Skip to content
TV

Dlaczego Veronica z Young Sheldon wygląda tak znajomo

10 de maj de 2023
l intro 1683492958

Telewizja

Weronika zostaje ochrzczona

Jednym z wyzwań, które prawdopodobnie pojawiły się w chwili, gdy Chuck Lorre i Steven Molaro wpadli na pomysł serialu takiego jak „Młody Sheldon”, było to, że musieliby wymyślić zupełnie nową listę postaci. Dorosły Sheldon Cooper z „Teorii wielkiego podrywu” (Jim Parsons) na początku serialu ustala, że ​​jego podróż do świata fizyki rozpoczęła się, gdy mieszkał we wschodnim Teksasie i nawet nie znał reszty grupy Leonarda Hofstadtera (Johnny Galecki), Raja Koothrappali (Kunal Nayyar) i Howarda Wolowitza (Simon Helberg) aż do czasu, gdy Sheldon przeprowadził się do Pasadeny.

Tak więc obsada „Młodego Sheldona” składała się z kilku wyjątków (mama Sheldona, Mary, grana przez Zoe Perry w „Młodym Sheldonie” i Laurie Metcalf w „TBBT”, a także kilka krótkich epizodów innych postaci z oryginału obsada), trzeba było stworzyć zupełnie nowy zespół postaci. Obejmowało to, przynajmniej przez kilka sezonów, Veronicę Duncan, graną przez Isabel May. Początkowo zbuntowana młoda kobieta, która jest jedną z wielu nauczycieli Sheldona (Iain Armitage), później staje się obiektem miłości jego starszego brata Georgiego (Montana Jordan), zanim zasadniczo przestraszyła się pobożnego chrześcijaństwa.

Jest tam tylko w sezonach 2 i 3, ale zdecydowanie jest niezapomnianą powracającą postacią. Częściowo może to również wynikać z tego, że Isabel May, pomimo stosunkowo krótkiej listy zasług, wykonała całkiem godną uwagi pracę.

Grała Katie w „Alexa i Katie”

W 2017 roku, kiedy Netflix był jeszcze stosunkowo nowy w branży sitcomów, streamer zazielenił swój pierwszy sitcom z wieloma kamerami w „Alexa & Katie”. Program, skierowany głównie do widzów w wieku dorastania, poszedł w kierunku nieco cięższym niż typowa taryfa sitcomu dla nastolatków.

Alexa (Paris Berelc), zdeterminowana licealistka z zamiłowaniem do koszykówki, zdiagnozowano u niej raka. Choć ma silną wolę, absolutnie nienawidzi litości, która wydaje się być na nią obsypywana, i starając się żyć normalnie, inspiruje swoją najlepszą przyjaciółkę Katie, graną przez Isabel May, do ogolenia głowy razem z nią na początku Serie. Katie jest przedstawiana jako znacznie bardziej głupkowata, a nawet trochę niezręczna w porównaniu z Alexą, iw przeciwieństwie do jej wysportowanej najlepszej przyjaciółki, ma tendencję do pochylania się bardziej w kierunku teatru i sztuki. Jest jednak bardzo lojalna wobec Alexy.

Emitowana mniej więcej równolegle z jej występami w „Young Sheldon” w latach 2018-2020, „Alexa i Katie” była jedną z pierwszych znaczących ról telewizyjnych, które Isabel May dostała, kiedy sama była jeszcze nastolatką. Nawet artykuł w Deadline, w którym zapowiedziano serial, ogłosił, że May jest „nowicjuszem”. Serial trwał trzy sezony — w tym dwuczęściowy sezon finałowy — i trzydzieści dziewięć odcinków. Maj był w nich wszystkich.

Zagrała Leighton w „I Want You Back”

Leighton stoi obok Petera

Isabel May jest nieco bardziej w tle w komedii romantycznej Amazona z 2022 roku „I Want You Back”. Historia obraca się głównie wokół dwóch niedawno porzuconych trzydziestokilkulatków, Petera (Charlie Day) i Emmy (Jenny Slate), którzy zdając sobie sprawę, że ich byli partnerzy znaleźli już nowych partnerów, łączą siły, aby zasadniczo sabotować ich nowe związki.

Naturalnie, odpowiednie spiski dwóch porzuconych pociągają za sobą pewną ilość żenującego hijinx. Jeden z nich dotyczy Petera, który zaprzyjaźnił się z byłym chłopakiem Emmy, Noah (Scott Eastwood), przedstawiając go trójce młodych kobiet chodzących do klubów. Cała trójka zaprasza ich z powrotem do jednego ze swoich dużych domów, gdzie Peter zamierza nakłonić Noah, by związał się z jednym z nich. Problem polega na tym, że jak dowiadują się dwaj mężczyźni, dziewczyny są nieletnie. Noe i Piotr szybko uciekają.

Jedną z trzech młodych dam, Leighton, gra Isabel May. To jej dom, do którego zapraszają chłopaków z powrotem. A dokładniej, to dom jej ojca (Ben McKenzie). I to jego przyjazd do domu demaskuje dziewczyny. Nie wspominając już o zawstydzeniu Noego i Piotra. W sumie May jest na ekranie przez około pięć minut.

Jest Elsą w „1883”

Elsa na równinach

W ciągu ostatnich kilku lat kariera Isabel May przybrała bardziej prestiżowy obrót. W 2021 roku pojawiła się jako główna bohaterka, Elsa Dutton, w prequelu „Yellowstone” Taylora Sheridana „1883”. Silna wola i całkowicie zakochana w surowym pięknie dzikich zachodnich prerii, prawdopodobnie działania Elsy w karawanie na zachód pozwalają Duttonom zapuścić korzenie w szeroko otwartej dziczy Montany. Choć tragicznie umiera pod koniec miniserialu, to głos Elsy opowiada o wydarzeniach z kontynuacji serii „1923”, wskazując, że jest ona kimś, co czyni Duttons Duttons.

Chociaż jej poprzednia praca najwyraźniej przyniosła jej skromne uznanie, kolej May jako Elsy postawiła ją na zupełnie innym poziomie. Rozmawiając z podcastem „Awards Chatter” Hollywood Reporter, May ujawniła, że ​​sam Sheridan faktycznie napisał rolę Elsy specjalnie dla niej, po tym, jak May wzięła udział w przesłuchaniu do roli w serialu Sheridana „Mayor of Kingstown”. Po przylocie do Teksasu, by poczytać z Sheridanem sam na sam, natychmiast musiała lecieć do Atlanty, aby rozpocząć zdjęcia do filmu „I Want You Back”.

Wtedy zadzwonił jej menadżer. Jak wspomina May: „Powiedziała:” Nie dostałeś. Ale napisał do ciebie e-mail. Przeczytaj go. Weź to do siebie. Więc przeczytałem to i w zasadzie to on powiedział: „Byłeś na przesłuchaniu dla mnie po raz ostatni. Moim zadaniem jest znalezienie następnej pracy”.

Czy ten post był pomocny?