Skip to content
TV

Dlaczego Jinx z Arcane Netflixa brzmi tak znajomo

15 de grudzień de 2021
l intro 1639586512

Chociaż Netflix jest znany głównie ze swoich seriali aktorskich, serwis streamingowy ma również na swoim koncie wiele udanych oryginalnych seriali animowanych, takich jak „BoJack Horseman”, „Kipo i epoka cudownych bestii”, „Wielkie usta”, „Rozczarowanie”. ” i „Władcy wszechświata: Objawienie”. Najnowszym animowanym wydaniem platformy streamingowej jest seria „Arcane: League of Legends”, znana również jako „Arcane”. Spektakl, którego akcja toczy się w tym samym uniwersum, co internetowa gra wieloosobowa „League of Legends”, opowiada o narastających napięciach między uprzywilejowanym, bogatym miastem Piltover a zubożałym miastem Zaun, w którym odnajdują się siostry Vi i Jinx. obieranie różnych stron w narastającym konflikcie.

Fani zareagowali entuzjastycznie na serię, co doprowadziło do jej wznowienia na drugi sezon wkrótce po premierze pierwszego sezonu. Zgodnie z oczekiwaniami, sezon 1 pozostawił widzom mnóstwo pytań, a jedną z pierwszych rzeczy, które fani chcieli wiedzieć, było to, kto użyczył głosu postaciom Vi i Jinx, ponieważ obie brzmiały znajomo. Głosu postaci Jinx, znanej również jako Powder, użycza Ella Purnell, i oto dlaczego brzmi tak znajomo.

Ella Purnell rozpoczęła karierę w młodym wieku

Ella Purnell rozpoczęła swoją karierę u boku kilku znanych nazwisk, zadebiutowała jako aktorka w 2010 roku w „Never Let Me Go”, gdy miała zaledwie 14 lat, grając młodszą wersję postaci Ruth, którą jako dorosłą gra Keira Knightley. W filmie występują także inni główni brytyjscy aktorzy, tacy jak Carey Mulligan i Andrew Garfield, co czyni go idealnym pierwszym filmem dla Purnella.

Następnie zagrała w horrorze z 2011 roku „Intruders” u boku Clive’a Owena. Purnell gra postać Mii Farrow, młodej dziewczyny, która opowiada historię stworzenia o imieniu Hollow Face, szybko zdając sobie sprawę, że to prawdziwy byt. Jej ojciec John, grany przez Owena, pewnej nocy odkrywa Hollow Face w sypialni Mii, ale nie jest w stanie uchwycić stworzenia kamerą bezpieczeństwa, co prowadzi do wątpliwości co do istnienia potwora.

Po „Intruders” wschodząca aktorka zdobyła rolę w „Kick-Ass 2” grając Dolce, członkinię grupy licealistów zastraszających Mindy Mccready (Chloë Grace Moretz), podczas gdy w 2014 r. Purnell po raz pierwszy pojawiła się w filmach Disneya z „Maleficent”, w którym gra nastoletnią wersję tytułowej postaci Angeliny Jolie.

Aktorka zaczęła pracować z Timem Burtonem

W 2015 roku Ella Purnell po raz pierwszy zaczęła pracować w telewizji — choć przy filmie telewizyjnym — grając Megan Turner w Cyberbully, w którym występuje u boku Maisie Williams. W filmie postać Purnella, Megan, jest najlepszą przyjaciółką Caseya Jacobsa, granego przez Williamsa, oskarżonego o cyberprzemoc. Megan później dowiaduje się, że wpisy online Casey nie pochodzą od niej, ale od hakera, który przejął kontrolę nad jej komputerem.

Następna była główna rola w filmie Tima Burtona z 2016 roku „Dom panny Peregrine dla osobliwych dzieci”, opartym na serii książek Ransoma Riggsa. W filmie Purnell gra Emmę Bloom, dziecko o nadprzyrodzonych mocach, które jest pod opieką Miss Peregrine (Eva Green). Emma, ​​która potrafi manipulować powietrzem, zakochuje się w Jake’u Portmanie, granym przez Asę Butterfield, jednocześnie odgrywając kluczową rolę w głównej walce filmu z upiorami i pustkami.

Następnie Purnell zagrała w 2017 roku w dramacie muzycznym „Access All Areas”. Jej postać Mia to młoda kobieta, która sprzeciwia się ojcu, by pojechać na festiwal muzyczny na wyspie ze swoją najlepszą przyjaciółką, graną przez Georgie Henley. Duet kończy w towarzystwie pracownika jej ojca, Heatha, granego przez Edwarda Bluemela, i jego najlepszego przyjaciela Leona, granego przez Jordana Stephensa, którzy mają nadzieję zobaczyć nieuchwytnego wykonawcę, który podobno pojawi się na festiwalu.

Purnell w pełni przeszedł do telewizji i znalazł główną rolę

W 2018 roku Ella Purnell dokonała pełnego skoku do telewizji dzięki adaptacji BBC Agathy Christie „Ordeal By Innocence”. W miniserialu Purnell gra Hester Argyll, jedno z pięciu adoptowanych dzieci dziedziczki Rachel Argyll, granej przez Annę Kanclerz, której morderstwo rozpoczyna główną tajemnicę serialu. W pogoni za tożsamością mordercy wychodzi na jaw kilka prawd, w tym fakt, że Rachel była okrutna dla swoich dzieci, co czyni Hester potencjalnym podejrzanym.

Wkrótce potem Purnell dostała swoją pierwszą główną rolę telewizyjną w dramacie Starz „Sweetbitter”. Zaadaptowany na podstawie powieści Stephanie Danler z 2016 roku, w serialu występuje Purnell jako Tess, młoda kobieta, która przeprowadza się do Nowego Jorku i otrzymuje pracę jako kelner w ruchliwej restauracji o nazwie 22W. Pierwszy sezon skupia się na Tess, która stara się zrobić dobre wrażenie, aby jej praca w 22W mogła być stała, a także nawigować w relacjach ze współpracownikami, w tym w trójkącie miłosnym. W drugim sezonie serialu, który zakończył się jego ostatnim, Tess nadal przechodzi przez wzloty i upadki pracy w 22W i życia w Nowym Jorku, ostatecznie osiągając punkt kulminacyjny w jej i jej współpracowniku Jake’u, granym przez Toma Sturridge’a, działających na ich wspólnym atrakcyjność, a Tess prywatnie dzwoni do swojego współpracownika Simone (Caitlin FitzGerald) do zwolnienia.

Purnell miał sztandarowy rok w 2021 r.

Rok 2021 był jak dotąd największym rokiem Purnell, kiedy dołączyła do uniwersum „Star Trek” z rolą lektora w animowanym serialu Paramount+ „Star Trek: Prodigy”. W serialu Purnell użycza głosu obcej Gwynali, znanej również jako Gwyn, która jest częścią prowizorycznego zespołu, który odnajduje USS Protostar i wkrótce staje się prawdziwą załogą. Ojciec Gwyna, Diviner, któremu głosu użyczył John Noble, jest tyranem, który również ściga USS Protostar.

Purnell przeskoczyła także ze Starz do Showtime, dołączając do dramatu „Yellowjackets”, aby zagrać Jackie, kapitan drużyny piłkarskiej dziewcząt z liceum w 1996 roku, która utknęła w dziczy po katastrofie ich samolotu w drodze na turniej. Podczas gdy serial tnie się między 1996 a 2021 rokiem, niektórzy członkowie zespołu pojawiają się ponownie jako dorośli, którzy nie chcą rozmawiać o 19 miesiącach spędzonych na mieliźnie. Jackie jednak nie pojawiła się jeszcze w 2021 roku, więc jej ostateczny los jest nieznany.

Purnell nie pozostał jednak nieobecny w filmach fabularnych, jednak pojawił się także w filmie Zacka Snydera Netflix „Army Of The Dead”. Jej postać Kate Ward jest córką najemnika Scotta Warda, granego przez Dave’a Bautistę. Kate dołącza do zespołu najemników udających się do Vegas, mimo sprzeciwu jej ojca, ujawniając ukryty motyw odnalezienia przyjaciółki, która wcześniej dostała się do miasta.

Możesz usłyszeć Purnella jako Jinx w pierwszym sezonie „Arcane” teraz na Netflix.

Czy ten post był pomocny?