Skip to content

Kim byli ci obcy z Wielkiego Przymierza w finale Halo? Poznaj brutale

7 de sierpień de 2022
Screen Shot 2022 05 19 at 8.52.30 PM 1024x576 1

Jedną z rzeczy, o których już wiedzą fani Halo, jest fakt, że Przymierze składa się z ośmiu gatunków kosmitów, które są zgrupowane w jeden zakon religijny. Istnieje kilka kosmitów Przymierza, które są używane jako trepy, ale niektórzy z nich są głównie wykorzystywani jako ochroniarze lub specjalni wojownicy. W związku z tym w finale pierwszego sezonu Halo widzieliśmy grupę dużych kosmitów Przymierza, którzy przysporzyli kłopotów Silver Team. Czym więc są ci wielcy Obcy Przymierza w finale sezonu Halo?

Duzi kosmici Przymierza, którzy sprawili wiele kłopotów Srebrnej Drużynie na planecie Przymierza, to Brutes lub Jiralhanae. Są to dwunożni, przypominający małpy kosmici, znani ze swojej siły i specjalizacji w walce wręcz. Brutalowie, z wyjątkiem Mgalekgolo, są fizycznie najsilniejszymi kosmitami Przymierza.

Brute są znane jako jedni z najbardziej zaufanych kosmitów Przymierza przez Proroków, ponieważ są bardzo niebezpieczni w walce i są wobec nich lojalni. W związku z tym służyli jako ochroniarze Proroków w grach Halo i serii Halo, ponieważ Brutes blokowali drogę Srebrnej Drużynie do artefaktu. Teraz dowiedzmy się więcej o Jiralhanae.

Czym są Obcy Wielkiego Przymierza w finale sezonu Halo?

W całej długiej historii gier wideo Halo wiemy na pewno, że zaczęło się od wojny między ludzkością a obcą grupą religijną znaną jako Przymierze. Teraz, jeśli chodzi o Przymierze, jest to grupa, która ma wiele różnych ras obcych, które zostały zindoktrynowane przez proroków do porządku religijnego. I dlatego w Przymierzu jest osiem obcych ras.

Serial telewizyjny Halo wykorzystał ten element i upewnił się, że zawiera wszystkie różne obce gatunki w pełnej akcji wersji Przymierza. Do tej pory widzieliśmy kilka z nich, takich jak Elity, Unggoje, Szakale i Prorocy. Jednak rasa obcych, która wyróżniała się do tej pory, była w akcji podczas finału pierwszego sezonu Halo.

ZWIĄZANE Z:

Halo: wszystkie 8 ras przymierza uporządkowanych według siły

W tym odcinku Master Chief i reszta Silver Team udali się na planetę Covenant, aby odzyskać artefakty, które Makee ukradł UNSC. Ich przykrywka została zniszczona, gdy artefakty zostały połączone, gdy Prorocy wezwali ogromną armię żołnierzy Przymierza, aby chronić ich przed czterema Spartanami, którzy byli w drodze, aby odzyskać artefakty.

Master Chief, Kai, Vannak i Riz byli w stanie dobrze poradzić sobie z falami elit i innymi wysłanymi na ich stronę obcymi z Przymierza. Kiedy jednak zbliżyli się do świątyni, w której znajdowali się Prorocy, Makee i artefakty, zostali zablokowani przez wielkich wojowników Przymierza, którzy wyglądali jak małpy i dzierżyli broń podobną do młota.

Ci liczni obcy Przymierza utrudniali życie Spartanom, gdy walczyli o ich pokonanie. Co gorsza, za pozostałymi pojawił się jeszcze większy kosmita. A ten facet wyglądał jak przywódca tej obcej rasy, ponieważ był najsilniejszy z nich wszystkich.

Zwróć uwagę, że Spartanie nie mieli trudności z obsługą żadnego z innych kosmitów Przymierza w przeszłości, ponieważ jeden z nich mógł zmierzyć się z wieloma elitami. Jednak ci obcy z toporami sprawiali im wiele kłopotów, ponieważ nosili grubą zbroję i byli więksi i silniejsi niż którykolwiek ze Spartan. Czym więc są ci wielcy obcy Przymierza?

Ci obcy nazywani są Brutami lub Jiralhanae. Brutes to wielcy, przypominający małpy kosmici, którzy walczą z dużymi toporami lub młotami i noszą grubą zbroję, która pozwala im absorbować obrażenia od większości broni, którą mogą w nich rzucać Spartanie.

Zwróć uwagę, że nie był to pierwszy raz, kiedy Brute pojawił się w serialu telewizyjnym Halo. W odcinku 5, kiedy Przymierze zaatakowało grupę UNSC, która odzyskiwała większy artefakt w Eridanus II, pojawiła się duża Jiralhanae, która działała jako przeszkoda, która uniemożliwiła Master Chiefowi powstrzymanie Przymierza przed uzyskaniem artefaktu. Ten Brute jest tym samym, który pojawił się jako ostatnia linia obrony świątyni Proroków w finale 1 sezonu Halo.

Kim byli ci obcy z Wielkiego Przymierza w finale Halo?  Poznaj brutale

Choć Jiralhanae byli dzicy i brutalni, byli wystarczająco sprytni, by nauczyć się lotów kosmicznych. Jednak ze względu na swoją brutalną naturę często toczyli ze sobą wojny. Doszło do tego, że Brutes rozpoczęli wojnę domową, która zepchnęła ich technologię z powrotem do ery przedindustrialnej. W związku z tym, kiedy Przymierze ich znalazło, zostali szybko pokonani i wchłonięci w szeregi zakonu.

W grach wideo Halo Brutes są najbardziej zaufanymi kosmitami Przymierza przez Proroków. Zajęli miejsce Elity, które kiedyś były drugimi po Prorokach Przymierza. Jednak po tym, jak Elity przegrały ze Spartanami w pierwszym meczu Halo, Brutes przejęli kontrolę.

Tymczasem w serialu wydaje się, że Jiralhanae ustępują tylko Prorokom. To dlatego, że Prorocy ufali im na tyle, że stanowili ostatnią linię obrony przed Spartanami. Będzie to ciekawa fabuła do zobaczenia, zwłaszcza jeśli serial telewizyjny Halo przyjmie fabułę Arbitra w grach Halo.

Czy brutale są najsilniejszymi kosmitami przymierza?

Jak wspomniano, Brutes to duzi i silni obcy Przymierza, którzy są więksi i silniejsi niż Elity, które same są już dość duże i potężne. Dzięki swoim rozmiarom i sile Jiralhanae są w stanie posługiwać się masywną bronią do walki w zwarciu i nosić ciężką zbroję. Ale czy to oznacza, że ​​są najsilniejszymi kosmitami Przymierza?

Pod względem wielkości i siły Brutes są najsilniejszymi obcymi w Przymierzu. Ale dzieje się tak, jeśli nie liczyć Mgalekgolo lub Łowców, które składają się z kilku Lekgolo, które połączyły się ze sobą, tworząc humanoidalne ciało. Mgalekgolos są najsilniejszymi kosmitami Przymierza, ale są silni tylko wtedy, gdy podobne do macek Lekgolo tworzą ciało. Jednak Brutes są silniejsze indywidualnie.

ZWIĄZANE Z:

Robaki Halo: wyjaśnienie łowców Lekgolo/Mgalekgolo

Choć Brute mogą być najsilniejszymi kosmitami Przymierza pod względem ogólnego poziomu siły, Elity wciąż mogą dać im szansę. Elity może nie są silniejsze ani większe z fizycznego punktu widzenia, ale są szybsze i bardziej wyszkolone w walce. Mogli też używać broni dystansowej, która mogłaby zmienić przebieg walki z Brutalami.

Powiedziawszy to, Brutes są niesamowicie potężni, jak widać w serialu Halo na żywo. Ale są inni obcy Przymierza, którzy mogą okazać się lepsi niż w bitwie. Jedynym powodem, dla którego Brute wydają się lepiej radzić sobie ze Spartanami, jest to, że są stworzeni, aby mieć nad nimi przewagę bojową. Mimo to Łowcy i Elity są równie silni, a nawet silniejsi.

Czy ten post był pomocny?