Skip to content
TV

Dlaczego Wendell z Justified: City Primeval wygląda tak znajomo

10 de czerwiec de 2023
l intro 1686317628

Telewizja

Wendell ma przekąskę

Zastępca marszałka Stanów Zjednoczonych Raylan Givens (Timothy Olyphant) może w końcu zostawił za sobą zmagania z Boydem Crowderem (Walton Coggins), ale czeka na niego nowe, być może jeszcze bardziej szalone wyzwanie. Miniserial FX „Justified: City Primeval” Dave’a Androna i Michaela Dinnera stawia Raylana w prawdziwej sytuacji bez wyjścia, gdy Departament Policji w Detroit prosi go o pomoc w radzeniu sobie z niebezpiecznym „Dzikim człowiekiem z Oklahomy”, Clementem Manselem (Boyd Holbrook) .

„Justified” to jeden z najlepszych seriali kryminalnych wszechczasów, więc każdy projekt noszący ten tytuł wiąże się z ogromnymi oczekiwaniami. Twórcy „City Primeval” z pewnością są tego świadomi i idą na całość z obsadą, która ma więcej niż wystarczający talent, aby odpowiedzieć na wezwanie „Uzasadnione”. Holbrook, powracający Olyphant oraz gwiazda „The Sandman” i „Narcos”, otrzymuje wsparcie od wielu gwiazd, które mają mnóstwo doświadczenia na ekranie, z którego mogą czerpać, nawet jeśli nie od razu pamiętasz, gdzie je widziałeś. Jedną z tych gwiazd „City Primeval” jest Victor Williams, który gra Wendella Robinsona, doświadczonego detektywa z Detroit, który zbliża się do emerytury. Rzućmy okiem na niektóre role, z których możesz pamiętać Williamsa.

Victor Williams grał Deacona Palmera w The King of Queens

Victor Williams zaczął pracować przed kamerą już w 1983 roku, ale zanim dostał swoją pierwszą naprawdę ważną rolę w obsadzie „Króla królowych”, przebojowego sitcomu CBS o dostawcy Dough Heffernana (Kevin James) i jego rodziny. Postać grana przez Williamsa, Deacon Palmer, jest kolegą i dobrym przyjacielem Douga, i jako taki często daje się wciągnąć w różne intrygi głównego bohatera. Jednak „Deac” jest generalnie najbardziej dojrzałym facetem w ich grupie przyjaciół i ma tendencję do unikania najgorszych oszustw… choć to nie znaczy, że nie popełnia kilku własnych błędów w trakcie serii.

„Król królowych” był emitowany od 1998 do 2007 roku. Williams był częścią obsady od samego początku i pojawił się w 195 odcinkach w ciągu dziewięciu sezonów serialu. Jego umiejętna kreacja została doceniona nominacją do nagrody Image Award dla wybitnego aktora drugoplanowego w serialu komediowym w 2007 roku.

Był nieustępliwym detektywem Jeffriesem w The Affair

Detektyw Jeffries rozmawia z Noah

Showtime „The Affair” to pięciosezonowa opowieść o oszustwie i jego skutkach dla wszystkich zaangażowanych, opowiedziana oczami wielu postaci z różnych punktów widzenia. Jednak serial koncentruje się również na poważniejszych sprawach niż romanse pozamałżeńskie, a detektyw Jeffries Victora Williamsa jest w środku czegoś, co może być najpoważniejszym z nich wszystkich.

Serial obraca się wokół tytułowego romansu między Noah Solloway (Dominic West) i Alison Bailey (Ruth Wilson), ale znaczącym punktem fabularnym w serialu jest incydent potrącenia i ucieczki, który dotyczy tylko jednego z nich, ale dotyczy obu. Ze względu na tajemnicę otaczającą incydent, główny inspektor sprawy, Jeffries, staje się znaczącą powracającą postacią, która rzuca niemal ciągły cień na jedną bardzo konkretną postać, niezależnie od tego, czy faktycznie pojawia się na ekranie, czy nie.

Choć znany głównie z roli „Króla królowych”, kiedy dołączył do obsady „The Affair” w 2014 roku, Williams ma duże doświadczenie w graniu policjantów i różnych autorytetów w trakcie swojej kariery. W związku z tym wnosi uzasadniony element powagi i zagrożenia do życia niezbyt przestrzegających prawa postaci z „The Affair”, ale nadal pasuje do charakteru serialu „Roshomon” dzięki zamiłowaniu jego postaci do przekazywania sprzecznych informacji o jego własne życie osobiste.

Był woźnicą Jimem w The Good Lord Bird

Woźnica Jim trzymający wodze

„The Good Lord Bird” z 2020 roku to dramat historyczny o prawdziwym abolicjoniście Johnie Brownie (Ethan Hawke) oraz przygotowaniach i następstwach jego nalotu na Harpers Ferry w 1859 roku. Siedmioodcinkowy miniserial Showtime zawiera mieszankę historycznych i oryginalnych postaci, a Victor Williams dołącza do finału serialu jako jeden z tych ostatnich – chociaż jego woźnica Jim jest nie mniej wpływowy, ponieważ jest fikcyjny, ponieważ jest jedną z bardziej znaczących postaci drugoplanowych w drugiej połowie spektaklu.

Jako woźnica pułkownika Lewisa Washingtona (Brooks Ashmanskas), Jim wkracza do serialu w odcinku 5, konfrontując się z Onionem (Joshua Caleb Johnson) i wytykając mu poważne wady w umiejętnościach rajdowych młodego człowieka. Powraca w następnym odcinku, zapewniając serialowi jedną z najzabawniejszych scen, kiedy on i John Cook (Rafael Casal) wyruszają na misję, która przedstawia Waszyngton w niezbyt pochlebnym świetle. Jim pojawia się również w finale.

Czy ten post był pomocny?