Skip to content
TV

Dlaczego Jons from The Mother wygląda tak znajomo

15 de maj de 2023
l intro 1684176053

Filmy Dramat

Jons przegląda dokumenty

„Matka” miała swoją premierę na platformie Netflix 12 maja, kusząc widzów występem Jennifer Lopez w roli głównej. W rzeczywistości reżyser „Matki” był zaskoczony, że Lopez nie była już gwiazdą akcji podczas produkcji, biorąc pod uwagę, jak naturalnie przyjęła rolę utalentowanego żołnierza.

Tytuł filmu nawiązuje do bohaterki Lopez, znanej widzom jedynie jako Matka, rodzącej dziewczynkę o imieniu Zoe (Lucy Paez) i rozpoczynającej główny wątek. Ze względu na swoje wojskowe pochodzenie i fakt, że obaj mężczyźni, którzy mogliby być ojcami, podobnie wykonują niebezpieczne zawody, Matka rezygnuje z wychowania Zoe, uznając, że jej córka może być w ten sposób bezpieczniejsza. Jedną z osób, którym w pewnym momencie powierza Zoe, jest stary kolega z wojska imieniem Jons, grany przez aktora Paula Raciego.

Jeśli Raci wygląda znajomo, to dlatego, że jest doświadczonym aktorem, którego praca aktorska sięga lat 90. jego hollywoodzki start.

Paul Raci jest częstym aktorem telewizyjnym od lat 90

Podczas gdy obecnie Paul Raci jest aktorem godnym uwagi, na początku swojej kariery większość jego występów miała miejsce w pojedynczych odcinkach seriali telewizyjnych. To powiedziawszy, znaczna liczba tych ról była w niektórych z najpopularniejszych programów ich epok, pozostawiając otwartą możliwość, że niektórzy widzowie mogą go jednak pamiętać nawet z niektórych z tych ograniczonych występów.

Jednym z pierwszych występów aktorskich Raciego i jego pierwszym występem w telewizji był na przykład występ w 1992 roku w odcinku drugiego sezonu Słonecznego patrolu. Również w latach 90. pojawił się w „LA Law”, „The Marshal” i „The Visitor”. Jego filmografia telewizyjna nabrała rozpędu w 2000 roku, zaczynając od roli w odcinku „CSI: Crime Scene Investigation”. Przez całą dekadę występował także w programach takich jak „Ostry dyżur”, „Praktyka”, „Scrubs” i „Heroes”. Podczas gdy jego praca od tego czasu staje się coraz bardziej znacząca niż występy w jednym odcinku, jednym dodatkowym występem telewizyjnym, który niektórzy fani komedii mogą pamiętać, jest rola perkusisty Petera Gabriela w 4. sezonie „Baskets”.

Raci pracuje dla działu kontroli zwierząt w Parkach i Rekreacji

Eugene rozmawia z Tomem

Być może najbardziej pamiętną rolą Paula Raci w pojedynczym odcinku popularnego programu telewizyjnego jest Eugene Dredge w 2., odcinku 18. sezonu „Parks and Recreation”. W tym odcinku, zatytułowanym „The Possum”, burmistrz Pawnee powierza Leslie Knope (Amy Poehler ) ze schwytaniem notorycznie brutalnego oposa o imieniu Fairway Frank. Ta fabuła w szczególności przedstawia widzom po raz pierwszy nieżyjącego już Harrisa Wittelsa i Coltona Dunna, znanych z „Superstore”, jako funkcjonariuszy kontroli zwierząt, Harrisa i Bretta.

Postać grana przez Raci, Eugene, pracuje również w dziale kontroli zwierząt. Podczas gdy Harris i Brett są leniwi i niekompetentni, Eugene najwyraźniej ma obie te rzeczy i więcej, nie wiedząc na przykład, jaki jest dzień tygodnia. Chociaż Raci pojawia się na ekranie tylko raz, książka towarzysząca wydana tuż po rozpoczęciu czwartego sezonu serialu odwołuje się do Eugene’a, aby poinformować fanów, że przeszedł na emeryturę z działu kontroli zwierząt, pozostawiając Harrisa i Bretta w pełni odpowiedzialnych.

Jest Joe w The Sound of Metal

Joe twarz spoczywająca na dłoni

Największą jak dotąd rolą Paula Raciego jest jego postać Joe w dramacie „The Sound of Metal” z 2019 roku. Riz Ahmed występuje w filmie jako Ruben, perkusista dwuczęściowego eksperymentalnego metalowego zespołu Blackgammon. W pewnym momencie Ruben odkrywa, że ​​zaczyna tracić słuch. Początkowo jest w stanie zaprzeczenia faktu, że jego słuch pogorszy się tylko, jeśli będzie nadal grał muzykę, co również stwarza prawdopodobieństwo, że może przerwać trwającą trzeźwość. Wkrótce jednak trafia do domu dla głuchoniemych uzależnionych.

Joe jest właścicielem tej posiadłości, traktując podopiecznych z energią równą twardą i łagodną. Ten występ, bardziej niż jakikolwiek inny w całej karierze Raciego, przyniósł mu uznanie na festiwalach filmowych i rozdaniach nagród. Warto zauważyć, że jego ukoronowaniem podczas sezonu nagród za premiery 2019 była nominacja do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego. Za tę rolę zdobył także nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego na gali Independent Spirit Awards oraz między innymi od Hollywood Critics Association.

Jest Lydellem McCutcheonem w drugim sezonie Perry’ego Masona

Lydell siedzący za biurkiem

Po swoim gwiazdorskim występie w „The Sound of Metal” Paul Raci powrócił do telewizji, tym razem w dramacie prawniczym HBO „Perry Mason”. Podczas gdy w przeszłości Raci najprawdopodobniej wystąpiłby gościnnie jako, powiedzmy, współpracownik przestępcy, którego prowadził śledztwo Perry Mason (Matthew Rhys), nowo nominowany do Oscara Raci dołączył do serialu jako powracająca postać, pojawiając się we wszystkich ośmiu odcinkach Sezon 2 jako Lydell McCutcheon.

Przez cały sezon 2 Perry próbuje ustalić, kto zamordował Brooksa McCutcheona ( Tommy Dewey ), syna Lydella. W szczególności Brooks jest następny w kolejce do odziedziczenia biznesu i imperium naftowego swojego starzejącego się ojca w czasie jego morderstwa, a Lydell nie wydaje się być podekscytowany tą możliwością. Biorąc pod uwagę zarówno jego bliskość do głównej ofiary morderstwa sezonu, jak i fakt, że ma wystarczający motyw, by znaleźć się na liście podejrzanych Perry’ego, Raci jest stałym elementem sezonu 2, a być może nawet wciąż na początku tego, co równie dobrze może być późnym renesans kariery.

Czy ten post był pomocny?