Skip to content
TV

Dlaczego scena z wanną w trzecim sezonie Gry o tron ​​jest jedną z ulubionych Nikolaja Costera-Waldau

1 de grudzień de 2022
l intro 1669885738

Nikolaj Coster-Waldau bierze udział w wydarzeniu

„Gra o tron” wciąż znajduje się na szczycie listy HBO, nawet kilka lat po tym, jak serial zakończył się na dobre w 2019 roku (przez IGN). Mroczna seria fantasy oparta na serii „Pieśń lodu i ognia” George’a RR Martina jest tak popularna, że ​​HBO zdecydowało się na prequel w postaci „House of the Dragon”, a także inne plotki o spin-offach dzieje się w fikcyjnych krainach Westeros i Essos.

Oczywiście jednym z najbardziej pociągających elementów „Gry o tron” było wiele moralnie skompromitowanych postaci. Jednym z najbardziej mrocznych w serii był Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau). Podczas gdy książęcy rycerz i szermierz rozpoczął przedstawienie jako arogancki pięściarz, ostatecznie wyrósł na wojownika, którego można odkupić, który próbował zrobić coś dobrego w swoim życiu. Oczywiście wiele z tego ma miejsce po wycieczce w sezonie 3 z Brienne z Tarth (Gwendoline Christie), która doprowadziła do niektórych ulubionych momentów Costera-Waldau z tej konkretnej partii odcinków.

Scena dodała warstw głębi Jaime’owi Lannisterowi

Nikolaj Coster-Waldau rozmawiał z Entertainment Weekly podczas trzeciego sezonu „Gry o tron” i przypomniał sobie kilka kluczowych momentów z wyprawy Jaimego z Brienne z Tarth do swoich ulubionych wspomnień z sezonu 3. wspomniana była scena, w której on i Brienne walczą z niedźwiedziem, przywołał także scenę spowiedzi w wannie, która scementowała więź między dwoma nieprawdopodobnymi przyjaciółmi.

„Oczywiście scena w wannie, w której Jaime wyjawia swój wielki sekret, sekret, który nosi w sobie od tylu lat, o nocy, kiedy zdobył tytuł Królobójcy” — wspomina Coster-Waldau. „To był punkt kulminacyjny na profesjonalnym poziomie, ponieważ była to bardzo trudna scena jako aktor, a po tym, jak to zrobiliśmy, było to bardzo satysfakcjonujące”. Rzeczywiście, scena, o której mowa, która ujawnia, że ​​Jaime został napiętnowany jako zdrajca za zasadniczo uratowanie życia tysięcy ludzi, nadaje zupełnie nowy wymiar kipiącej urazie i apatii bohatera z wcześniejszej części serii. Nieobciążony swoim sekretem, postać wydaje się być w stanie w końcu odzyskać niektóre ze swoich lepszych cech.

Coster-Waldau skorzystał również z okazji, aby pochwalić Gwendoline Christie jako partnera sceny i przyjaciela. „Ona jest po prostu genialną aktorką, a spędzanie z nią czasu jest świetną zabawą” – powiedział. „Więc nawet jeśli [Jaime and Brienne] nie ma tak dużo śmiechu razem, mieliśmy dużo zabawy.”

Czy ten post był pomocny?