Skip to content

Dlaczego Kawaki ma róg? Wyjaśnienie wpływu Isshikiego!

23 de marzec de 2023
Kawaki

Kawaki jest młodym chłopcem odkupionym i wychowanym przez przywódcę Kary, którego jedynym celem jest bycie przyszłym pojemnikiem Isshiki Ōtsutsuki, stając się tym samym kluczem do ich projektu. Po przywiezieniu do Konohy przez Drużynę 7, został przyjęty przez Naruto Uzumakiego, który wychowuje go jak własnego syna, podczas którego rozwija braterską więź z Boruto Uzumakim, aby rozwiązać tajemnicę Kamy. W tym artykule porozmawiamy o Kawakim i jednym konkretnym aspekcie jego wyglądu – rogu, który czasami przywdziewa w serialu. W tym artykule dowiesz się, dlaczego Kawaki ma róg i jak jest z nim spokrewniony Isshiki Ōtsutsuki.

Czasami można zobaczyć Kawakiego z rogiem z powodu aktywacji Kāmy Isshikiego Ōtsutsukiego. Mianowicie, Kawaki jest naczyniem dla Isshiki Ōtsutsuki i może w ten sposób używać jego mocy, a Isshiki zamierza w pewnym momencie przejąć jego ciało. Kiedy Kāma jest aktywowana, Kawaki częściowo zmienia swój wygląd, tak że wygląda trochę jak Isshiki, który ma róg i dlatego też Kawaki ma róg.

W dalszej części tego artykułu przedstawimy więcej szczegółów na temat koncepcji kamy w świecie Naruto (Lub Boruta, być bardziej specyficznym). Dowiesz się o specyficznej sytuacji Kawakiego io tym, jak Kāma Isshikiego wpływa na jego wygląd. To będzie twój ostateczny przewodnik po relacjach między Kawakim a Kāmą Isshikiego w świecie Naruto więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Kawaki ma róg z powodu Kāmy Isshiki Ōtsutsuki

Zanim opiszemy dylemat Kawakiego, pozwólcie nam zdefiniować Kāmę w Naruto wszechświat. Mając podobną nazwę i opierając się na tej samej koncepcji karmy w prawdziwym życiu, Kāma w Naruto nie jest w rzeczywistości tym samym, pomimo wszystkich podobieństw. Dane biologiczne członka klanu Ōtsutsuki są zagęszczane i przechowywane w pieczęci Kāma. Nazywa się to naczyniem i można go odcisnąć na ciele zgodnej osoby. Z biegiem czasu statek będzie stopniowo zmieniał się w Ōtsutsuki, stając się całkowicie kontrolowanym przez informacje biologiczne zawarte w Kāmie.

Kiedy Ōtsutsuki umiera, jego duch przenosi się do jednego z jego statków, a kiedy dane Kāmy zostały ujawnione, Ōtsutsuki reinkarnuje się w ciele jego statku. Statek może nauczyć się aktywować Kāmę i wykorzystać część mocy i talentów Ōtsutsuki podczas uwalniania danych. Jeśli procedura nie zostanie zakończona, Ōtsutsuki może zamanifestować się i częściowo przejąć kontrolę nad ciałem statku.

Jeśli dana osoba nie jest kompatybilna z Ōtsutsuki, rytuał często prowadzi do śmiertelnego kryzysu dla tej osoby. Kompatybilność z Ōtsutsuki jest bardzo rzadka i nieprzewidywalna. Niemniej jednak możliwe jest, że niezgodny pojemnik przetrwa ceremonię, co skutkuje stworzeniem specjalnej odmiany pieczęci znanej jako Biała Kāma. White Kāma jest, jak sama nazwa wskazuje, raczej biała niż czarna.

POWIĄZANY:

Kiedy Boruto po raz pierwszy użył Kamy? (Odcinek i rozdział)

Osoby z tym stanem nie mogą już funkcjonować jako pojemnik na duszę Ōtsutsuki, a zatem nie mogą być zatrudnione w procesie reinkarnacji. Niemniej jednak nadal mają cechy Ōtsutsuki, który miał się reinkarnować, zyskując niesamowitą moc, a nawet mając możliwość zmiany w zupełnie nowego Ōtsutsuki.

Kāma jest w rzeczywistości kolcem w kształcie piramidy, który jest wbudowany w ciało naczynia, chociaż z pozoru wygląda jak wytatuowana pieczęć. Widoczny znak obejmuje cały korpus pojemnika po jego uruchomieniu, czasami przybierając różne formy w zależności od użytej pojemności. Te znaki, które są zwykle czarne, mogą migać i migotać po aktywacji, a po dokładnym zbadaniu wydają się rozszerzać we wzory naśladujące maleńkie płytki drukowane.

Dzięki temu można faktycznie zobaczyć, że Kāma jest w rzeczywistości potężną techniką, która pozwala Ōtsutsuki wejść do innego ciała, aby przeżyć. Jest to zarówno technika przetrwania, jak i forma zewnętrznej manipulacji, dzięki której Ōtsutsuki stają się silniejsi poprzez pasożytnicze metody. Kawaki jest naczyniem dla Isshiki Ōtsutsuki, podczas gdy Boruto jest naczyniem dla Momosihki Ōtsutsuki. Kiedy Ōtsutsuki przejmuje ciało swojego statku, naczynia zmieniają swój wygląd i manifestują cechy podobne do tych Ōtsutsuki, których są gospodarzami.

Wracając do Isshiki Ōtsutsuki, trzeba powiedzieć, że Isshiki miała włosy ułożone w zygzak, z długim rogiem, który wystawał z lewej strony głowy na prawą. Będąc przynajmniej częścią klanu Ōtsutsuki, jego lewe oko było białe, nawet gdy nie miał aktywnego Byakugana i nie miał na nim brwi; podczas gdy w prawym oku miał dōjutsu z wzorem przypominającym koło i brwią w kształcie żółtych łusek. Na piersi posiadał serię sześciu tomów wraz z dużą czarną kropką. Jego podbródek również miał wygląd przypominający łuskę. Jego ubranie, kiedy pierwszy raz przybył do Świata Shinobi i którego używał później ponownie po zmartwychwstaniu, składało się z długiej tuniki z wysokim kołnierzem z pionowymi paskami z przodu, ciemnymi rękawami i podzieloną na dwie części w tylnej części. Szata była ozdobiona ośmioma tomo na co najmniej prawym ramieniu, a także siedmioma tomo wraz z dużą czarną kropką na środku pleców, identyczną jak wzór, który miał na piersi.

Jak widać, osobisty wygląd Isshikiego jest powodem, dla którego Kawaki czasami ma róg. Jako statek Isshikiego, kiedy Kawaki był pod wpływem Ōtsutsuki, jego wygląd zewnętrzny się zmieniał, co było znakiem, że Isshiki przejął jego ciało. Kawaki nadal zachował większość swoich cech, ale niektóre rzeczy się zmieniły, a jedną z najbardziej wyróżniających cech był róg po jego lewej stronie, który był przejawem rogu Isshikiego i zmianą śladu w zewnętrznym wyglądzie Kawakiego w serii.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?