Skip to content
TV

Dlaczego Jonesy z The Waltons wygląda tak znajomo

24 de maj de 2023
l intro 1684937301

Telewizja

Jonesy PH

Arlington Wescott „Jonesy” Jones III zaczynał jako dość pomniejsza postać w „The Waltons”. Poślubia Mary Ellen Walton ( Judy Norton Taylor ) pod koniec oryginalnej serii w marcu 1947 roku i jako taki pojawia się tylko w dwóch odcinkach właściwego serialu. Jednak Jonesy stał się stałym elementem rodziny w ciągu trzech sąsiadujących z Waltonem filmów telewizyjnych z 1982 roku, których tematem były różne wydarzenia z życia i święta — „Wesele w Walton’s Mountain”, „Dzień matki w Walton’s Mountain” i „A Dzień podziękowań na Walton’s Mountain”.

Zanim Jonesy dołączył do serialu, obsada „The Waltons” była już dość rozległa. Z jednej strony oznacza to, że prawdopodobnie trudniej było się wyróżnić, ale z drugiej strony twórcy serialu dobrze zrozumieli, że dodatek z późnej fazy gry, który faktycznie staje się częścią rodziny, musi być grany przez aktora, który wie, co robi. Wspomnianym aktorem był Richard Gilliland, który był już znany, kiedy dołączył do „The Waltons”, a także zagrał w wielu innych projektach. Oto kilka programów, z których możesz go znać.

Gilliland grał porucznika Holdena w sitcomowej wersji Operation Petticoat

„Operacja Halka” z 1959 roku była nieprawdopodobnym połączeniem wojny podwodnej z czasów II wojny światowej i zwariowanej komedii. Najbardziej znane dzieło Blake’a Edwardsa, legendy kina, zanim w latach 60. trafił do naprawdę czołowych lig dzięki filmom takim jak „Śniadanie u Tiffany’ego” i „Różowa Pantera”, komedia żeglarska stawia komandora porucznika Matta Shermana (Cary Grant) i Porucznik Nick Holden (Tony Curtis) w wyjątkowej sytuacji, w której muszą naprawić ledwie zdatną do żeglugi łódź podwodną o nazwie Sea Tiger, skutecznie szukając części. Po serii coraz bardziej zadziwiających wydarzeń malują łódź podwodną na jaskraworóżowy kolor i ratują szereg pielęgniarek, jednocześnie próbując uniknąć sił japońskich i amerykańskich.

W 1977 roku ABC przekształciło tę historię w formę sitcomu, z Richardem Gillilandem w roli Holdena i Johnem Astinem w roli Shermana. Program trwał tylko dwa sezony, a Astin i Gilliland opuścili program przed skróconym 10-odcinkowym sezonem 2. Mimo to, podobnie jak wersja filmowa, sitcom ma swoje miejsce w historii. W filmie Edwardsa wystąpiło kilku aktorów, którzy stali się bardzo znani, od Dicka Sargenta („Czarownica”) po Gavina MacLeoda („Łódź miłości”). Podobnie w „Operation Petticoat” w serialu pojawiła się pierwsza znacząca rola przyszłej supergwiazdy i Oscara zwycięzca Jamie Lee Curtis, który grał porucznika Durana.

Szukał talentów jako JD Shackelford w Designing Women

JD Shackelford uśmiecha się

W latach 1986-1991 Richard Gilliland pracował jako JD Shackelford w sitcomie CBS „Designing Women”. Serial skupia się na skłonnym do nieszczęść personelu Sugarbaker & Associates, firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz z Atlanty. Właścicieli i pracowników firmy gra imponująca obsada gwiazdorskich aktorów, począwszy od Dixie Carter („Prawo rodzinne”, „Gotowe na wszystko”) i Jean Smart („Frasier”, „Watchmen”, „Klacz z Easttown” ) do Annie Potts znanej z „Pogromców duchów” i „Toy Story”.

Mówiąc o Potts, Shackelford Gilliland odgrywa kluczową rolę w fabule jej Mary Jo Shively. Mary Jo jest główną projektantką firmy i jedną z najzabawniejszych postaci serialu, ale jej życie osobiste jest nieco mniej udane po niedawnym rozwodzie. Jako chłopak Mary Jo, Shackelford – łowca talentów sportowych, który jest powracającą postacią w pierwszych pięciu sezonach serialu – jest ważnym typem postaci „znaczącego innego”, ale, co zabawne, prawdziwe życie napisało fabułę w podobnym duchu. … tylko z romansem między nim a Smartem zamiast nim i Potts. Jonesy” z „The Waltons” w 1987 roku ożenił się ze Smartem, współpracownikiem „Designing Women”, i byli razem aż do jego śmierci w 2021 roku.

Był Arlenem Johnsonem w Imposters

Larry Cohen na krześle

Richard Gilliland wykorzystał swoje doświadczenie w znacznie mroczniejszej gatunku komedii w latach 2017-2018. W „Imposters” Bravo gra Arlena Johnsona, ojca głównej bohaterki Maddie (Inbar Lavi). Maddie próbuje zakończyć swoje przestępcze życie jako oszustka o tematyce miłosnej, ale sprawy nie są tak proste, jak się wydaje. W końcu nie tylko jej szef (Ray Proscia) bardzo chce, aby pozostała w grze, ale byli małżonkowie – cele tnące Ezrę, Richarda i Julię (Rob Heap, Parker Young i Marianne Rendón) utworzyli wspólny sojusz. sojusz gwiezdny, aby ją znaleźć i postawić przed wymiarem sprawiedliwości. Arlen z Gilliland cierpi na demencję i zostaje uwikłany w spisek w połowie pierwszego sezonu, kiedy trio polujące na Maddie infiltruje podupadły dom oszusta z dzieciństwa.

Choć jest nieco bierną postacią w serialu ze zrozumiałych powodów, Arlen jest jednak bardzo ważny dla fabuły podczas swoich czterech występów w ciągu dwóch sezonów serialu. W szczególności chwila Maddie z nim w odcinku 2 sezonu „Maybe/Definitely” oferuje wiele interesujących kontekstów dla jej działań.

Czy ten post był pomocny?