Skip to content

Czy Makee zginął w finale sezonu Halo? (i kto ją zabił)

9 de sierpień de 2022
Screen Shot 2022 05 19 at 8.48.58 PM 1024x576 1

Makee, zwany Błogosławionym przez Przymierze, był ważną postacią pierwszego sezonu serialu telewizyjnego Halo. Poza tym, że była ważna dla Przymierza, ponieważ mogła wchodzić w interakcje z artefaktami, odgrywała również rolę romantycznego zainteresowania Master Chiefa. Jednak niektórzy ludzie mogą być zdezorientowani tym, co się z nią stało w finale pierwszego sezonu. Czy Makee umarła w pierwszym sezonie Halo?

Wygląda na to, że Makee rzeczywiście zginął w finale sezonu Halo. Wyglądało na to, że została zabita, gdy Kai postrzelił ją w sam środek klatki piersiowej, aby Master Chief wyrwał się z transu, w którym był, gdy on i Makee znajdowali się w oddzielnym królestwie świadomości.

Killing Makee off w pierwszym sezonie było interesującym kierunkiem dla showrunnerów Halo, ponieważ pozwala serialowi pozostać wiernym temu, co zostało już pokazane w grach. Jednak intrygujące staje się obserwowanie, jak wpłynie to na Master Chief w przyszłości, zwłaszcza jeśli powróci do swojego starego ja po tym, jak Cortana przejmie kontrolę nad jego ciałem.

Czy Makee zginęła w finale sezonu Halo?

Nie jest tajemnicą, że seria Halo jest pełna różnych rzeczy, których nie zobaczysz w grach. Jednym z najwybitniejszych dodatków w serialu aktorskim jest Makee, którego Przymierze nazywa Błogosławionym. Podobnie jak Master Chief, Makee jest człowiekiem, który może wchodzić w interakcje z artefaktami i prawdopodobnie ma również możliwość korzystania z technologii Forerunner.

We wcześniejszej części serii Covenant wysłało Makee, aby odzyskała artefakty z UNSC. Udało jej się odzyskać ten z Eridanus II, kiedy kierowała atakiem Przymierza przeciwko Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Potem pozwoliła się schwytać, aby móc zdobyć artefakt Madrigal, który był trzymany w Reach.

To właśnie podczas jej pobytu w Reach Makee była w stanie związać się z Master Chief. Kiedy John dotknął artefaktu, jego świadomość, wraz ze świadomością Makee, została wysłana na inną płaszczyznę egzystencji, do której tylko oni mogli dotrzeć. Wtedy zrozumieli, że są dwojgiem tego samego rodzaju. To pozwoliło im stworzyć więź, która w końcu stała się romantyczna, ponieważ Master Chief nauczył się ufać Makee.

ZWIĄZANE Z:

Kto jest nową dziewczyną Master Chiefa w programie Halo TV? (i dlaczego to nie jest Cortana)

Ale kiedy Miranda Keyes odkryła, że ​​Makee był odpowiedzialny za jeden z ataków Przymierza na UNSC, Błogosławiony musiał uciekać z Reach, zabierając ze sobą artefakt Madrigal. Udało jej się bezpiecznie wrócić do Przymierza, gdy Prorocy byli w drodze, aby zjednoczyć dwa artefakty, aby ujawnić współrzędne Halo.

Nieznany im Silver Team, dowodzony przez Master Chief, zinfiltrował planetę i niepostrzeżenie unieszkodliwił niektórych z ich strażników. Ale kiedy te dwa artefakty połączyły się ze sobą, Master Chief wszedł w stan podobny do transu, który był spowodowany przez artefakty. W związku z tym ich przykrywka została zniszczona, gdy setki elit Przymierza zostały wezwane do ataku na czterech Spartan.

Kiedy Spartanie zdołali dostać się do świątyni, w której przechowywano artefakty, Makee musiał ich dotknąć ponownie, aby uratować Master Chief, który miał zostać zabity przez bardzo dużego Brute’a Przymierza. Informacje zwrotne z artefaktów zdmuchnęły niektórych żołnierzy Przymierza, gdy ujawniono współrzędne Halo. Oczywiście, podobnie jak w Reach, artefakty przeniosły Johna i Makee na inny poziom świadomości, gdy Master Chief stał się bezużyteczny podczas zażartej bitwy przeciwko Przymierzu.

Będąc w wyimaginowanym samolocie przypominającym Halo, John powiedział Makee’owi, że musi wrócić, ponieważ Silver Team go potrzebuje. Ale Makee upierała się, że oboje tam pasują i że chce zostać. Jednak po tym jej wersja na tym planie egzystencji nagle zaczęła krwawić z jej klatki piersiowej, gdy świadomość zarówno Makee, jak i Master Chief powróciła do ich ciał.

Makee, która została postrzelona w klatkę piersiową, upadła na ziemię bez życia, gdy wydawało się, że została zabita, gdy jej świadomość była poza ciałem. A Prorocy potwierdzili później, że rzeczywiście nie żyła i że potrzebowali żywego Mistrza Wodza, aby mogli go wykorzystać jako jej zastępstwo.

Kto zabił Makee w finale sezonu Halo?

Podczas gdy Master Chief i Makee znajdowali się z dala od swoich ciał i znajdowali się na innym poziomie świadomości, pozostali Spartanie byli w trudnej sytuacji. Riz został ciężko ranny po tym, jak został pokonany przez wielkiego Brute’a, którego żaden z nich nie był w stanie pokonać. W międzyczasie Vannakowi kończyły się opcje i kazał Kaiowi obudzić Master Chief.

ZWIĄZANE Z:

Wyjaśnienie zakończenia pierwszego sezonu Halo: jak to ustawia przyszłość

Ponieważ w tym momencie nie miała już żadnego wyjścia, Kai strzelił Makee prosto w klatkę piersiową, aby przestała dotykać artefaktu, a świadomość Master Chief powróciła do jego ciała. W związku z tym to Kai zabił Makee.

Czy Makee zginął w finale sezonu Halo?  (i kto ją zabił)

Jednak Kai zabił Makee nie dlatego, że chciała, ale tylko dlatego, że nie miała już wyjścia. Riz został ciężko ranny, a Vannak był jedynym, który powstrzymywał pozostałych żołnierzy Przymierza. Potrzebowali Master Chiefa, aby mogli odepchnąć pozostałych żołnierzy, odzyskać artefakt i wrócić do Reach w stanie nienaruszonym. Ale ponieważ John się nie budził, Kai nie miał innego wyjścia, jak zastrzelić i zabić Makee.

A nawet gdyby Makee nie umarła wtedy i tam, prędzej czy później umarłaby. Wcześniej w odcinku Prorocy powiedzieli sobie, że w końcu zabiją Makee po użyciu jej, aby dostać się do Halo. Przymierze wykorzystywało ją tylko po to, by mogli dostać to, czego chcieli. Zamierzali ją w końcu zabić wraz ze wszystkimi innymi ludźmi w galaktyce, ponieważ myśleli, że ludzkość jest plagą, którą należy usunąć z powierzchni wszechświata.

W związku z tym śmierć Makee z rąk Kaia była dla niej najlepszym scenariuszem. Gdyby pozostała przy życiu, Przymierze ostatecznie pozbyłoby się jej po użyciu jej. Jej śmierć w pewnym sensie uniemożliwiła jej wykorzystanie przez Przymierze, aby uzyskać to, czego chcieli. Śmierć Makee z rąk Kaia była również poetycką sprawiedliwością dla wszystkich zgonów, które spowodowała, gdy kierowała atakami na Radę Bezpieczeństwa ONZ.

Czy ten post był pomocny?