Skip to content

Dlaczego wioska Ishigami straciła tak wielu ludzi z powodu głodu?

6 de kwiecień de 2023
IshiRIP

Trzeci sezon Dr STONE właśnie się zaczęło, a my zaczynamy od wątku fabularnego Age of Exploration. Zapowiada się bardzo zabawny i intrygujący wątek i chociaż pierwszy odcinek nie dostarczył zbyt wielu emocji, ponieważ jest to w pewnym sensie cisza przed burzą, udało nam się jednak zauważyć ciekawy szczegół dotyczący wioski Ishigami i jej historii, który został omówione przez Ryusui i Kohaku w historii. W tym artykule dowiesz się, dlaczego wioska Ishigami straciła tak wielu mieszkańców z powodu głodu na przestrzeni lat.

Wioska Ishigami przez lata straciła wielu mieszkańców z powodu głodu z powodu częstych niedoborów żywności. Sama wioska nie jest w stanie samodzielnie utrzymać tak wielu ludzi, dlatego niedobory żywności zabiły tak wielu ludzi na przestrzeni lat. To dlatego nowa mapa stworzona przez Ryusui i Kohaku podczas ich eksploracji otaczającej epoki tak bardzo pomogła wieśniakom.

Pozostała część tego artykułu skupi się na historii wioski Ishigami i na tym, jak ta historia jest ważna w teraźniejszości. Wyjaśnimy, dlaczego nowa mapa, którą stworzyli Ryusui i Kohaku, była tak ważna i dlaczego przyniosła tyle radości wieśniakom. Ten artykuł może zawierać spoilery, więc uważaj, jak do niego podchodzisz.

Wioska Ishigami została zdziesiątkowana przez liczne niedobory żywności

Wioska Ishigami to mała wioska. Następnie Senku wykorzystuje osadę jako bazę operacyjną dla nauki. Szereg znaczących postaci, takich jak Chrome, Kohaku, Kaseki, Suika, Ginro i Kinro, jest również mieszkańcami wioski Ishigami. Ponadto jest domem dla wielu potężnych wojowników, którzy strzegą wioski, w tym Magmy i Kokuyo. Mieszkańcy wioski Ishigami są potomkami astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, którzy po opuszczeniu Wyspy Skarbów wylądowali na kontynencie japońskim. Senku był w stanie podbić miasto i włączyć je do swojego Królestwa Nauki w wyniku rozpoznania go przez Ruri w wyniku 100 relacji sporządzonych przez Byakuyę Ishigami.

Jako fani Dr STONE będą wiedzieć, Ishigami Village jest centralną lokalizacją w serii, ponieważ służy jako baza operacyjna Senku. Jest to również centralne centrum, z którego zaczyna się każda misja i gdzie każda misja się kończy. Dlatego nie sposób przecenić znaczenia wioski Ishigami dla historii Dr STONE i dlaczego zawsze dobrze jest wrócić na wieś.

Jak już powiedzieliśmy, wioska jest dość mała i odizolowana, co oznacza, że ​​nie ma zbyt wielu mieszkańców, a zasoby są zarówno jednorodne, jak i rzadkie. I chociaż wieś ma bogatą historię i tradycje – musi, biorąc pod uwagę, że istnieje tak długo – miała też sporo problemów, zwłaszcza jeśli chodzi o jej mieszkańców. Dlatego wydarzenia z początku trzeciego sezonu serialu Dr STONE są tak ważne i dlaczego musimy o nich rozmawiać.

Mianowicie Ishigami Village ma bardzo bogatą historię z wieloma ważnymi nazwiskami i wydarzeniami. Ale to, co konsekwentnie było częścią historii wioski, to okresowe niedobory żywności, które doprowadziły do ​​​​głodu we wsi. Ze względu na swoją izolację i fakt, że zasoby są ograniczone, mieszkańcy wioski Ishigami od czasu do czasu borykali się z niedoborami żywności. Te niedobory oczywiście prowadziły do ​​głodu, a głód doprowadziłby do śmierci wielu wieśniaków, co za każdym razem kończyło się tragedią. Zginęłoby wielu ludzi i jak dowiedzieliśmy się podczas rozmowy między Ryusui i Kohaku, większość rodziny Turquoise zginęła w ten sposób, ale jej rodzina nie była jedyną poszkodowaną.

Właśnie dlatego Ryusui i Kohaku odegrali ważną rolę na początku sezonu, ponieważ ich eksploracja ogromnie pomogła wiosce i zobaczymy, jak w następnej części tego artykułu.

Mapa umożliwiała mieszkańcom wsi dostęp do żywności

Mianowicie, gdy wszyscy wrócili do wioski Ishigami na początku nowego sezonu, sytuacja była monotonna i tragiczna jak zawsze; w rzeczywistości Turquoise powiedział Senku, że niewiele się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku miesięcy. To skłoniło Ryusui do zmiany życia wioski i wyruszył na misję eksploracyjną, aby przeskanować okolicę w poszukiwaniu różnych zasobów. Ale gdy się odważy, zabiera ze sobą Kohaku, aby był jego oczami, ponieważ Kohaku jest obdarzony nadludzkim wzrokiem i jest w stanie zobaczyć to, czego inni nie widzą.

Wieśniacy Ishigami

Podczas eksploracji okolicy odkryli wiele nowych regionów wypełnionych różnymi zasobami, takimi jak gaj cedrowy, kozy i inne. Zasoby te mogłyby zostać wykorzystane do poprawy życia we wsi, a także do wyżywienia i rolnictwa, bezpośrednio lub po przetworzeniu ich. Ryusui i Kohaku również rozmawiali po drodze o historii wioski, ale o tej części już pisaliśmy. Ostatnią ważną rzeczą, która wyszła z tej misji, była mapa, którą Ryusui i Kohaku zdołali wspólnie stworzyć po powrocie. Mapa, choć niedoskonała, była tak dobra, że ​​wieśniacy byli pod wrażeniem.

Mapa była dla nich bramą do lepszego życia. Było to nie tylko źródło zasobów, ale także źródło pożywienia, co oznaczało, że wieś nigdy więcej nie będzie cierpieć z powodu niedoborów żywności i że już nigdy nie straci nikogo z powodu głodu. Szczególnie uszczęśliwiło to Alumi, który jest jednym z najstarszych mieszkańców wioski i pamięta wiele klęsk głodu na przestrzeni lat. Mapa była więc czymś więcej niż zwykłą mapą. Dla mieszkańców wioski Ishigami była to droga do lepszej przyszłości i droga do dobrobytu. Nie prosili o wiele i w końcu im to dano, teraz, gdy będą mogli cieszyć się bardziej beztroską przyszłością bez niedoborów żywności, głodu i niepotrzebnych zgonów po drodze. Dlatego tak ważna była mapa.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?