Skip to content
TV

Dlaczego niektórzy fani Simpsonów nie chcieliby spotkać Lisy w prawdziwym życiu

16 de lipiec de 2022
l intro 1657925610

Lisa Simpson uśmiechnięta

„Simpsonowie” bawią widzów od ponad 30 lat, a każdy członek tytułowej rodziny jest dobrze znany w kręgach popkultury na całym świecie. Wnoszą również do stołu swoje własne dziwactwa i cechy osobowości, które mogą w równym stopniu dostarczać śmiechu i frustracji. Homer to leniwy, kochający pączki głupek, który chce tylko pić piwo i oglądać telewizję. Tymczasem Marge jest najlepszą mamą i sercem rodziny. Bart jest popularnym awanturnikiem, który spopularyzował zwroty typu „zjedz moje szorty”. A Maggie to niemowlę, które po prostu chce przeżuć swój czerwony smoczek.

Z drugiej strony Lisa jest prawdopodobnie najciekawszą główną postacią w trwającym od dawna animowanym sitcomie. Sumienny ośmiolatek ma silną wolę, jest inteligentny i kieruje się godnymi podziwu przekonaniami. Poprzez Lisę „Simpsonowie” zagłębili się w kilka ważkich kwestii, od ekologii po politykę. Poza tym jest zwykłym dzieckiem, które doświadcza rzeczy, z którymi większość widzów może się odnieść, co wyróżnia ją w mieście pełnym dziwacznych postaci.

Nie można zaprzeczyć, że godne podziwu i relatywne cechy Lisy namalowały ją w pozytywnym świetle „Simpsonowie” przez lata. To powiedziawszy, istnieją aspekty jej postaci, które sprawiają, że jest zniechęcająca w oczach niektórych fanów serialu.

Niektórzy fani Simpsonów uważają, że Lisa jest zbyt obłudna

Niektórzy fani „Simpsonów” uważają, że wartości Lisy czynią ją jedną z bardziej sympatycznych postaci w serialu. Są jednak widzowie, którzy uważają, że jest arogancka i nieszczera, a jeden z użytkowników Reddit opisuje ośmiolatkę jako „sygnalizatora cnoty i wojownika sprawiedliwości społecznej bez rzeczywistych przekonań lub sympatycznych cech osobowości”. Redditor wymienił przykłady niektórych momentów Lisy w „Simpsonach”, które podkreślały jej wątpliwe cechy, w tym czas, kiedy marzyła o przebiciu Barta na pal Pokojową Nagrodą Nobla, a potem chichotała. Post zakończył się tym, że użytkownik nazwał Lisę „obłudną obłudną”, która nie praktykuje tego, co głosi.

To uczucie zostało powtórzone przez innych fanów serialu, z których niektórzy uważają, że Lisa wykorzystuje swoją inteligencję, aby przeciągnąć swoich bliskich. Odcinek „Bart kontra chomik” był cytowany jako kluczowy przykład wykazywania przez nią takiego zachowania. „Lisa dosłownie traktuje Barta jak bezsensowny obiekt testowy i poniża go w pseudointelektualnych tyradach przez cały odcinek, tylko po to, aby mogła czuć się dobrze ze sobą” – napisał u/AttorneyMobile2373.

Oczywiście „Simpsonowie” do pewnego stopnia wyśmiewają każdą postać. Większość z nich jest przedstawiana jako osoby wadliwe, które od czasu do czasu mają być osądzane i wyśmiewane. Jednak u/Gjdowo uważa, że ​​Lisa jest jedyną postacią, której irytujące cechy nie zapewniają zbyt wiele dobrego humoru. „Lisa jest po prostu okropną osobą i przez większość czasu nie jest to zabawne. To po prostu irytujące”.

Czy ten post był pomocny?