Skip to content

Dlaczego Stary Zangetsu stłumił moce Ichigo?

27 de grudzień de 2022
fake zangetsu

Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się w Bleach: Tysiącletnia wojna krwi, jest fakt, że Zangetsu, którego Ichigo znał od samego początku, nie był prawdziwą wersją Zangetsu. W rzeczywistości ten Zangetsu ujawnił, że był tam, aby stłumić prawdziwą moc Ichigo, która jest połączeniem jego strony Hollowa i Shinigami. Więc dlaczego Stary Zangetsu stłumił prawdziwe moce Shinigami Ichigo?

Stary Zangetsu stłumił prawdziwe moce Ichigo, ponieważ nie chciał, aby został Shinigami. Jako strona Quincy Ichigo, Stary Zangetsu myślał, że Ichigo zostanie wciągnięty w niezliczone bitwy tylko wtedy, gdy zdecyduje się zostać Shinigami. Nie chciał, żeby Ichigo został zraniony, gdyby zdecydował się zostać Shinigami.

Chociaż może być prawdą, że Stary Zangetsu przez cały czas tłumił moce Ichigo, prawdą było również to, że naprawdę troszczył się o Ichigo tak samo, jak dziadek. W końcu Stary Zangetsu reprezentował własną wersję Yhwacha Ichigo, który jest ojcem wszystkich Quincy. Pod tym względem Stary Zangetsu nie chciał, aby jego „syn” został zraniony, ale był wystarczająco szczęśliwy, by puścić Ichigo, gdy wybrał ścieżkę Shinigami.

Kim jest stary człowiek Zangetsu

Odkąd Ichigo nauczył się używać swojego Bankai, jedną z rzeczy, które widzieliśmy, był fakt, że jego Zanpakutō był reprezentowany przez starca o imieniu Zangetsu. Ten Zangetsu był mężczyzną noszącym ciemną szatę podobną do tej, którą nosił Ichigo w swojej oryginalnej formie Bankai. I ten sam Zangetsu rzeczywiście wyglądał jak Yhwach, choć nieco młodsza wersja złoczyńcy.

Oczywiście, odkąd poznaliśmy Zangetsu, zawsze myśleliśmy o nim jako o Zanpakutō Ichigo, które jest manifestacją mocy Shinigami. Każdy Shinigami ma unikalny Zanpakutō, który manifestuje się jako osoba w wewnętrznym świecie mocy Shinigami. A Stary Zangetsu wydawał się być manifestacją wewnętrznych mocy Ichigo jako Shinigami.

Jednak tak nie było, jak właśnie dowiedzieliśmy się w odcinku 13 Bleach: The Thousand-Year Blood War. Kiedy Zanpakutō Ichigo zepsuł się na początku fabuły, był zmuszony udać się do bazy Oddziału Zero, aby go przekuć. A przekucie jego Zanpakutō oznaczało, że musiał dowiedzieć się więcej o swojej przeszłości, ponieważ dowiedział się, że jest po części Quincy ze względu na stronę matki.

Więc kiedy Ichigo miał przekuć swój Zanpakutō, dowiedział się, że Stary Zangetsu nie był jego prawdziwym Zanpakutō i to był powód, dla którego musiał się z nim pożegnać. W rzeczywistości ten Zangetsu był fałszywy przez cały czas. A Ichigo musiał wejść do swojego wewnętrznego świata, aby mógł osobiście porozmawiać z tym Zangetsu.

ZWIĄZANE Z:

Czym jest prawdziwy Shikai Ichigo i jak silny jest? Wyjaśnione!

Wtedy Ichigo dowiedział się, że Stary Zangetsu nie był prawdziwym Zangetsu, ale w rzeczywistości był manifestacją jego mocy Quincy. Podobnie jak Zanpakutō jest manifestacją mocy Shinigami, Stary Człowiek Zangetsu jest manifestacją strony Quincy Ichigo, co wyjaśnia, dlaczego wygląda bardzo podobnie do Yhwacha. W końcu Yhwach jest źródłem mocy wszystkich Quincy i sensowne jest, aby reprezentacja strony Quincy Ichigo wyglądała jak człowiek, który dał Quincy ich moce.

Stary Zangetsu ujawnił Ichigo, że tak naprawdę tłumił swoje prawdziwe moce Shinigami przez cały czas i pozwalał Ichigo pożyczyć tylko część jego prawdziwych mocy. Co więcej, Stary Zangetsu również pozwalał Ichigo używać jego mocy Quincy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ta fałszywa wersja Zangetsu była jego mocą Quincy. W związku z tym przez cały czas Ichigo używał więcej swojej strony Quincy niż swojej strony Shinigami.

Dlaczego Stary Zangetsu stłumił moce Ichigo?

Jak wspomniano, Stary Zangetsu przybrał postać Zanpakutō Ichigo (aczkolwiek fałszywego), ponieważ chciał stłumić prawdziwe moce Shinigami Ichigo. Więc dlaczego Stary Zangetsu trzymał moce Ichigo z dala od niego?

Powodem, dla którego Stary Zangetsu zdecydował się stłumić moce Ichigo i ukryć przed nim prawdę, był fakt, że nigdy nie chciał, aby Ichigo został Shinigami. Jak wspomniano, Ichigo był hybrydą trzech różnych istot: Shinigami, Quincy i Hollow. Jego strona Hollowa, oczywiście, połączona z jego mocami Shinigami, stworzyła jego prawdziwe Zanpakutō, które Stary Zangetsu trzymał przed Ichigo, tłumiąc go.

Stary Zangetsu pomyślał, że gdyby Ichigo miał dostęp do swoich prawdziwych mocy Shinigami, zdecydowałby się zostać Shinigami. Oczywiście ta fałszywa wersja Zangetsu nie chciała, aby Ichigo został Shinigami, ponieważ wierzył, że będzie zmuszony walczyć wbrew swojej woli, jeśli rzeczywiście zostanie Shinigami. W końcu Shinigami są skazani na walkę z Hollowami i prawie nie mają wyboru, co chcą robić w życiu. A jeśli Ichigo miałby zostać Shinigami, Stary Zangetsu bał się, że tylko zostanie zraniony.

ZWIĄZANE Z:

Kim są Asauchi, jak powstały i dlaczego kłaniają się Ichigo?

W związku z tym Stary Człowiek Zangetsu stłumił moce Ichigo nie dlatego, że był reprezentacją Quincy Ichigo, ale tylko dlatego, że słusznie troszczył się o Ichigo. Był prawdziwym dziadkiem dla Ichigo, ponieważ nie chciał, aby młody człowiek został skrzywdzony, wybierając zostanie Shinigami.

Dlaczego Zanpakuto Ichigo ma dwa miecze

Ale chociaż nie chciał, aby Ichigo został Shinigami, stał się dumny z człowieka, którym się stał. Ichigo był teraz silnym młodym mężczyzną, którego Stary Zangetsu obserwował na własne oczy. To dlatego był teraz spokojny, by pozwolić mu odejść, gdy zdał sobie sprawę, że Ichigo jest teraz wystarczająco silny, by móc sobie radzić jako Shinigami bez zranienia.

Ponieważ Stary Zangetsu zobaczył, że Ichigo ma teraz jasność co do swojego wyboru bycia Shinigami, pomimo znajomości jego prawdziwej natury, zdecydował, że nadszedł czas, aby odpuścić, ponieważ Ichigo dokonał teraz wyboru. Decydując się zostać Shinigami, Ichigo mógł teraz uzyskać dostęp do pełnej mocy swojego prawdziwego Zanpakutō, który był jego stroną Hollowa połączoną z jego mocami Shinigami.

Ale podczas gdy Stary Człowiek Zangetsu zniknął po tym, jak w końcu go puścił, Ichigo postanowił objąć również swoją stronę Hollowa, kiedy podziękował Staremu Zangetsu i zaakceptował go jako wersję Zangetsu. To jest najprawdopodobniej powód, dla którego prawdziwy Zanpakutō Ichigo przybrał formę dwóch mieczy, ponieważ oba miecze reprezentowały obie wersje Zangetsu.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym geekiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?