Skip to content
TV

Dlaczego Nowy Amsterdam został odwołany? Prawdziwy powód, dla którego NBC zakończyło dramat medyczny

4 de maj de 2023
l intro 1683156795

Telewizja

Maks Goodwin uśmiecha się

„Nowy Amsterdam” radził sobie dość dobrze podczas swojego pięciosezonowego występu w NBC. Miał wielu fanów, którzy śledzili program przez wiele wtorków. Niestety, ten bieg dobiegł końca 17 stycznia, kiedy wyemitowano finał serii. Dlaczego dramat został odwołany? Nic dziwnego, że spadające oceny wpłynęły na zakończenie programu. Deadline donosi, że chociaż serial nigdy nie zmieniał przedziałów czasowych i miał stabilną pozycję po popularnym dramacie „This is Us”, oglądalność zaczęła spadać w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Zadebiutował w 2018 roku z nieco ponad 8 milionami widzów i spadł do 2,8 miliona w finale serialu.

To dość stromy upadek. Utrata dwóch popularnych członków obsady nie mogła pomóc. Pierwszy, Anupam Kher, który grał doktora Vijaya Kapoora przez pierwsze trzy sezony, szybko stał się postacią, za którą strasznie tęsknili fani. Freema Agyeman, której dr Helen Sharpe skradła serce Maxa Goodwina (Ryan Eggold) i wydawała się być skazana na szczęśliwe życie z nim, kiedy Agyeman opuściła serial między 4. a 5. sezonem i roztrzaskała serca publiczności, odchodząc. Program włączył również pandemię COVID-19 do swojej narracji, co mogło zniechęcić niektórych widzów, którzy chcieli uciec od rzeczywistych chorób medycznych za pomocą fikcyjnych.

Ale „Nowy Amsterdam” przeżył ostatnio renesans, a wszystko to dzięki mocy cyfrowej transmisji strumieniowej.

Nowy Amsterdam zyskał drugie życie dzięki transmisji strumieniowej

Ironia anulowania „Nowego Amsterdamu” z powodu słabych ocen polega na tym, że zrobił to wspaniale dla Netflix, odkąd jego ostatni sezon trafił do streamera w połowie zimy 2023 roku. Program przyciągnął oszałamiającą liczbę 1 miliarda strumieni między Netflix i Peacock w połowie -luty i zebrał 4 miliardy strumieni na przełomie stycznia i lutego. To ogromne liczby jak na program, który zgromadził ledwie 7 milionów widzów w liczbach +7.

„New Amsterdam” jest tak popularny na całym świecie, że jesienią 2022 roku wystartował turecki remake serialu. W rzeczywistości, ogólna popularność serialu sprawiła, że ​​Peter Horton — jeden z producentów wykonawczych i reżyserów serialu — wyraził swoje zmieszanie o odwołaniu programu w wywiadzie dla styczniowego terminu. „Szczerze mówiąc, jest trochę tajemnicą, dlaczego został odwołany” – powiedział. Mocno wierzył też, że w „Nowym Amsterdamie” było więcej życia i że umarło ono przedwcześnie. „Nadal uważam, że to mogło, powinno trwać jeszcze kilka lat. Wciąż jest tak wiele historii do opowiedzenia, a te postacie są tak interesujące” – dodał. A te liczby Netflix tylko podkreślają jego punkt widzenia.

Czy ten post był pomocny?