Skip to content

Dlaczego Makee dała się złapać Radzie Bezpieczeństwa ONZ?

22 de sierpień de 2022
Screen Shot 2022 04 22 at 9.36.03 AM 1024x576 1

Odcinek 5 Halo okazał się w tym momencie najbardziej wypełnionym akcją odcinkiem serii, ponieważ pozwolił nam zobaczyć walkę między UNSC a Przymierzem w Eridanus II. Podczas gdy Przymierze odniosło sukces w swojej misji na tej planecie, widzieliśmy, jak Makee schodzi na planetę na kapsułce i pozwala się schwytać. Dlaczego więc Makee dała się złapać UNSC pod koniec piątego odcinka Halo?

Makee została złapana przez UNSC pod koniec piątego odcinka Halo, ponieważ musiała zinfiltrować UNSC, aby zdobyć mniejszy artefakt lub klucz w Reach. Przymierze mogło już zdobyć większy klucz w Eridanus II, ale nadal potrzebuje mniejszego, aby go aktywować.

Serial telewizyjny Halo ma stać się większy, jeśli chodzi o konsekwencje różnych wydarzeń. Oczywiście Makee jest również zaangażowana w większą historię serii, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę jej misję odzyskania wszystkich kluczowych elementów. W związku z tym spójrzmy na prawdziwy powód, dla którego Makee dała się złapać UNSC pod koniec piątego odcinka Halo.

Dlaczego Makee pozwoliła się złapać w odcinku 5 Halo?

Ostatni odcinek Halo pozwolił nam zobaczyć wiele akcji, gdy pod koniec doszło do bitwy między siłami UNSC a Przymierzem. Ta bitwa była bezpośrednim wynikiem działań Master Chiefa, ponieważ Przymierze było w stanie wskazać ich lokalizację i znaleźć większy artefakt, który UNSC odkryła na planecie zwanej Eridanus II.

Pamiętaj, że w odcinku 4 Master Chief i dr Halsey byli w stanie odkryć większy artefakt, który wydawał się być czymś, co musiało być użyte w połączeniu z mniejszym artefaktem znalezionym w Madrigal. Tymczasem Makee i Przymierze mieli misję odnalezienia mniejszego artefaktu, który, jak czuła, został aktywowany na Madrigalu.

ZWIĄZANE Z:

Czym jest system Cortana w Halo i czym różni się od gier?

W związku z tym, podczas wydarzeń z odcinka 5, Makee badała Madrigal, aby znaleźć ślady artefaktu, aby mogła prześledzić jego lokalizację. W międzyczasie Rada Bezpieczeństwa ONZ sprowadziła siły na Eridanus II, aby wydobyć większy artefakt i sprowadzić go z powrotem do Reach. Jednak Master Chief dotknął artefaktu, aby dowiedzieć się więcej o swojej przeszłości i o tym, jak dr Halsey pasuje do tego wszystkiego.

Kiedy Master Chief dotknął artefaktu, Makee poczuł jego energię w Madrigal. W związku z tym ona i Przymierze byli w stanie wskazać lokalizację Rady Bezpieczeństwa ONZ w Eridanus II. Doprowadziło to do bitwy między UNSC a Przymierzem, ponieważ Spartanie mieli za zadanie przetransportować artefakt do lokalizacji Halseya, aby mogli go sprowadzić z powrotem do Reach.

Ale w trakcie próby dostarczenia artefaktu Halseyowi, Master Chief wrócił truchtem, aby ocalić Kai-125 przed pewną śmiercią. Okazało się to, co ostatecznie pozwoliło Przymierzu przejąć artefakt, ponieważ Spartanie potrzebowali ze sobą Wodza, ale zamiast tego zdecydował się uratować Kaia. W związku z tym Przymierze było w stanie odzyskać większy artefakt, gdy Brute uniemożliwił Master Chiefowi jego zdobycie.

Mimo to pod koniec odcinka była ciekawa scena, nawet gdy Przymierze wycofało się ze scen. Makee, Błogosławiony, spadł na Eridanus II na kapsule i płakał na ziemi. Dlaczego więc Makee dała się złapać UNSC?

Cóż, prostym powodem, dla którego Makee dała się złapać RB ONZ jest fakt, że musiała zinfiltrować RB jako ludzka uchodźczyni, a nie jako członek Przymierza. Nawet jeśli Przymierze nabyło już większy artefakt, nadal istniała potrzeba zdobycia mniejszego.

W tym miejscu pojawia się Makee jako jedyny członek Przymierza, który mógłby zbliżyć się do Rady Bezpieczeństwa ONZ na tyle, by zdobyć mniejszy artefakt. W związku z tym dała się złapać, aby UNSC sprowadził ją z powrotem do Reach, gdzie przechowywano mniejszy artefakt.

Jaka jest misja Makee w Halo?

Równie ważna dla Przymierza jak Makee jest Błogosławiony, pamiętaj, że we wcześniejszych odcinkach wzięła na siebie misję, która była bardzo ważna dla Przymierza. Ale czym właściwie jest misja Makee?

ZWIĄZANE Z:

Wyjaśnienie Błogosławionego w Halo

Misją Makee’a jest odzyskanie mniejszego artefaktu, który Przymierze znalazło w Madrigal, ale zostało odzyskane przez UNSC podczas potyczki między elitami a Spartanami na tej planecie. Jej misja jest związana z faktem, że Przymierze potrzebowało artefaktów do aktywacji jakiejś broni, która mogłaby przewrócić losy na ich stronę w wojnie przeciwko Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Dlaczego Makee dała się złapać Radzie Bezpieczeństwa ONZ?

Tak więc powodem, dla którego Makee zgłosiła się na ochotnika do podjęcia tej misji, jest fakt, że jest jedynym człowiekiem w Przymierzu. Była jedyną osobą, która mogła zinfiltrować UNSC, aby zbliżyć się do artefaktu i odzyskać go dla Przymierza. Oczywiście w tej jej misji jest też coś osobistego.

We wcześniejszych odcinkach pokazano, że Makee mieszkał z ludźmi w kolonii UNSC gdzieś w galaktyce. Jednak ona i jej bliźni byli surowo traktowani przez UNSC i pozornie byli niewolnikami zmuszonymi do pracy. Przymierze zaatakowało kolonię i „uratowało” Makee przed UNSC. W związku z tym jej doświadczenie z RB ONZ pozwoliło Makee rozwinąć nienawiść do nich i dlatego jest na tyle lojalna wobec Przymierza, by podjąć misję infiltracji RB.

Mimo że Przymierze nabyło już większy artefakt w Eridanus II, nadal ważne było, aby nabyli mniejszy. W odcinku 3 Master Chief zasugerował, że artefakty są dwiema częściami tej samej całości, a to oznacza, że ​​Makee musiał zdobyć mniejszy artefakt, aby aktywować większy.

Czy ten post był pomocny?