Skip to content

Dlaczego Sukuna interesuje się Megumi w Jujutsu Kaisen?

22 de grudzień de 2022
megumi and sukuna

Od samego początku Jujutsu Kaisen widzieliśmy, jak odporny jest Yuji Itadori na opętanie Ryomena Sukuny, znanego jako Król Klątw. Pomimo faktu, że zjadł jeden z palców Sukuny i miał zostać przejęty przez złego przeklętego ducha, Yuji zachował kontrolę nad swoim ciałem, ale czasami pozwalał Sukunie przejąć kontrolę, szczególnie w trudnych sytuacjach. Jednak Sukuna walczył z Megumi Fushiguro po przejęciu ciała Yujiego, ale nie zabił go, ponieważ był zainteresowany Megumi. Dlaczego więc Sukuna tak bardzo interesuje się Megumi?

To jeszcze nie zostało ujawnione, ale możliwym powodem, dla którego Sukuna jest tak zainteresowany Megumi, jest jego moc. Megumi posiada Technikę Dziesięciu Cieni, która pozwala mu przyzywać shikigami w walce. Możliwe, że Sukuna chce, aby Megumi udoskonaliła tę technikę, aby mógł posiadać shikigami.

Fakt, że Sukuna jest tak zainteresowany Megumi, jest tak ważną częścią przyszłości Jujutsu Kaisen, ponieważ pozwala Megumi odegrać możliwą rolę w rozwoju fabuły z udziałem Sukuny i Yuji. Jest nawet możliwe, że Megumi jest kluczowym składnikiem potrzebnym do ostatecznego powrotu Króla Klątw. Teraz spójrzmy na powód, dla którego Sukuna interesuje się Megumi.

Czy Sukuna jest zakochana w Megumi?

Na początku fabuły Jujutsu Kaisen widzieliśmy, że Yuji Itadori był gotów zrobić wszystko dla innych ludzi, kiedy zjadł palec Sukuny, pomimo faktu, że Megumi próbowała mu wmówić, że jest inaczej. Zjedzenie palca Sukuny pozwoliło mu uzyskać przeklętą energię, która pozwoliła mu pokonać przeklętego ducha, który zaatakował jego kolegów z klasy. Jednak zamiast zostać przejętym przez ducha Sukuny, Yuji okazał niezwykłą tolerancję wobec Króla Klątw, ponieważ nadal był w stanie mieć pełną kontrolę nad swoim ciałem.

Oczywiście powodem, dla którego chcieli się upewnić, że Yuji nie zostanie przejęty przez Sukunę, był fakt, że jest on najpotężniejszym przeklętym duchem i jest wyjątkowo niebezpieczną istotą, która może narazić cały świat na niebezpieczeństwo, jeśli kiedykolwiek miał się odrodzić. Ale fakt, że Yuji okazał tolerancję wobec opętania Sukuny, pozwolił mu stać się naczyniem Króla Klątw i ważną częścią społeczności studenckiej Tokyo Metropolitan Curse Technical College, kiedy został zmuszony do przeniesienia się tam, aby czarownicy Jujutsu mogli zachować oko na niego.

ZWIĄZANE Z:

Co oznacza „Jujutsu Kaisen”?

Jednak podczas misji Yuji był zmuszony pozwolić Sukunie przejąć jego ciało, aby mogli pokonać wyjątkowo potężnego przeklętego ducha. Sukuna nie pozwolił Yuji odzyskać kontroli nad swoim ciałem, ponieważ Megumi została zmuszona do walki z Królem Klątw. Pomimo faktu, że był daleki od pełnej mocy, Sukuna z łatwością pokonał Megumi, która użyła swojej Techniki Dziesięciu Cieni, aby przywołać shikigami do walki.

Ale zamiast zabić Megumi, Sukuna pozwolił Yuji ponownie przejąć jego ciało. Pod tym względem Sukuna nie zabił Megumi, kiedy miał na to szansę. Czy to oznacza, że ​​Sukuna jest naprawdę zakochana w Megumi?

Sukuna nie jest zakochana w Megumi. Zamiast tego zainteresował się młodym czarodziejem Jujutsu dopiero po zobaczeniu jego mocy w akcji. Oczywiście Megumi była wtedy jeszcze słaba, ale Sukuna był pod wrażeniem siły i techniki młodego mężczyzny, kiedy walczyli ze sobą po raz pierwszy. Wtedy Król Klątw postanowił oszczędzić Megumi zamiast go zabić.

Dlaczego Sukuna interesuje się Megumi?

Jak wspomniano, Sukuna wykazał zainteresowanie Megumi w walce po tym, jak był świadkiem jego techniki. Ale to nie znaczyło, że Sukuna był naprawdę zakochany w Megumi. Zamiast tego oznaczało to tylko, że jest nim zainteresowany. Dlaczego więc Sukuna jest tak zainteresowany Megumi, że pozwolił mu żyć?

Nie ma żadnego potwierdzonego powodu, dla którego Sukuna tak bardzo interesuje się Megumi. Możliwe jednak, że jego zainteresowanie młodym czarodziejem Jujutsu wynikało z faktu, że Megumi posiada rzadki i potężny dar. I mówimy o Technice Dziesięciu Cieni.

Technika Dziesięciu Cieni to moc przekazywana z pokolenia na pokolenie w rodzinie Zeninów, ale niezwykle rzadka. W rzeczywistości Megumi jest jedyną osobą, która ma tę moc ze wszystkich członków rodziny Zenin.

Ta moc pozwala Megumi przyzywać shikigami w walce. Shikigami to duchy z własnym ciałem, ponieważ Megumi mogła przywoływać je do woli i używać ich w każdej walce. Potrafi przywołać do dziesięciu z tych duchów, aby pomogły mu w walce. Oczywiście, kiedy Megumi walczył z Sukuną, nie opanował jeszcze tej techniki i wciąż poprawia swoją kontrolę nad duchami, które przywołuje.

Dlaczego Sukuna interesuje sie Megumi w Jujutsu Kaisen.webp

Tymczasem wszyscy wiemy, że Sukuna walczy o przejęcie ciała Yujiego, mimo że Yuji zjadł już więcej niż kilka jego palców. Oznacza to, że Sukuna nie jest w stanie w pełni przejąć kontroli nad ciałem Yuji i nigdy nie wróci do życia, dopóki Yuji będzie w stanie oprzeć się jego próbom kontrolowania swojego ciała.

Biorąc pod uwagę, że Sukuna nigdy nie będzie w stanie powrócić do życia, nawet gdyby Yuji zjadł wszystkie jego palce, potrzebuje nowego ciała, które mógłby z łatwością przejąć. I tu wkracza Megumi i jego Technika Dziesięciu Cieni.

ZWIĄZANE Z:

Co oznacza „Jujutsu Kaisen”?

Biorąc pod uwagę, że shikigami nie są tak potężni jak Yuji pod względem ich psychicznego hartu ducha, możliwe, że Sukunie byłoby łatwiej przejąć ciało jednego z shikigami, gdyby kiedykolwiek znalazł sposób na przeniesienie swojej mocy do nich. Oznacza to, że możliwym powodem, dla którego Sukuna jest tak zainteresowany Megumi, jest to, że chce, aby opanował Technikę Dziesięciu Cieni do takiego stopnia, aby mógł stworzyć i przywołać ciało, które Sukuna mógłby posiąść bez żadnych problemów.

Pod tym względem Megumi powinna odegrać dużą rolę w głównej fabule mangi i anime Jujutsu Kaisen, zwłaszcza jeśli chodzi o zbliżające się odrodzenie Króla Klątw. Byłoby interesujące zobaczyć, jak Sukuna zmanipuluje Megumi, by przywołała ciało, w którym mógłby zamieszkać.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?