Skip to content
TV

Dominique Fishback porzuciła swoje typowe przygotowanie aktorskie do chwalonego występu w Swarm

26 de kwiecień de 2023
l intro 1682466664

Telewizja

Wyraz zdziwienia Dre

Chociaż do końca 2023 roku jest mnóstwo programów telewizyjnych, znalezienie występu tak wyjątkowego, jak przerażająca rola Dominique Fishback jako Andrei „Dre” Greene w serialu „Rój” Amazon Prime, będzie trudnym zadaniem. W czarnej komedii stworzonej przez Donalda Glovera i Janine Nabers Fishback wciela się w fana, którego obsesja na punkcie fikcyjnej gwiazdy muzyki pop Ni’Jah przybiera śmiertelny obrót. Przyjęcie tak dziwacznej roli wymagało od Fishback zastosowania równie nieszablonowego podejścia, które rzuciło wyzwanie jej typowemu stylowi aktorskiemu.

Gwiazda „Project Power” i „Judas and the Black Messiah” zazwyczaj przygotowuje się do ról, prowadząc dziennik, aby lepiej zrozumieć swoje postacie, jak zauważył The Hollywood Reporter. Ale jej walka z nieprzewidywalnym Dre sprawiła, że ​​Fishback działał inaczej. „Psychicznie na stronie, tak naprawdę nie mogłem jej wyśledzić, więc musiałem po prostu zdecydować się być obecnym”, powiedział Fishback The Hollywood Reporter. Działając również jako producent miniserialu, techniki Fishback ostatecznie miały na celu podniesienie zarówno jej postaci, jak i całego serialu. „W każdym projekcie, który robię, opowiadam się za moją postacią, więc nadszedł czas, aby naprawdę opowiadać się za sobą” – kontynuowała. „Nigdy nie myślę tylko o mojej postaci, myślę o całym świecie i łuku całego serialu”.

Z tak bogatym spojrzeniem na jej rzemiosło, trudno wyobrazić sobie kogoś innego, kto osiągnąłby to, co Fishback zrobił z Dre. Ale była prawie rzeczywistość, w której tak nie było.

Fishback prawie nie dostał głównej roli

Dre jest w centrum dostarczania mrożącej krew w żyłach mieszanki szalenie specyficznej i przerażająco namacalnej teraźniejszości w „Swarm”. Robiąc to, Dominique Fishback tworzy niesamowicie realistyczny symbol niebezpieczeństw związanych z obsesją i niekontrolowaną traumą, które utrudniają późniejsze postrzeganie świata w ten sam sposób. Choć zaangażowanie Fishbacka w tę rolę jest oczywiste, szokiem może być wiadomość, że aktorka została prawie zdegradowana do roli drugoplanowej.

W rozmowie z PopSugar Fishback wyjaśnił, że Donald Glover początkowo wyobrażał sobie ją w roli starszej siostry Dre, Marissy, którą później miała zagrać Chloe Bailey. Ale kiedy dowiedział się więcej o Dre, wykonawca namówił Glovera, aby ponownie rozważył jej rolę w głównej roli. „Powiedział:” Och, jesteśmy tak przyzwyczajeni do widywania cię [as those lovable characters]” i dlatego chciałam zrobić coś innego” – komentuje. „Oni są tak przyzwyczajeni do tego, że mogę to robić… ale on był podekscytowany tym pomysłem”.

Jej podróż w celu odkrycia Dre miała dalej informować, kim była również Marissa, a Bailey powiedział Popsugarowi, że Fishback był „prezentem” dla postaci i dla niej samej. Niezależnie od tego, czy znasz kogoś takiego jak Dre, czy nawet do pewnego stopnia się z nią identyfikujesz, nie ma wątpliwości, że wysiłki Fishbacka opłaciły się, pomagając uczynić „Rój” porywającym doświadczeniem serialu.

Czy ten post był pomocny?