Skip to content
TV

Dlaczego nowa rzeczniczka Rocket Mortgage wygląda tak znajomo

19 de maj de 2023
l intro 1684381992

Telewizja

Felicia Day na obchodach Stana Lee

Wielu aktorów zaskakuje korporacyjną Amerykę w reklamach. Ben Affleck pokonał samego siebie w reklamie Dunkina na Super Bowl 2023. Dennis Haysbert jest prawdopodobnie bardziej znany większości ludzi jako głos w serii reklam Allstate niż w jakimkolwiek filmie, który kiedykolwiek nakręcił — a ten facet był w „Gorączce” Michaela Manna!

Niektóre znane twarze wskakują do świata reklam, a nazwanie twarzy może być trudne. Na przykład ta rudowłosa kobieta, która spłaca kredyty hipoteczne dla młodych par Rakietowy kredyt hipoteczny? To jest Dzień Felicji.

Okay, może zajmie to trochę więcej pracy, aby przypomnieć ludziom, dlaczego to imię i ta twarz są tak znajome. Przez lata brała udział w wielu projektach zatwierdzonych przez geeków. Zrobiła też wiele innych reklam, więc jeśli niektóre z jej większych prac nie dzwonią, być może znasz ją z niektórych starych reklam z jej wczesnej kariery, które lubi publikować w swoich mediach społecznościowych.

Jedna z jej pierwszych reklam była dla US Post Office, reklama, którą aktor udostępnił za pośrednictwem TikTok, gdzie ma ponad 190 000 obserwujących. Wszyscy musimy gdzieś zacząć.

Wybuchła dzięki pracy z Jossem Whedonem

Największe wczesne hity Felicia Day powstały dzięki jej pracy z Jossem Whedonem. Wystąpiła w ośmiu odcinkach „Buffy, pogromczyni wampirów” jako postać Vi/Violet, koleżanki z „Pogromcy” w 2003 roku. Jednak wiele lat później odegrała bardziej centralną rolę w „Dr. Horrible’s Sing-Along Blog” Whedona.

Trzyaktowy musical z 2008 roku podążał za superzłoczyńcą (Neil Patrick Harris) tęskniącym za dziewczyną o imieniu Penny (Day). Historia zawierała mnóstwo komedii, ale zawierała również emocjonalny cios w jelitach dzięki występom Harrisa i Daya. Według wywiadu z TV Guide, projekt został udostępniony bezpośrednio w Internecie i złożony przez Whedona podczas strajku scenarzystów w latach 2007-2008.

Zanim dołączyła do projektu Whedona, Day miała duże doświadczenie w kręceniu własnych treści dla YouTube. Od lat mówi się o kontynuacji „Sing-Along Blog”, aw wywiadzie dla Metro z 2019 roku aktorka wyraziła otwartość na kontynuację posiadłości, mówiąc, że wie, że jest to projekt, który wytrzyma próbę czas.

„Są pewne rzeczy w twoim życiu, które robisz, a kiedy je robisz, wiesz, że będą trwać. I myślę, że” Dr Horrible ”jest tak samo aktualny dzisiaj, jak wtedy… Musicale, kiedy zrobisz je dobrze, może trwać wiecznie” – powiedziała.

Felicia Day stworzyła swój własny program z The Guild

Kodeks krzyczy

Felicia Day odniosła największy sukces w sobie. Aktorka była jedną z pierwszych użytkowników platform takich jak YouTube, a także stworzyła, wyprodukowała i zagrała we własnym serialu internetowym „The Guild”, który trwał od 2007 do 2013 roku.

Seria śledziła życie gildii gier online o nazwie The Knights of Good. Day przedstawiał każdy odcinek jako Codex/Cyd Sherman, Kapłanka grupy. Serial wzbudził duże zainteresowanie po opublikowaniu pierwszego sezonu na YouTube. Według Day odrzuciła wiele ofert, zanim program trafił do Microsoftu przez większą część jego trwania. Umowa pozwoliła Day zachować kontrolę nad jej dziełem.

„Tradycyjne media, czy to internetowe, czy mainstreamowe, zwykle chcą posiadać własność” — powiedziała Los Angeles Times w 2008 roku o podpisaniu umowy z Microsoftem. Co szokujące, Day faktycznie próbowała zrobić z „The Guild” tradycyjny serial telewizyjny, ale stwierdziła, że ​​format i skupienie się na świecie gier sprawiły, że projekt za bardzo wyprzedził swój czas, jak na gusta studia.

„Nawet w tamtym czasie, ponad rok temu, ludzie nie rozumieli, że ludzie grają razem online” – powiedział Day o nieudanej próbie pójścia bardziej tradycyjną drogą.

Grała Charliego w Supernatural

Charlie Bradbury pijący kawę

Fani mogą również kojarzyć Felicię Day z roli Charliego Bradbury’ego w Supernatural, serialu opowiadającym o polujących na demony braciach Winchester (Jared Padalecki i Jensen Ackles).

Charlie został przedstawiony w odcinku 7 sezonu „The Girl with the Dungeons and the Dragons Tattoos”, sztuce na podstawie powieści autora Stiega Larssona „The Girl with the Dragon Tattoo”, która opowiada o równie śmiercionośnej bohaterce. Kiedy po raz pierwszy spotykamy Charlie, jest specem od komputerów i lubi wykorzystywać swoje umiejętności do przesyłania pieniędzy od biednych do bogatych. Postać nadal pojawiała się przez lata, a Day pojawił się w sumie w 11. W tym czasie Charlie przeszła od hakera do kolegi łowcy demonów po tym, jak jej szef zatrudnił ją do pracy hakerskiej, która wprowadza ją w mroczny świat rzeczy które wpadają w nocy.

Kiedy zaproponowano jej rolę Charliego, Day powiedziała, że ​​była zajęta własnymi treściami internetowymi i nawet nie myślała o przyjęciu nowych ról. Uwielbiała jednak tę postać i zgodziła się na tę rolę tylko dlatego, że myślała, że ​​sezon 7 może być ostatnim w „Supernatural”. Serial ostatecznie się zakończył — po 15 sezonach.

„Przysięgam na Boga, że ​​to był jeden z czynników, ponieważ” Buffy ”trwało siedem lat i był to drugi program, w którym byłem, który był swego rodzaju kultowym klasykiem. Więc pomyślałem:” Muszę się dostać, póki mogę! ’ I to miał być tylko jednorazowy epizod, ale zamienił się w osiem lat mojego życia z przerwami i jestem tak bardzo błogosławiona” – powiedziała IGN w wywiadzie z 2021 roku, wspominając rolę.

Była w ponownym uruchomieniu Mystery Science Theatre 3000

Rozmowa Kingi Forrester

Felicia Day została wprowadzona do ponownego uruchomienia „Mystery Science Theatre 3000”, programu, w którym gospodarze marnują swoje dni w kosmosie, oglądając i riffując okropne filmy. Kontynuacja rozpoczęła się od udanej kampanii crowdfundingowej w 2021 roku, która zebrała aż 5,8 miliona dolarów za pośrednictwem Kickstartera.

Day powiedziała, że ​​sama była fanką oryginalnego „Mystery Science Theatre” i tak naprawdę to jej fandom zapewnił jej ponowne uruchomienie. Aktor przypomniał sobie, że był na oszustwie i chciał poznać twórcę „Mystery Science Theatre 3000”, Joela Hodgsona, zarówno dlatego, że uwielbiała „Mystery Science Theatre”, jak i dlatego, że jej brat, inny fan, był jej zazdrosny.

„Powodem, dla którego Joel pomyślał o mnie w tym celu, było to, że byłem w Salt Lake City na koncercie i poszedłem zrobić sobie z nim zdjęcie, ponieważ chciałem wcierać to w twarz mojego brata Ryona. Więc dzięki Ryon! wymarzona praca!” napisała na Facebooku po tym, jak została obsadzona w roli Kingi Forrester w 2015 roku.

Kinga Forrester jest głównym naukowcem „Mystery Science Theatre” i córką dr Claytona Forrestera, szalonego naukowca. Według tradycji serialu, Kinga jest także córką aktora „Seksu w wielkim mieście” Kim Cattrall.

Czy ten post był pomocny?