Skip to content

Dlaczego Sukuna ma taką obsesję na punkcie Fushiguro Megumi?

23 de październik de 2022
rsz ezgifcom gif maker 1 1024x576 1

Żegluga między męskimi postaciami jest sprawą społeczności Fujoshi. Niezależnie od tego, czy mają rację, czy nie, rodzi to naprawdę dobre memy. Widzieliśmy ludzi wysyłających Naruto z Sasuke i Light z L. Lista jest nieskończona. Obecnie najpopularniejsza wysyłka gejów odbywa się między Sukuną a Megumi z Jujutsu Kaisen. Nie możesz jednak w pełni winić spedytorów, ponieważ sposób, w jaki Sukuna działa w przypadku Megumi, może być bardzo mylący. Ale Ryoumen Sukuna nie jest osobą zdolną do kochania kogoś. Więc dlaczego Sukuna ma taką obsesję na punkcie Megumi?

Powodem obsesji Sukuny jest Technika Dziesięciu Cieni Megumi. Choć motyw nie jest jeszcze do końca jasny, istnieją dwie możliwości. Jednym z nich jest użycie ciała Megumi jako naczynia. Inną możliwością jest użycie Techniki Dziesięciu Cieni Megumi do stworzenia własnego ciała Sukuny.

Jeśli taka możliwość jest w rzeczywistości związana z Techniką Dziesięciu Cieni, musimy szczegółowo o tym wiedzieć, aby zrozumieć, co Sukuna chce z tą techniką zrobić. Niewiele wyjaśniono w anime. Więc tutaj, w tym artykule, zebraliśmy informacje z mangi i innych wiarygodnych źródeł o przeszłości Fushiguro Megumi i jego umiejętnościach. Sprawdź to!

Wyjaśnienie pochodzenia Megumi z rodziną Zenin

Megumi jest bezpośrednim potomkiem klanu Zenin ze strony ojca. Zenin Toji był członkiem rodziny oddziału Zenin. Ale był wyrzutkiem i nie został zaakceptowany w społeczeństwie Jujutsu Sorcerer, ponieważ urodził się bez energii klątwy. Tōji później poślubia kobietę i ma z nią dziecko, nadając dziecku imię Megumi. Ale tak długo był z nimi.

Tōji odszedł po nazwaniu dziecka. Jakiś czas później planował nawet sprzedać Megumi rodzinie Zeninów, myśląc, że pomoże to Megumi zostać wielkim czarownikiem.

Rzecz w tych szlacheckich rodzinach polega na tym, że cenią moc przekleństwa ponad wszystko. Nie ma znaczenia, czy jesteś legalnym członkiem rodziny, czy produktem skandalicznej sprawy, o ile masz potencjał. To jedyny powód, dla którego Toji i Maki, mimo że byli legalnymi członkami rodziny, byli wyrzutkami. Z drugiej strony Noritoshi Kamo, urodzony w wyniku nielegalnego romansu ojca z kochanką, jest uważany za spadkobiercę potencjału rodziny, ponieważ odziedziczył Technikę Manipulacji Krwią.

Jaka jest technika ekspansji domeny Megumi?

Technika Dziesięciu Cieni, której używa Megumi, jest charakterystyczną techniką rodziny Zenin. Dlatego klan Zenin był zainteresowany kupnem go od Togi.

Uważa się, że Technika Dziesięciu Cieni ma nieograniczony potencjał, ponieważ może zawierać do dziesięciu Shikigami i dowolny obiekt, którego chce użytkownik, w tym różne przeklęte narzędzia. Użytkownik może również użyć tej techniki do manipulowania cieniami, zanurzania się w cieniach i podróżowania przez cienie.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych postaci Jujutsu Kaisen (w rankingu)

Shikigami Megumi, które do tej pory kontroluje dwa boskie psy, Nue, Gama, Orochi, Bansho i Datto. Jest jeszcze jeden Shikigami, nad którym Megumi nie ma jeszcze pełnej kontroli. Shikigami nazywa się Ośmioramiennym Mieczem Rozbieżnym Sila Boskim Generałem Mahoraga. To niezwykle potężny Shikigami.

Technika Dziesięciu Cieni umożliwia również Megumi przywołanie dowolnych dwóch Shikigami będących w jego posiadaniu w połączonej formie. Ta technika nazywa się Nieznaną Otchłanią Studni.

Chimera Cień Ogród

Jest tylko dwóch znanych czarowników, którzy mogą używać Techniki Rozszerzenia Domen — Gojo Satoru i Fushiguro Megumi. Chociaż technika Fushiguro Megumi jest wciąż słabo rozwinięta. Widzieliśmy, jak używał go tylko raz w anime i było to całkiem zgrabne.

Chimera Shadow Garden, rozszerzająca domenę wersja Techniki Dziesięciu Cieni, aktywuje się, tworząc obszar pomalowany gęstą ciemną, podobną do cieczy substancją, płynnymi cieniami, jeśli pomaga to lepiej zrozumieć. Megumi może przyzwać każdego Shikigami, którego posiada, nawet kilku na raz. Jeśli przeciwnik nie utrzyma się przy użyciu energii klątwy, wpadnie w mroczną otchłań, w której nie ma światła, tlenu ani końca.

Megumi jest również widziany używając dubletów ciała cienia (Kage Bunshin No Jutsu!!!) w swojej ekspansji domeny podczas walki z nosicielem pierścienia w anime.

Dlaczego Sukuna nie zabiła Megumi?

Widzieliśmy, jak Sukuna wielokrotnie zaprzeczała zabiciu Megumi.

W odcinku 5 pierwszego sezonu Jujutsu Kaisen, Curse Womb Must Die -II-, Sukuna oderwała serce Yuji od ciała i walczyła z Megumi. To był pierwszy raz, kiedy zobaczył technikę Megumi. Po tym, jak Sukuna wycofał swoją kontrolę nad ciałem Yuji, Yuji został uznany za zmarłego. Sukuna następnie zawarł pakt z Yuji, aby przywrócić go do życia w zamian za ograniczony dostęp do kontroli nad ciałem. Wszystko to zrobiła Sukuna, tylko po to, by obserwować rozwój Megumi.

Sposób, w jaki wyraził swoje myśli o nie dbaniu o życie nikogo poza Megumi, podczas gdy Nanami i Yuji walczyli z Mahito, nie można winić społeczności Fujoshi, jeśli wyłapali w tym romantyczny ton.

W Arc Shibuya, kiedy Sukuna zmierzył się z Jogo, założył się, że gdyby Jogo mógł zadać cios Sukunie, zabiłby wszystkich na tym obszarze oprócz Megumi.

Czy to dlatego, że Sukuna jest zakochana w Megumi?

Sukuna jest czystym psychopatą bez wyrzutów sumienia, współczucia czy racjonalności. Myśli tylko o sobie. Jest uosobieniem arogancji i nie ma nikogo, kogo by nie zabił, włączając w to kobiety i dzieci. Więc nie ma mowy, żeby Sukuna była zakochana w Megumi. Jego obsesja na jego punkcie służy wyłącznie jego samolubnym celom.

Jaki jest plan Sukuny z Megumi?

Przyjrzyjmy się dwóm możliwościom wspomnianym wcześniej w tym artykule.

Możliwość pierwsza— Ponieważ Sukunie nie udało się przejąć pełnej kontroli nad ciałem Itadori Yuji, zdecydowanie potrzebuje nowego ciała. Ponieważ za każdym razem, gdy Yuji przełyka palec, Sukuna zbliża się do wiecznej śmierci, i tym razem na dobre, bez powrotu w żadnej formie. Jako naczynie Megumi można uznać za wspaniałą opcję, biorąc pod uwagę jego krew Zenina i Technikę Dziesięciu Cieni.

ZWIĄZANE Z:

Najsilniejsze Przeklęte Duchy w Jujutsu Kaisen (wszystkie 12 Przeklętych Duchów Specjalnej Klasy)

Możliwość druga — technika dziesięciu cieni. Specjalnością tej techniki jest to, że gdy Shikigami opętany przez użytkownika umiera, jego moc zostaje rozdzielona między innych Shikigami. Więc plan Sukuny może być taki – uczynienie go jednym z Shikigami Megumi, zabicie wszystkich innych Shikigami i bycie ostatnim przy życiu, czyniąc go najsilniejszym. I wreszcie, wyrwanie się spod kontroli Megumi sprawi, że Sukuna będzie niezależna w nowym ciele.

Istnieje również inna teoria, że ​​Technika Dziesięciu Cieni Megumi ma wiele podobieństw do mitu Dziesięciu Boskich Skarbów, gdzie jeśli osoba może posiadać te skarby, otrzymuje ogromną moc, która umożliwia ożywienie zmarłego.

  • Sabera Surowy

    Sabera Surowy Sabera Surowy

Czy ten post był pomocny?