Skip to content

Dlaczego Zanpakutō Ichigo ma dwa miecze?

27 de grudzień de 2022
ichigo two swords

Odcinek 13 Bleach: Tysiącletnia wojna krwi pozwolił nam zobaczyć, że Ichigo w końcu zaakceptował swoją tożsamość jako hybryda trzech różnych istot: Shinigami, Quincy i Hollow. To pozwoliło mu w końcu wykuć nowy Zanpakutō przy użyciu Asauchi, które pokłoniły mu się w pałacu Oetsu. Po konfrontacji ze Starcem Zangetsu i pożegnaniu się z nim, Ichigo był w stanie przekuć swoje nowe Zanpakutō w postaci dwóch mieczy. Więc dlaczego Zanpakutō Ichigo ma dwa miecze?

Zanpakutō Ichigo ma dwa miecze, ponieważ reprezentuje dwie różne wersje Zangetsu, które zna. Krótszy miecz reprezentuje starego Zangetsu, który w rzeczywistości był manifestacją jego mocy Quincy. Tymczasem większy miecz reprezentuje jego Hollow Shinigami.

Fakt, że Ichigo wciąż rozpoznawał Starego Człowieka Zangetsu jako Zangetsu, mimo że był fałszywy, był tym, co pozwoliło mu wlać całą swoją duszę w jego nowy Zanpakutō, który objawił się w postaci dwóch mieczy. Pod tym względem był w stanie zaakceptować swoją tożsamość, łącząc swoje przeszłe i przyszłe ja w jedno, tworząc zupełnie nową broń, która naprawdę go reprezentowała. To powiedziawszy, porozmawiajmy więcej o tym, dlaczego Ichigo ma dwa miecze.

Czym jest prawdziwy Zanpakutō Ichigo?

We wcześniejszych odcinkach Bleach: Tysiącletnia wojna krwi, jedną z rzeczy, które widzieliśmy, było łatwe zniszczenie Zanpakutō Ichigo w jego walce z Quincy. W związku z tym Drużyna Zero sprowadziła go do domeny Króla Dusz, aby mógł uleczyć, a następnie przekuć swoje Zanpakutō. Ale problem polegał na tym, że Oetsu nie był w stanie przekuć swojego Zanpakutō, ponieważ jeszcze nie zaakceptował tego, kim był. W końcu Zanpakutō jest reprezentacją i manifestacją duszy Shinigami.

Ichigo wrócił do domu, gdzie jego ojciec opowiedział mu historię o tym, kim naprawdę była jego matka, i wtedy Ichigo dowiedział się, że jego matka była Quincy, która została zainfekowana mocą potężnego Hollowa o imieniu White. Jako taki, Ichigo był w końcu w stanie zaakceptować to, kim był po tym, jak dowiedział się o swojej historii, ponieważ był teraz gotowy do przekucia swojego Zanpakutō w pałacu Oetsu.

W części, w której Oetsu miał wykuć nowy Zanpakutō Ichigo, powiedział mu, żeby pożegnał się z Zangetsu. Wtedy Ichigo dowiedział się, że Zangetsu, którego znał, nie było jego prawdziwym Zanpakutō, ponieważ Oetsu powiedział mu, że jego prawdziwym Zanpakutō było takie, które reprezentowało jego strony Hollowa i Shinigami. Jako taki, Ichigo wkroczył do swojego wewnętrznego świata, aby zmierzyć się ze starcem, którego zawsze uważał za prawdziwego Zangetsu.

Stary Zangetsu powiedział Ichigo, że nigdy nie chciał, aby został Shinigami, ponieważ chciał uchronić go przed niebezpiecznym życiem. To był powód, dla którego Stary Zangetsu oszukał Ichigo, aby uwierzył, że jest prawdziwym Zangetsu, podczas gdy on tłumił prawdziwe moce Shinigami Ichigo.

Pod tym względem Stary Człowiek Zangetsu był tym, który reprezentował fałszywe Zanpakutō Ichigo. Zanpakutō, którego używał zanim się zepsuł, został faktycznie stworzony przez fałszywego Zangetsu przy użyciu własnych mocy Quincy Ichigo. Jednak teraz, gdy Zangetsu zaakceptował, że Ichigo jest wystarczająco silny, by wybrać życie Shinigami, był na tyle dumny, że pożegnał się z nim, gdy zniknął z wewnętrznego świata Ichigo, pozostawiając mu swoją prawdziwą, nie stłumioną moc.

ZWIĄZANE Z:

10. Kenpachi w Bleach: kim jest i jakie ma moce?

Old Man Zangetsu ujawnił mu również, że jego prawdziwym Zanpakutō było w rzeczywistości stroną Hollowa w nim. To był powód, dla którego strona Hollowa Ichigo zawsze ujawniała się w czasach, gdy Ichigo potrzebował pomocy, ponieważ to była jego prawdziwa moc. Pod tym względem Ichigo był teraz gotowy zaakceptować i objąć również jego prawdziwe Zanpakutō.

Kiedy Ichigo wlał swoją duszę w Zanpakutō, które wykuwał Oetsu, pomyślał o Old Man Zangetsu i Hollow Zangetsu. Zaakceptował fakt, że stara wersja Zangetsu nadal była dla niego Zangetsu, pomimo faktu, że kłamał na temat tego, kim był. Jako taki, Ichigo był w stanie wykuć nowy Zanpakutō w postaci dwóch mieczy, ku zaskoczeniu Oetsu i kobiet, które mu służyły.

Dlaczego Zanpakutō Ichigo ma dwa miecze?

Jak wspomniano, Zanpakutō Ichigo zamanifestował dwa miecze, kiedy zostały w końcu przekute i po tym, jak był w stanie włożyć swoją duszę w proces wykuwania. To zaskoczyło kobiety, które pomogły Oetsu wykuć Zanpakutō, ponieważ to było niezwykłe dla Shinigami mieć dwa miecze dla swojego Zanpakutō. Więc dlaczego Zanpakutō Ichigo ma dwa miecze?

Kiedy Ichigo włożył swoją duszę w wykuwanie swojego nowego Zanpakutō, pomyślał o dwóch różnych wersjach Zangetsu, które znał. Pierwszym był Stary Człowiek Zangetsu, którego zawsze uważał za prawdziwą wersję swojego Zanpakutō. Tymczasem druga była Hollowską wersją Zangetsu, o której myślał, że zawsze była tylko Hollowską stroną jego duszy.

Jako taki, kiedy Zanpakutō Ichigo został ostatecznie przekuty, uformował dwa miecze, ponieważ reprezentował wewnętrzną duszę Ichigo, zwłaszcza po tym, jak włożył swoją duszę w proces wykuwania. Zasadniczo jest to manifestacja tego, kim jest i różnych stron, które ukształtowały całą jego istotę. W związku z tym potrzebował dwóch ostrzy, które reprezentowałyby to, kim naprawdę był.

Dlaczego Zanpakuto Ichigo ma dwa miecze

Mniejszy miecz reprezentował stronę Quincy Ichigo, którą zawsze uważał za swoją prawdziwą moc. Stary Zangetsu zapewnił mu moc, której potrzebował w swoich poprzednich bitwach i dlatego był wdzięczny za to, że miał go przy sobie przez cały czas. Ichigo nigdy nie wyrzucił wspomnień o Starym Człowieku Zangetsu, pomimo faktu, że kłamał na temat tego, kim był i stłumił prawdziwą moc Ichigo.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Black Hollow w Bleach?

Tymczasem większy miecz reprezentował prawdziwe moce Shinigami Ichigo. Przejawiło się to w postaci Hollow Zangetsu, który powstał, gdy Hollow Ichigo połączył się z jego mocami Shinigami. To była ta sama moc, która pomagała mu toczyć wszystkie ciężkie bitwy, gdy był w trudnej sytuacji, ponieważ jego strona Hollowa objawiała się w czasach, gdy najbardziej potrzebował pomocy.

Tak więc, akceptując fakt, że był wyholowanym Shinigami i Quincy, mógł teraz zaakceptować to, kim był. Ichigo zrozumiał teraz istotę swojej duszy i to był powód, dla którego był w stanie zamanifestować swoje Zanpakutō w postaci dwóch mieczy, które reprezentowały różne strony jego mocy. Używając obu tych mieczy, jest teraz w stanie wykorzystać pełną siłę swoich mocy, które są reprezentowane zarówno przez tożsamość Shinigami, jak i Quincy.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym geekiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?