Skip to content
TV

Dlaczego Tyler z For All Mankind wygląda tak znajomo

21 de maj de 2023
l intro 1684029288

Przesyłanie strumieniowe Apple TV+

Will ma na sobie skafander kosmiczny

Od czasu debiutu w Apple TV+ w 2019 roku, alternatywny dramat o wyścigach kosmicznych „For All Mankind” okazał się jednym z bardziej ekscytujących oryginalnych programów obecnie produkowanych. Nadal jest to również jedna z najbardziej frustrujących serii pod radarem w dziedzinie przesyłania strumieniowego.

Jeśli jeszcze nie dogoniłeś „For All Mankind”, serial jest pomysłem Ronalda D. Moore’a, twórcy restartu „Battlestar Galactica”, który współtworzył wraz z absolwentami „Fargo”, Benem Nedivim i Mattem Wolpertem. Rozgrywający się w alternatywnej historii, pierwszy sezon dramatu science-fiction pokazuje, jak mógłby wyglądać wyścig kosmiczny między Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi w latach 70., gdyby ten pierwszy pokonał drugiego w drodze na Księżyc. Akcja drugiego sezonu toczy się w dużej mierze w latach 80., kiedy Stany Zjednoczone założyły już kolonię księżycową i chcą rozszerzyć swoją ekspansję w kosmos.

Najnowszy sezon przeskakuje do przodu o kolejną dekadę i podąża za astronautami w latach 90., gdy udają się na Marsa. Jak fani „For All Mankind” bez wątpienia pamiętają, jeden z tych astronautów — Will Tyler z Roberta Baileya Jr. — niespodziewanie pojawia się na pierwszych stronach gazet z powierzchni Marsa, kiedy ujawnia się jako gej podczas transmisji na żywo na Ziemię. Ta fabuła stawia go w centrum trudnej narracji w dalszej części sezonu, a Bailey Jr. wnosi do tej roli pożądaną grawitację. Założymy się, że aktor wyglądał znajomo dla wielu widzów. Tutaj mogłeś już widzieć Bailey Jr.

Becker znalazł Roberta Baileya Jr. grającego młodego pacjenta

Teraz, po trzydziestce, kariera Roberta Baileya Jr. rozciąga się na prawie całe jego życie. Aktor zadebiutował na ekranie w 1996 roku, występując jako drugoplanowy występ w przebojowym serialu Nash Bridges. Później pojawił się w kilku najlepszych programach dekady. Ta lista obejmuje długo emitowany sitcom Teda Dansona „Becker”.

Jako krótkie odświeżenie, w tej serii Danson grał tytułowego lekarza, który miał talent do zgorzkniałych obserwacji świata i gryzienia jednej linijki. Naturalnie miał też bardzo miękkie podbrzusze. I ta czuła strona była dobrze widoczna podczas wieloodcinkowego wątku fabularnego Bailey Jr. „Becker”. Wspomniany wątek pojawił się podczas pierwszego sezonu serialu na antenie i znalazł aktora wcielającego się w młodego pacjenta dr Beckera, MJ Johnsona.

MJ naturalnie przychodzi do gabinetu lekarskiego jako bardzo chory chłopiec, a Becker robi, co może, aby uspokoić nerwy dzieciaka. Para nadal nawiązuje więź podczas kolejnych wizyt, a ich historia kończy się pamiętnym epizodem, w którym kłótliwy doktor opiekuje się MJ-em i jego siostrą przez jeden wieczór. Pomimo faktu, że MJ wydawał się przygotowywać do długiej, powtarzającej się roli w serialu, Bailey Jr. był ograniczony do zaledwie trzech odcinków. Mimo to młody aktor więcej niż udowodnił, że ma dość siły, by dalej pracować w showbiznesie.

Bailey Jr. spotkał niefortunny koniec w The Happening

Jared w koszulce

I pracuj dalej Robert Bailey Jr. W rzeczywistości młody aktor wykorzystał swoją przerwę w „Beckerze” jako trampolinę do zarezerwowania pracy drugoplanowej przy głównych hitach z wczesnych lat, w tym między innymi „Alias”, „Praktyka” i „Ostry dyżur”. Na swoim koncie ma także udział w kilku projektach filmowych, występując w przeboju science-fiction z 2000 roku „Misja na Marsa” (z Timem Robbinsem i Donem Cheadle), kultowej komedii z 2001 roku „Bubble Boy” (z Jake’iem Gyllenhaalem) oraz w filmie Kevina Costnera z 2002 roku. pojazd „Ważka”.

Jednak w 2008 roku Bailey Jr. dostał jedną ze swoich największych dotychczas ról na dużym ekranie, grając główną drugoplanową rolę nastoletniego Jareda w thrillerze science-fiction M. Night Shyamalana The Happening. Tak, To „Zdarzenie.” Historia oczywiście nie była łaskawa dla filmu o katastrofie biologicznej z Markiem Wahlbergiem. A jeśli widziałeś „The Happening”, wiesz, że wiele szyderstw i niezamierzonych okrzyków w filmie jest rzeczywiście zasłużonych.

Ale jest też zaskakująca grupa miłośników czarnego kina, którzy pomogli uczynić „The Happening” trochę kultową sensacją przez lata od jego premiery. I wielu doceniło pracę, jaką Bailey Jr. i inni członkowie obsady włożyli pomimo wielu problemów związanych ze scenariuszem Shyamalana. I chociaż „The Happening” jest skazane na pozostanie jedną z bardziej niesławnych propozycji w często podejrzanej twórczości filmowej Shyamalana, należy zauważyć, że Bailey Jr. z nawiązką radzi sobie tutaj u boku kolegów z obsady, takich jak Wahlberg, Zooey Deschanel i Spencer Breslin.

W Nocnej zmianie Bailey Jr. bawił się w lekarza w Teksasie

Dr Cummings w fartuchu

Po swoim występie w „The Happening” Robert Bailey Jr. zagrał rolę w znacznie bardziej znanym filmie, wcielając się w Wybornego „Wybie” Lovata w ukochanej adaptacji „Koraliny” Henry’ego Selicka. Przez następne kilka lat pracował jako pomocnik przy głównych programach telewizyjnych, takich jak „CSI: Miami” i „Zabójcze umysły”.

W 2014 roku aktor dołączył do imponującej obsady dobrze zapowiadających się aktorów, kiedy dostał rolę doktora Paula Cummingsa w dramacie NBC Nocna zmiana. Debiutujący w 2014 roku serial śledzi wyczyny grupy lekarzy — z których większość to weterani wojskowi — w szpitalu w San Antonio w Teksasie. Postać grana przez Baileya Jr. jest zapalonym pierwszorocznym rezydentem, który chce prześcignąć swojego słynnego ojca w dziedzinie chirurgii. Jest również często przedmiotem żartów ze strony swojej kohorty, a Bailey Jr. gra tę rolę z mieszanką zarozumiałej dumy i duszącej niepewności.

Serial trwał cztery skrócone sezony w NBC, zanim dostał topór. Ale w tym okresie Robert Bailey Jr. pracował z innymi wschodzącymi gwiazdami: Eoinem Mackenem („La Brea”), Jill Flint („Royal Pains”), Brendanem Fehrem („Kości”, „Zadzwoń do Saula”) i Jamesem Rochem („Prawo i porządek: przestępczość zorganizowana”). Wymieniał także kwestie z bardziej doświadczonymi aktorami, takimi jak Ken Leung, Tanaya Beatty, Scott Wolf i Freddy Rodriguez.

Bailey Jr. grał dobrego glinę w Emergence

Minetto w mundurze

Kilka lat po tym, jak jego rezydentura w „Nocnej zmianie” dobiegła końca, Robert Bailey Jr. grał innego rodzaju ratownika w dramacie science-fiction stacji ABC „Emergence”. Bardzo reklamowany przed premierą serial przyjął podejście „tajemniczego pudełka” do narracji podobnej do „Zagubieni” i „Manifest”, opowiadając historię niezwykłej dziewczyny o imieniu Piper (Alexa Swinton) i Jo Evans (Allison Tolman), szefa policji na Long Island, który przyjmuje ją po druzgocącym wypadku.

Niestety, wiele tajemnic „Emergence” nigdy nie zostało w pełni zbadanych, ponieważ dramat został odwołany po zaledwie 13 odcinkach. Jednak przez większą część pierwszego sezonu serialu Bailey Jr. był w centrum przyprawiającej o zawrót głowy akcji, wcielając się w jednego z najbardziej zaufanych sojuszników komendanta Evansa, oficera Chrisa Minetto. A jeśli oglądałeś „Emergence”, wiesz, że jego nie do końca śmiertelna reakcja na poznanie głębokiego, mrocznego sekretu Piper była jednym z najbardziej zapadających w pamięć momentów w serialu. To wiele mówi, biorąc pod uwagę, że „Emergence” szczyciło się wkładem takich osób jak Donald Faison, Clancy Brown, Terry O’Quinn i Maria Dizzia.

Czy ten post był pomocny?