Skip to content
TV

Dlaczego w pracy Danny’ego fani błękitnokrwistych drapią się po głowach

27 de czerwiec de 2022
l intro 1655871731
Wśród licznych postaci w rozległym świecie „Błękitnokrwistych” Danny Reagan (Donnie Wahlberg) prawdopodobnie wdaje się w najbardziej fizyczne zadrapania. Reszta klanu Reagana jest dość ograniczona w porównaniu z Dannym. Frank Reagan (Tom Selleck) zajmuje się głównie polityką, ponieważ komisarz nowojorskiej policji, Erin Reagan (Bridget Moyhanan) zajmuje się sprawami po tym, jak sprawcy zostają złapani przez biuro prokuratora okręgowego, a Jamie Reagan (Will Estes) jest umundurowanym funkcjonariuszem, przestępców, ale nie bada ich zbrodni jak jego brat detektyw.

To pozostawia większość akcji serialu na barkach Danny’ego, którego praca polega na badaniu najgorszych zbrodni w Nowym Jorku. Widzieliśmy, jak rozwiązuje wszystko, od zabójstw po naśladowcę Jimmy’ego Buffetta (poważnie). Czasami przypadki wywołują chichot, a innym razem są dość ciemne. Na przykład, oprócz naśladowcy Buffetta, Danny ściga również seryjnych morderców, takich jak Thomas Wilder (Louis Cancelmi), który kończy się porwaniem siostrzenicy Danny’ego, Nicky (Sami Gayle), i wciąga detektywa w napiętą grę w kotka i myszkę, która kończy się tym, że Danny zabija Wildera.

Zakres pracy detektywistycznej Danny’ego jest imponujący, ale niektórzy fani drapią się po głowach, nawet po tylu latach oglądania dramatu CBS.

Fani uważają, że Danny Reagan rozwiązuje zbyt wiele przestępstw

Niektórzy fani są nieco zakłopotani ilością przestępstw, które Danny Reagan podejmuje w Wielkim Jabłku. Inne dramaty o gliniarzach mogą być nieco bardziej szczegółowe, skupiając się wyłącznie na detektywach z wydziału zabójstw lub określonej jednostce, na przykład „Prawo i porządek: Jednostka specjalna dla ofiar”. Danny zbadał jednak trochę wszystkiego (w tym tę pozerę Buffetta), a fani zastanawiają się, co dokładnie się dzieje.

„Dokonuje porwania dzieci, zabójstw, gwałtów, kradzieży diamentów, handlu ludźmi, terroryzmu. I to w pierwszych odcinkach pierwszego sezonu. Właśnie zacząłem serial. Ale on ma swoje ręce w każdej sprawie” – napisał u/Artamisgordan w wątku Reddit na temat pracy Danny’ego jako detektywa. Niektórzy inni użytkownicy wskazywali, że jest to po prostu dramatyczny element potrzebny w telewizji, ponieważ prawdziwy program o glinach prawdopodobnie byłby nieco bardziej ugrzęznięty w nierozwiązanych sprawach i niekończącej się papierkowej robocie.

„Ilość komentarzy w programach telewizyjnych o byciu „nierealistycznym” zabija mnie. Gdyby większość programów policyjnych i medycznych była „realistyczna”, bylibyśmy znudzeni naszymi tyłkami” – skomentował u/ljpwyo. „Rozwiązuje każdą sprawę i jest jedynym gliną w mieście, któremu Frank ufa oprócz Jamiego” – żartował również u/Phantommike20 w wątku Reddit.

Kilku fanów zauważyło prawdziwy powód, dla którego Danny podejmuje różne przestępstwa, które popełnia.

Danny Reagan pracuje w Major Case Squad

Maria Baez i Danny Reagan rozmawiają

„Myślę, że jest w wydziale poważnych przestępstw. Zajmuje się wszystkimi głośnymi rzeczami” – wskazał użytkownik Reddit u/bsischo we wcześniej wspomnianym wątku. „W fikcyjnej telewizji jest częścią Major Case Squad przydzielonego do 54. komisariatu na Manhattanie Południowym” – dodał użytkownik u/skieurope.

Danny Reagan pracuje w Major Case Squad z 54. komisariatem w „Niebieskokrwistej” wersji Nowego Jorku. Detektywi z Major Case zajmują się różnymi dochodzeniami kryminalnymi, specjalizując się w głośnych sprawach.

„Detektywi z oddziału ds. głównych spraw są bardzo doświadczeni i ściśle współpracują z federalnymi śledczymi organów ścigania, aby zająć się konkretnym wykazem poważnych przestępstw, takich jak porwania, napady na banki i porwania” – wyjaśnia rządowa strona internetowa Nowego Jorku. To by wyjaśniało, dlaczego Danny ma do czynienia z tak szeroką gamą przestępstw i dlaczego zawsze wydaje się, że w każdej sprawie jest tak wysoka stawka.

Danny Reagan nie jest pierwszym takim detektywem granym w telewizji. „Prawo i porządek: Criminal Intent” Dicka Wolfa trwało 10 sezonów i głównie śledziło detektywów Roberta Gorana (Vincent D’Onofrio) i Alexandrę Eames (Kathryn Erbe), dwie detektywi z oddziału ds. głównych spraw, które ścigały wszystko, od morderców po gwałcicieli. złodzieje banku.

Czy ten post był pomocny?