jest to ćwiczenie w bleviacji i nic z tego nie wynika. Co, w miarę zbliżania się semestrów w 2022 r., a ogłoszenie spodziewanego trzeciego ataku Trumpa w Białym Domu może nadejść jeszcze wcześniej, może mieć miejsce w przypadku tej salwy przeciwko CNN należącej do Warner Bros. Discovery. Tak czy inaczej, zegar do pewnego stopnia tyka.

„CNN musi opublikować pełne i uczciwe sprostowanie, przeprosiny lub wycofanie, w tych samych wydaniach lub odpowiednich wydaniach publikacji na stronie internetowej, w których pojawiły się wyżej wymienione artykuły, transkrypcje lub transmisje oraz w tak widocznym miejscu i rodzaju, jak wspomniany oryginalny artykuł, transkrypcję lub transmisję w ciągu dziesięciu (10) dni od daty doręczenia niniejszego zawiadomienia” – czytamy w korespondencji z zeszłego tygodnia.

„Nieopublikowanie takiej korekty, przeprosin lub odwołania będzie skutkować złożeniem pozwu i dochodzeniem odszkodowania przeciwko TobieCNN.”

CNN nie odpowiedziało na prośby z Terminu o skomentowanie prawie tygodniowego listu.

Jednak nic dziwnego, że tuż po ponurym i pełnym żalu przemówieniu wygłoszonym wczoraj w Waszyngtonie w America First Policy Institute, Trump miał więcej do powiedzenia na temat listu swoich prawników.

„Powiadomiłem CNN o moim zamiarze wniesienia pozwu w związku z ich powtarzającymi się zniesławiającymi zeznaniami przeciwko mnie” – powiedział były prezydent w dzisiejszym oświadczeniu po tym, jak list do CNN stał się publiczny. „Rozpocznę również działania przeciwko innym mediom, które zniesławiły mnie i oszukały opinię publiczną w związku z przytłaczającymi dowodami oszustwa podczas wyborów w 2020 r.” – powiedział dalej, być może sugerując wymuszenie przez sądy należącej do Murdocha Fox News kochać go ponownie. „Nigdy nie przestanę walczyć o prawdę i przyszłość naszego Kraju!”

Ted Johnson przyczynił się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?