Skip to content

Dlaczego w Attack on Titan nie ma czarnych postaci?

8 de marzec de 2023
OnyaAOT

Hajime Isayamy Atak na Tytana to światowy hit i jedna z tych nowoczesnych serii anime, które (ponownie) zdefiniowały ten gatunek i uczyniły go bardziej popularnym na całym świecie. Dystopijne otoczenie, świetne walki i ogólny pomysł całej historii składają się na całość Atak na Tytana trochę współczesne arcydzieło. Historia opowiada o Erenie Yeagerze, który przysięga odzyskać świat po tym, jak Tytan doprowadzi do zniszczenia jego rodzinnego miasta i śmierci jego matki. Ze względu na popularność serialu, w tym artykule postanowiliśmy opowiedzieć o jego bohaterach, a dokładniej o pozornym braku niektórych postaci w serialu. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego nie ma czarnych znaków Atak na Tytana.

Nie podano oficjalnego wyjaśnienia braku czarnych znaków w grze Atak na Tytana, chociaż wybitna czarna postać, Onyankopon, została wprowadzona później w serii. W serialu wspomniano o narodzie inspirowanym Afryką, ale nie został on zbadany, a ponieważ serial koncentruje się na ludach germańskich, ma sens, że w serialu nie ma czarnych postaci.

W pozostałej części tego artykułu omówimy bardziej szczegółowo odpowiedź, której udzieliliśmy powyżej. Pokrótce wprowadzimy Cię w świat Atak na Tytana a następnie wyjaśnij, dlaczego w serialu jest tak mało czarnych postaci, tj. dlaczego jest tylko jedna. W tym artykule nie będzie zbyt wielu spoilerów, ale jeśli nie jesteś w pełni na bieżąco z historią, nadal powinieneś uważać, jak podchodzisz do niektórych części historii.

Gdzie jest Atak na Tytana ustawić?

W alternatywnym świecie rasa ludzka została zdziesiątkowana przez pojawienie się Tytanów, dużych stworzeń fizycznie podobnych do człowieka, o wzroście od trzech do piętnastu metrów, które nie mają układu rozrodczego. Są prymitywnymi istotami o ograniczonej inteligencji, które wydają się nie potrzebować jedzenia do życia, ale atakują ludzi i połykają ich ciała. To, co pozostało z ludzkości, przetrwało dzięki schronieniu w imponujących koncentrycznych murach: Mur Maria, najbardziej oddalony; Róża Muru, centralna; i Mur Sheena, najbardziej wewnętrzny, który chroni stolicę i dwór królewski.

Aby olbrzymy nie mogły zaatakować terytorium ludzi, ściany mają pięćdziesiąt metrów wysokości, a jedynym słabym punktem są drzwi, które pozwalają im przejść. Aby nie marnować sił na ochronę całego przedłużenia murów, ludzie koncentrowali się na zamieszkaniu w miastach, które wznosiły się w sąsiedztwie murów, przyciągając w ten sposób uwagę olbrzymów i skupiając ich obronę w tych punktach. Mury pozwoliły ludzkości cieszyć się ponad stuletnim pokojem, bezpiecznym przed atakami gigantów.

POWIĄZANY:

Kiedy ma miejsce atak na Tytanów sezon 4?

Czy są jakieś czarne postacie? Atak na Tytana?

Wielu fanów zauważyło, że w zasadzie nie ma czarnych postaci Atak na Tytana. Jasne, niektórzy mają ciemniejszą skórę, ale liczba czarnych postaci jest niewielka. I choć wielu fanów uważa, że ​​w serialu nie ma czarnych postaci, jest jedna, a my powiemy ci, kim jest. To Onyankopon, który jest Ochotnikiem Anty-Marleya i częścią jednostek Zeke’a Jaegera. Został wprowadzony jako drugorzędna postać w dalszej części serii, dlatego niewielu fanów o nim wie.

Onyankopon to żołnierz narodu pokonanego i ujarzmionego przez Mare, zmuszony służyć w szeregach zwycięskiego mocarstwa. Z tego powodu wstępuje do Anti-Marley Volunteers, tajnej grupy w siłach zbrojnych Mare, kierowanej przez Yelenę i utworzonej przez obcych żołnierzy wchodzących w skład sił zbrojnych mocarstwa kontynentalnego, której celem jest obalenie potęgi Mare i przywrócić wolność zarówno krajom ich pochodzenia, jak i Eldii.

1678281638 326 Dlaczego w Attack on Titan nie ma czarnych postaci.webp

Jest czarnym mężczyzną, jednym z nielicznych, którzy pojawili się w historii, i ma łagodny, tolerancyjny, religijny, a czasem ironiczny charakter, jak wtedy, gdy odpowiada Saszy o pochodzenie jego ciemnej skóry. Posiada rozległą wiedzę inżynierską i mechaniczną i jest doświadczonym pilotem lotniczym. W rzeczywistości Onyankopon kieruje statkiem powietrznym używanym przez Korpus Zwiadowczy do powrotu do Paradis po nalocie na Mare. Jego imię pochodzi od słowa w języku Aszanti (afrykańska grupa etniczna z Ghany), które oznacza „stwórca wszystkich rzeczy”, aby podkreślić jego religijność i tolerancję.

Jeśli chodzi o Onyankopona, wiemy, że pochodzi z pseudoafrykańskiego kraju położonego w świecie Atak na Tytana, ale nic o tym nie wiemy. Na podstawie tego, co wiemy, Onyankopon jest mniej więcej typowym przedstawicielem swojego ludu i widzieliśmy ten kraj raz podczas wydarzenia Rumbling. Jednak to było tylko na krótko i nic nie zostało ujawnione na ten temat.

Dlaczego w grze jest tak mało czarnych postaci? Atak na Tytana?

Cóż, początkowo zastanawialiśmy się, czy są jakieś czarne postacie Atak na Tytana w ogóle. Mimo to ustaliliśmy, że w serialu jest jedna ważna czarna postać i powiedzieliśmy wam, kim on jest i dlaczego jest ważny w fabule. Dowiedziałeś się też, skąd on pochodzi, tzn. że gdzieś tam naprawdę istnieje naród pseudoafrykański Atak na Tytanaale tak naprawdę nie wiemy, gdzie się znajduje ani czy odgrywa jakąkolwiek rolę w historii.

Mianowicie, nacja była widziana tylko przez chwilę podczas Dudnienia i absolutnie nie mamy pojęcia, jak jest powiązana z innymi nacjami i jak dużą rolę odgrywa w światowej polityce Attack on Titan. To było tylko krótkie wprowadzenie do narodu, ale niestety wygląda na to, że nie otrzymamy więcej informacji od czasu zakończenia serii. Po zakończeniu mangi nie podano żadnych dodatkowych informacji. Oto, co wiemy o narodzie i jego mieszkańcach.

POWIĄZANY:

Kto żyje i umiera na końcu Attack on Titan?

Rodzi to pytanie, dlaczego seria ma tak mało czarnych postaci. Oczywiście we wszechświecie Attack on Titan istnieje cały naród, ale dlaczego nie pojawił się on w dalszej części historii? Cóż, na to pytanie ma odpowiedzieć Hajime Isayama, a my mamy zaczekać; ponieważ Isayama do tej pory nie udzielił nam odpowiedzi, oficjalnie nic nie wiemy. Ale możemy mieć teorię, teorię, która jest związana z ogólnym tonem serii, jej podtekstem, a także z faktem, że istnieje wiele podobieństw między Atak na Tytana i II wojny światowej.

Mianowicie skupienie się na kaukaskich postaciach może polegać na tym, że świat Atak na Tytana opiera się w pewnym stopniu na Niemczech i ludach germańskich, które są – oczywiście – rasy kaukaskiej. Obecne są inne narody, ponieważ nie jest to samowystarczalny system. Mimo to, skupiając się na germańskiej tradycji, historii i mitologii (zwłaszcza idei rasy aryjskiej, ucieleśnionej w rodowodzie Fritza), ma sens, że skupia się na takich postaciach, a nie na innych. Prawdopodobnie dlatego w historii jest tak mało czarnych postaci, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy Isayama przedstawi nam oficjalne wyjaśnienie.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?