Skip to content
TV

Dlaczego Joanna Constantine z Netflixa The Sandman wygląda tak znajomo

6 de czerwiec de 2022
l intro 1654546830
„The Sandman” to długo oczekiwana nadchodząca adaptacja klasycznej serii komiksów Neila Gaimana o nieśmiertelnym boskim Morfeuszu, który w końcu został uwolniony po ponad stuletnim więzieniu z rąk szarlatańskiego okultyzmu i postanawia odzyskać swoje królestwo marzeń.

Jedną z głównych bohaterek „Piasnika” jest Johanna Constantine. Jest praprababką Johna Constantine’a, ale w serialu pojawiają się dwie wersje tej postaci. Pierwsza, pisana „Johanna”, to rzeczywisty przodek Konstantyna, XVII-wieczny okultystyczny awanturnik. Druga, „Joanna”, jest wersją postaci z XXI wieku. Gaiman nazywa postać „Genialną, podstępną, nawiedzoną i prawdopodobnie skazaną na zagładę” (przez Netflix).

Johannę Constantine gra brytyjska aktorka Jenna Coleman. Jej pierwszy filmowy występ miał miejsce, gdy została obsadzona jako Jasmine Thomas w telenoweli ITV „Emmerdale” w 2009 roku (przez IMDb). Od tego czasu pojawiła się w kilku filmach i serialach telewizyjnych, głównie w Anglii. Oto skąd możesz ją znać.

Była towarzyszką doktora Clara na Dr. Who

W 2012 roku Jenna Coleman dostała jedną z najbardziej pożądanych ról w brytyjskiej telewizji, kiedy została obsadzona jako Clara, nauczycielka, która stała się towarzyszką zarówno jedenastego, jak i dwunastego doktora w „Dr. Who”, granych przez Matta Smitha i Petera Capadli, odpowiednio. Grała Clarę jako odważną i nieustraszoną uzależnioną od adrenaliny, a pierwotnie została obsadzona w tej roli, ponieważ mogła mówić szybciej niż Smith.

Dla Colemana granie Towarzysza dla dwóch Doktorów wymagało dostosowania. W przypadku Smitha miała zabawną i zalotną dynamikę. Gdy pojawił się starszy i bardziej szorstki Capadli, bohaterka nie tylko musiała opłakiwać stratę poprzedniego Doktora, ale także musiała pokierować swoim poczuciem odpowiedzialności w stosunku do nowego. To była kolejna zmiana w programie, który Coleman określił jako „popychanie gatunku”. „Przenosi się od komedii do filmu akcji i farsy; jest domowa i epicka” – powiedziała The Guardian. „Piotr i Matt odbierają na wiele sposobów, rzucają tyle piłek w powietrze – to bezcenne doświadczenie”.

Kiedy jej kontrakt wygasł, Coleman zdecydowała się opuścić serial, aby mogła zagrać główną rolę w „Victoria”.

Grała królową Wiktorię w serialu ITV Victoria

Victoria rozmawia ze swoim premierem

Granie głową państwa jest trudnym zadaniem dla każdego wykonawcy, ale Coleman poradziła sobie z tym zadaniem ze spokojem, kiedy została obsadzona w roli głównej w serialu ITV „Victoria”. Spektakl śledzi młodą królową Wiktorię, która wypełnia swoje polityczne obowiązki od lat 30. XIX wieku do lat 50. XIX wieku, w tym wielokrotne próby zabójstwa i irlandzki głód ziemniaczany. Serial analizuje także jej burzliwy związek z mężem Albertem (Tom Hughes).

Ogólnie rzecz biorąc, „Victoria” trwała przez trzy ośmioodcinkowe sezony od 2016 do 2019 roku, a także świąteczny dodatek specjalny. Program nigdy nie został oficjalnie odwołany, ale od 2021 roku nie było planów na czwarty sezon (przez Radio Times).

Dla Colemana ta rola była zarówno wyzwaniem, jak i satysfakcją. Było to wyzwanie, ponieważ nie była wcześniej zaznajomiona z kulturą Wiktorii ani wiktoriańską, ale satysfakcjonująca, ponieważ rola pozwoliła jej oderwać się od ról robotniczych, z których była znana dzięki pracy nad „Emmerdale” (przez BBC Radio 4). ).

Odegrała główną rolę drugoplanową w dramacie kryminalnym Netflix The Serpent

Marie-Andrée Leclerc z Sobhraj

Po „Victorii” Coleman przybrała nieco bardziej złożoną moralnie postać niż wcześniej. „The Serpent” to ośmioczęściowy serial Netflix oparty na zbrodniach seryjnego mordercy Charlesa Sobhraja (Tahar Rahim) i jego wspólników. W latach siedemdziesiątych Sobhraj, jego dziewczyna Marie-Andrée Leclerc i jego przyjaciel Ajay Chowdhury (Amesh Edireweera) odurzali i okradali turystów, których spotkali na szlaku „hippisowskim” z plecakiem w południowo-wschodniej Azji, a Sobhraj mordował tych, którzy stawiali opór. Coleman gra Leclerca, który pomaga Sobhrajowi pod pseudonimem Monique.

Wyzwaniem dla Colemana było zagranie postaci, której prawdziwe motywacje wciąż są tajemnicze. Do dziś nie jest jasne, czy Leclerc był wspólnikiem, ofiarą, czy też jednym i drugim. „To coś, z czym musiałem się zmagać. Nigdy wcześniej nie spotkałem nikogo takiego jak ona, jeśli chodzi o jej psychikę, a jej pochodzenie było naprawdę interesujące” – wyjaśnił Vogue Coleman. „Była romantyczką, a jej samoocena była niska. Spotyka Charlesa Sobhraja i w ciągu trzech tygodni odurza ludzi. Nie wiemy, ile naprawdę wiedziała o tym, co jeszcze robił Charles, ale prawie stał się jak jej religia Pozwoliła, by jej kompas moralny został całkowicie pogrzebany”.

Czy ten post był pomocny?