Skip to content

Dlaczego Przymierze ma obsesję na punkcie artefaktów?

21 de sierpień de 2022
screenshot watch.indee .tv 2022.03.24 02 14 11.jpg copy

Gdy Halo osiągnął półmetek pod względem odcinków pierwszego sezonu, w odcinku 5 zobaczyliśmy totalną bitwę między UNSC a Przymierzem. Stało się to, gdy Przymierze dotarło do Eridanus II, podczas gdy Rada Bezpieczeństwa ONZ prowadziła prace wykopaliskowe. większy artefakt, aby przywrócić go do Reach. Oczywiście Makee i Przymierze byli w stanie zdobyć większy artefakt po tej bitwie. Ale dlaczego Przymierze ma taką obsesję na punkcie tych artefaktów?

Przymierze ma obsesję na punkcie artefaktów, ponieważ są one pozostałością technologii pozostawionej przez Forerunnera dawno temu. Mogą również prowadzić do broni Halo. Prorocy Przymierza również traktują Prekursorów jak bogów i dlatego Przymierze jest w zasadzie religijnym zakonem kosmitów.

Jedną z rzeczy, z których słynie Halo, jest fakt, że Przymierze jest grupą religijną, która ma obsesję na punkcie Prekursorów z powodu ich technologii. W związku z tym istnieje szansa, że ​​technologia pozostawiona przez Forerunnerów może doprowadzić do powstania Halo, broni, która może potencjalnie zniszczyć wszechświat. Spójrzmy więc na to, co wiemy o artefaktach.

Jakie są artefakty w Halo?

W całym serialu Halo, cała narracja koncentrowała się w dużej mierze na artefakcie, który Master Chief znalazł, gdy on i Silver Team badali obecność Przymierza w Madrigalu. Udało im się zdobyć artefakt, który w rzeczywistości rezonował z Master Chiefem, kiedy go dotknął. W związku z tym duża część serii skupiła się na próbie zrozumienia, czym są te artefakty i jak łączy się z nimi Master Chief.

Co więcej, artefakty są również pozornie bardzo ważne dla Przymierza, ponieważ obawiali się, że Błogosławiony mógł poczuć, że został aktywowany, gdy Master Chief go dotknął. I od tego czasu byli tak zajęci zdobyciem artefaktu, że byli gotowi wysłać Makiego, ważnego członka zakonu, by go poszukał.

Seria była w stanie ustalić, jak ważne są artefakty dla narracji serii. Następnie, w odcinku 4, drugi i większy artefakt został wprowadzony, gdy Master Chief wykorzystał resztki swoich wspomnień, aby odkryć, że istnieje drugi na planecie Eridanus II, która była planetą domową samego Master Chief. Czym więc są te artefakty w Halo?

Podczas gdy Rada Bezpieczeństwa ONZ wciąż próbuje zrozumieć te artefakty, próbując zrozumieć, co robią i czym są, w odcinku 2 zasugerowano, że są to bronie, zwłaszcza gdy Reth powiedział Master Chief, że artefakt będzie śmierć wszystkich we wszechświecie.

Dlaczego Przymierze ma obsesję na punkcie artefaktów?

Tymczasem Przymierze zasugerowało również, że artefakty niekoniecznie są bronią, ale są kluczami. Oznacza to, że te artefakty, użyte razem, są prawdopodobnie w stanie doprowadzić je do broni, o której mówił Reth.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Reth w programie Halo TV? Czy on jest z igrzysk?

Oczywiście panuje przekonanie, że te artefakty lub zworniki są pozostałością technologii pozostawionej przez Prekursorów dawno temu. W tradycji Halo Prekursorzy to starożytni kosmici, którzy żyli dawno temu, ale wymarli. W związku z tym artefakty muszą być wystarczająco ważne, aby doprowadzić ludzi do broni lub technologii pozostawionej przez Prekursorów dawno temu.

Dlaczego artefakty są tak ważne dla Przymierza?

Od początku Halo ustalono, że artefakty lub zworniki są tak ważne dla Przymierza, ponieważ robili wszystko, co mogli, aby znaleźć artefakt, który był w posiadaniu UNSC. Tymczasem w odcinku 5 posunęli się nawet do zaatakowania całego batalionu żołnierzy UNSC stacjonujących na Eridanus II, aby zdobyć większy klucz, który Makee wyczuł, gdy Master Chief go aktywował. Doprowadziło to do totalnej bitwy między tymi dwiema siłami.

Ze względu na zaciekłość Przymierza i kilka błędów ze strony Master Chief i Spartan, kosmici byli w stanie zdobyć większy klucz do Eridanus II, pozostawiając Makee, aby mogła zinfiltrować UNSC i zdobyć mniejszy klucz. W tym względzie nie można zaprzeczyć, że Przymierze jest gotowe zrobić wszystko, aby zdobyć oba te artefakty. Ale dlaczego artefakty są tak ważne dla Przymierza?

Warto wspomnieć, że w świecie Halo Przymierze nie jest rasą składającą się tylko z jednego gatunku obcych. Kierowane przez Proroków Przymierze jest w rzeczywistości pewnego rodzaju zakonem religijnym, który składa się z ośmiu obcych ras, które są zgrupowane razem w jednym celu, którym jest wypełnienie religijnego dogmatu samego Przymierza.

Przymierze czci także Prekursorów, odkąd Prorocy dowiedzieli się o ich istnieniu. To właśnie fakt, że Prekursorzy mają technologię tak zaawansowaną, że Przymierze w końcu czciło ich jako bogów.

Mając to na uwadze, możliwe jest, że artefakty lub klucze są tak ważne dla Przymierza, ponieważ zostały pozostawione przez Prekursorów. Chociaż możliwe jest, że Forerunnery pozostawiły również inne elementy technologii, te kluczowe elementy są ważniejsze, ponieważ najprawdopodobniej doprowadzą ich do technologii Forerunnerów, która jest o wiele potężniejsza niż wszystko, co kiedykolwiek odkrył Przymierze. A to prowadzi do obiektu, od którego nosi nazwę cała seria Halo — Halo.

Czy artefakty doprowadzą do Halo?

Dlaczego Przymierze ma obsesję na punkcie artefaktów?

W pierwszych kilku grach Halo misją Przymierza było przeszukanie całego wszechświata w poszukiwaniu wskazówek, które doprowadziłyby ich do broni zwanej Halo, która ma zdolność niszczenia wszelkiego życia. Został pierwotnie stworzony przez Prekursorów, aby powstrzymać obcy gatunek zwany Potopem.

Powodem, dla którego Przymierze chce aktywować Aureolę, jest to, że zgodnie z ich dogmatem religijnym, przynosi ono zbawienie. A biorąc pod uwagę, że Prorocy Przymierza są religijnymi fanatykami, ma sens, że są gotowi użyć ekstremalnych środków, aby spróbować doprowadzić do zbawienia, które jest samym celem ich religii.

ZWIĄZANE Z:

Halo: wszystkie 8 ras przymierza uporządkowanych według siły

Ale jaki to ma związek z artefaktami z serii Halo? Cóż, sugeruje się, że artefakty są kluczami, które doprowadzą Przymierze do technologii Forerunner, której Prorocy przez cały czas szukali. A ta technologia Forerunnera może w rzeczywistości być bronią Halo, na której skupiają się gry wideo.

Sugeruje to fakt, że Reth, gdy zobaczył, że mniejszy artefakt rezonuje z Master Chief i powiedział, że jest to broń, która doprowadzi do śmierci wszystkich we wszechświecie. Może to oznaczać, że same artefakty nie są bronią, ale kluczami lub mapami, które mogą prowadzić do broni, o której mówił Reth.

Ta broń mogła być tylko bronią Halo, która zawsze była głównym tematem całej serii Halo. Przymierze najprawdopodobniej szuka zworników, aby wykorzystać je jako mapy, które poprowadzą ich do lokalizacji Halo. Możliwe też, że te artefakty są kluczami, które pozwolą im korzystać z samego Halo.

W tym momencie wszystko jest możliwe, jeśli chodzi o to, dokąd prowadzą te artefakty. Z drugiej strony, najbezpieczniejszym zakładem jest to, że doprowadzą do Halo i właśnie tam pojawia się Master Chief, aby znaleźć sposób, aby powstrzymać Przymierze przed aktywacją tej broni zagłady.

Czy ten post był pomocny?