Skip to content
TV

Dlaczego Sean Bean postrzega Neda Starka z „Gry o tron” jako innego niż inne jego role

28 de listopad de 2022
l intro 1669304630

Sean Bean Ned Stark z bliska

Angielski aktor Sean Bean to kultowy profesjonalista z równie kultową karierą, która rozpoczęła się na początku lat 80. W ciągu swojej prawie czterdziestoletniej kariery Bean grał mnóstwo różnych postaci o unikalnych cechach. Jednak jedna rzecz zwykle łączy większość z nich: kończą martwi. Rzeczywiście, wielu bohaterów granych przez aktora spotkało swój los na ekranie. Postacie Beana zostały zastrzelone, dźgnięte nożem, wbite w pal i powieszone, wśród wielu innych makabrycznych zgonów.

Jedną z najbardziej charakterystycznych śmierci Groszka, a także jedną z jego najbardziej emocjonalnych, jest śmierć Eddarda „Neda” Starka podczas odcinka 9, sezonu 1 „Gry o tron”. Podczas gdy Bean miał trochę niepokojącej zabawy z odciętą głową swojej postaci, sytuacja była znacznie poważniejsza dla fanów. Chociaż był w serialu tylko przez jeden sezon, Ned Stark był postacią, której waga i pamięć były żywe długo po jego śmierci. To także jego egzekucja pokazała widzom, że każdy może zostać tragicznie usunięty z historii serialu — nawet główni bohaterowie.

Dla Groszka, chociaż Ned spotkał podobny los jak wiele innych jego postaci, uważa, że ​​patriarcha Starków jest inny. Oto, co odróżnia Neda Starka od innych postaci, które Bean przedstawiał w swojej karierze.

Dobrzy kończą ostatni

Jednym z niezaprzeczalnych aspektów, które fani zaczęli kojarzyć z Nedem, było to, że lord Winterfell był na wskroś honorowym człowiekiem. Był sprawiedliwy i stanowczy, kiedy musiał być, ale znał też miłosierdzie i współczucie w świecie, w którym jedno i drugie było rzadkością. Chociaż prawdopodobnie ten sam nieustępliwy honor – lub jego „lojalność”, jak to ujęła Arya Stark (Maisie Williams) – ostatecznie go zabił.

W ten sposób Groszek odróżnia Neda od jego poprzednich postaci. W wywiadzie dla Vulture z 2019 roku aktor został zapytany, czy głowa Starków była dla niego wówczas nowym rodzajem postaci, a Bean potwierdził, że tak.

Aktor powiedział: „Grałem wcześniej postacie, które były” porządnymi ”ludźmi, ale nie naprawdę dobrymi, wiesz? Zawsze było trochę [dark] strony postaci, które grałem. Jak Boromir we „Władcy Pierścieni”. Był dobrym człowiekiem, chciał dobrze, ale miał tę słabość, która kosztowała go życie. To interesujące postacie, ale Ned był po prostu dobrym człowiekiem”.

Fakt, że Ned był tak bezkompromisowo sprawiedliwym człowiekiem, sprawił, że jego przedwczesna śmierć była jedną z najbardziej niszczycielskich w „Grze o tron”. Chociaż był tylko aktywną częścią „Gry o tron” przez zaledwie dziewięć odcinków, Ned Stark wywarł trwałe wrażenie na serialu, fanach i Seanie Beanie.

Czy ten post był pomocny?