Skip to content
TV

Dlaczego Sam Waterston uważa, że ​​prawo i porządek pomogły uczynić Nowy Jork miejscem wielu programów

16 de styczeń de 2023
l intro 1673653756

Uśmiech Sama Waterstona

Seria „Prawo i porządek” działa od czasu debiutu oryginalnej serii w 1990 roku, co plasuje ją wśród najdłużej emitowanych procedur policyjnych i najbardziej rozległych franczyz dramatów kryminalnych emitowanych w telewizji sieciowej. Zrodził wiele spin-offów, a także wznowienie oryginalnej serii w 2022 roku. Seria jest nieco wyjątkowa wśród programów policyjnych, ponieważ przedstawia zarówno dochodzenia policyjne, jak i aspekty dramatu na sali sądowej, co było czymś nowym, gdy po raz pierwszy miał premierę.

Chociaż Jack McCoy Sama Waterstona dołączył do serialu dopiero w piątym sezonie, stał się ważną postacią serialu w jego najpopularniejszych latach i nadal jest obecny w epoce odrodzenia. Sceneria odegrała również dużą rolę w estetyce „Prawa i porządku”, a oryginał i jego różne spin-offy kręcono w Nowym Jorku. W rzeczywistości jest to tak istotna część serca serii, że sam Waterston uważa, że ​​można ją przypisać wielu innym programom zakładającym sklep w ekspansywnej metropolii.

Waterston mówi, że Law & Order był jedynym programem w Nowym Jorku, kiedy się zaczął

Podczas wywiadu dla NPR w marcu 2022 roku Sam Waterston zastanawiał się nad swoim czasem spędzonym w „Prawie i porządku”, a także nad tym, jak wdzięczny jest za to, że nadal jest zaangażowany w program teraz, gdy ma 80 lat. Jednak jednym z bardziej interesujących aspektów wywiadu jest jego przekonanie, że serial otworzył drogę do rozpoczęcia kręcenia innych programów i odbywania się w Nowym Jorku, gdy tylko staną się bardziej popularne. Mało tego, uważa, że ​​pomogło to aktorom teatralnym w mieście dalej tam pracować i realizować swoje marzenia.

„Obecnie w Nowym Jorku kręconych jest wiele programów telewizyjnych, ale kiedy zaczęło się „Prawo i porządek”, był to w zasadzie jedyny program w mieście” – powiedział Waterston. „I nie można było pójść do teatru w Nowym Jorku i przeczytać programu [and] większość aktorów również występowała w Law & Order. I to była jedna z rzeczy, która umożliwiła aktorom kontynuowanie kariery w teatrze w Nowym Jorku”.

W rzeczywistości uważa, że ​​”Prawo i porządek” było tak ważne dla aktorów teatralnych, że twórca i producent wykonawczy Dick Wolf powinien otrzymać honorową nagrodę Tony za wkład w rzemiosło. Niezależnie od tego, Waterston zdecydowanie się nie myli, że programy kręcone w Nowym Jorku eksplodowały po tym, jak popularność dramatu kryminalnego wzrosła, zwłaszcza jeśli chodzi o inne policyjne serie proceduralne.

Czy ten post był pomocny?