Skip to content

Dlaczego Ishida zdradził swoich przyjaciół i dołączył do Yhwacha w Bleach?

8 de grudzień de 2022
IshidaSTRT

Uryū Ishida to postać z Wybielacz o czym do tej pory nie pisaliśmy, mimo że jest on właściwie jednym z głównych bohaterów serialu. Początkowo uważano, że Ishida był ostatnim żyjącym Quincy (ponieważ jego ojciec, pomimo posiadania takich mocy, nigdy nie był Quincy zawodowo), ale kiedy odkryto, że Yhwach i Sternritter żyją, Ishida był w bardzo trudnej sytuacji. Na początku Ishida nie wiedział, co robić, ale potem zdecydował się dołączyć do Yhwacha w jednym z najbardziej szokujących momentów serii; w tym artykule powiemy ci, jak i dlaczego Ishida zdradził swoich przyjaciół i dołączył do Wandenreich.

Uryū Ishida nigdy tak naprawdę nie zdradził Ichigo i jego przyjaciół Wybielacz. Dołączył do Yhwacha i Sternritterów, stając się wyznaczonym następcą Imperatora, ale to wszystko była sztuczka, aby Ishida mógł zinfiltrować Wandenreich i pomóc Soul Society od wewnątrz, ale także sztuczka, by zbliżyć się do Yhwacha na tyle, by go zabić, ponieważ on był przez Auswählen odpowiedzialny za śmierć matki Ishidy.

Reszta tego artykułu będzie poświęcona Uryū Ishidzie i jego historii podczas wątku Tysiącletniej Wojny Krwi. Podamy wam wszystkie szczegóły dotyczące zdrady Ishidy i jego dołączenia do Sternetitter jako jeden z najbliższych sojuszników Yhwacha. Będą duże spoilery dla tych, którzy nie czytali mangi, więc uważaj, jak podchodzisz do artykułu.

Jak Ishida zdradził swoich przyjaciół i dołączył do Yhwacha? Wybielacz?

Uryū po raz pierwszy pojawia się w tej sadze, kiedy on i jego przyjaciele chronią shinigami Ryūnosuke Yuki i Shino przed niektórymi zagłębieniami. Dwa dni później wszyscy spotkali się w domu Ichigo, gdzie Uryū i Shinigami pokłócili się jak zwykle. Wkrótce potem zjedli chleb, który przyniosła Orihime, ale przerwał im Ivan, który rozpoczął walkę z Ichigo.

Później Ryūnosuke zostaje poinformowany przez Akona o śmierci Chōjirō Sasakibe, ale Uryū myśli, że Soul Society chce tylko, aby Ichigo wiedział o tym, co się stało z tymi powiadomieniami. Po tym, jak Nel i Pesche pojawili się w Karakurze, przyjaciele spotkali się ponownie, aby omówić zdobycie Hueco Mundo przez Wandenreich. Jednak Uryū mówi, że nie może pomóc innym w ratowaniu Arrancarów. Ichigo wiedział o tym, ale i tak chciał poinformować swojego przyjaciela. Kilka dni później, po ataku Wandenreich na Soul Society, Haschwalth sprowadził Uryū Ishidę do Yhwach, ponieważ Uryū chciał dołączyć do Wandenreich.

Na spotkaniu Sternritter, Yhwach następnie przedstawia Uryū reszcie swoich podwładnych. Ku zaskoczeniu wielu, Yhwach wyjaśnia, że ​​wybrał Uryū na swojego następcę. Po spotkaniu Yhwach daje coś Uryū i wyjaśnia, że ​​jego prawdziwe moce wkrótce się obudzą i daje mu ten sam list, który posiada (A – „Antithesis”) jako Sternritter. Kiedy Uryū zapytał, dlaczego został wybrany na jego następcę, Yhwach odpowiedział, że Uryū był jedynym „nieczystym” Quincy, który przeżył technikę „Auswählen” dziewięć lat temu. Dla Yhwacha oznacza to, że w Uryū musi być ukryta wielka moc, która może przewyższyć nawet jego.

Później podąży za Yhwachem i Haschwalthem do Seireitei, ubranych teraz w miejskie stroje Quincy i Silbern, i ogłosi Kaiser Gesang Jej Królewskiej Mości. Ten ostatni odpowiada, że ​​jest kontynuacja i że koniec obecnego świata nastąpi za dziewięć dni. Kiedy Shinigami, którzy stracili Bankai, odzyskują je, Uryū pyta Yhwacha, co się stanie, na co Imperator odpowiada, że ​​powrót Bankai do Shinigami pozwala Sternritterowi ponownie użyć Quincy: Vollständig, jako dwóch umiejętności anulowali się nawzajem.

W nocy próbował wejść do kwater Yhwach, ale przeszkodził mu Haschwalth. W związku z tym dowiaduje się, że dwaj Sternritterowie mają tę samą moc, przez co Yhwach jest bezbronny w nocy, a Jugram w ciągu dnia. Kiedy Ichigo schodzi z Pałacu Królewskiego, Uryū podąża za dwoma przywódcami armii Quincy do najwyższej wieży w Silbern.

Przerywa Ichigo, który przybył im na spotkanie, i rzuca na niego Licht Regen przed wyjazdem do Pałacu Królewskiego. Pozostanie świadkiem śmierci Nianzola Weizola, przybycia Schutzstaffel, przebudzenia Wszechmogącego i klęski Gwardii Królewskiej, zanim przerwie Yoruichi strzelając jej w plecy. Jego przybycie zdezorientuje drużynę i pozwoli Schutzstaffel powstrzymać Ichigo i jego gang z dala. Będzie uczestniczył w demonstracji nowej siły Yhwacha, której będzie się bał przed otrzymaniem rozkazu wyeliminowania Shinigami.

Zamiast tego umieści dziwne cząsteczki ducha przed skrzyżowaniem ścieżek z Haschwalthem, który będzie go przesłuchiwał. Potem zauważa, że ​​ten ostatni również posiada Wszechmogącego i rozumie, że Wielki Mistrz Sternritter posiada moc Yhwacha, kiedy ten śpi. Jest osaczony, dopóki nie krzyżuje ścieżek z Ichigo. Każe mu uciec do prawdziwego świata, zanim Haschwalth powie mu, że to niemożliwe. Dlatego Ishida powstrzymuje zastępcę dowódcy Yhwacha, podczas gdy Ichigo i Orihime idą walczyć z Pierwotnym Quincy.

1670520301 569 Dlaczego Ishida zdradzil swoich przyjaciol i dolaczyl do Yhwacha w.webp

Po długiej walce Ishida jest kontuzjowany i zmęczony, podczas gdy Jugram wyjaśnia mu swoją moc Równowagi, zanim chce wykończyć zdrajcę. Ishida sarkastycznie pyta go, czy nie chce zobaczyć swojego Schrifta przed śmiercią. Jugram mówi mu, że odkładanie jego śmierci w ten sposób jest bezcelowe i że gdyby jego Schrift mógł mu służyć, już by go użył. Dlatego Ishida aktywuje swoją moc: Antyteza i jego rany zostają przeniesione do Haschwalth.

Ten z kolei, zdezorientowany, wysłuchuje szczegółów mocy Sternrittera A, zanim z kolei przeniesie na niego swoje rany, aby uniemożliwić Ishidzie ucieczkę. Walkę przerywa jednak Yhwach, który kradnie moc Haschwaltha dzięki Auswählen. Dlatego pokonany Haschwalth prosi go, aby przeniósł na niego swoje rany, tym samym przyjmując wszystkie obrażenia Ishidy przed śmiercią. Następnie Uryū dołącza do Seireitei, by wystrzelić srebrną strzałę w Yhwacha, co tymczasowo unieważnia jego moce, pozwalając Ichigo go wykończyć.

Dlaczego Ishida dołączył do Yhwacha? Wybielacz?

Teraz powód, dla którego Ishida faktycznie zdecydował się zdradzić swoich przyjaciół, jest o wiele bardziej złożony niż łańcuch wydarzeń, który faktycznie doprowadził do tego, że Ishida ich zdradził (głównie dlatego, że tak naprawdę nigdy ich nie zdradził). Mianowicie, od pierwszej chwili, kiedy go poznaliśmy, Ishida był bardzo dumną postacią, która trzymał się swojego dziedzictwa, a także swojej roli jako Quincy. Zostało to odziedziczone po dziadku, ponieważ jego ojciec – który sam był Quincy – nie chciał mieć nic wspólnego z organizacją i wybrał cywilne życie jako lekarz.

Dziadek Ishidy był bardzo racjonalnym człowiekiem i chociaż był Quincy, trzymał się starych zwyczajów i uważał, że Quincy i Shinigami mogą żyć i pracować razem, w przeciwieństwie do Yhwacha i jego grupy Sternritterów. Sōken Ishida nigdy tak naprawdę nie podzielał ideologicznych poglądów Sternritterów, a uwagi Quilge Opie ujawniły, że Sternritterowie również nie mieli dobrej opinii o Sōken, ponieważ uważali go za naiwnego i staroświeckiego. Dlatego dołączenie Ishidy do Sternritter było takim szokiem. Ale i tak mogło to mieć sens.

Mianowicie, Ishida był bardzo dumnym Quincy i miał to poczucie przynależności, gdy brano pod uwagę Quincy, ale nikt nie pomyślał, że po walce u boku Ichigo, Orihime, Chada, Kona, Renjiego i Rukii w Soul Society iw Hueco Mundo , że po prostu podbiegnie do wrogów tylko dlatego, że należą do tej samej grupy. I nie myśleliśmy, że jego poczucie dumy z Quincy było tutaj winne, ponieważ Ishida nie był głupi i nie był tak łatwo manipulowany. I mieliśmy rację.

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Shinigami zabili Quincy w Bleach?

Mianowicie, jak się okazało, Ishida tak naprawdę nigdy nie zdradził Ichigo. Po zbadaniu historii Wandenreich i roli Yhwacha w śmierci jego matki, Ishida zdecydował się dołączyć do Sternritterów. Jest to seria wydarzeń, które doprowadziły do ​​tego, że Jugram sprowadził Ishidę do Yhwach. Ale Ishida miał ukryty motyw. Tak naprawdę nigdy się nie zradykalizował i nigdy nie zdradził swoich przyjaciół – został podwójnym agentem.

Są ku temu dwa główne powody. Przede wszystkim chciał pomścić swoją matkę, która zginęła podczas Auswählen. Infiltrując Wandenreich, mógł zdobyć zaufanie Yhwacha i ostatecznie zbliżyć się do niego na tyle, by skutecznie go zabić; to oczywiście przyniosło odwrotny skutek, ale w końcu zajął się Jugramem. Drugim powodem jest to, że tak naprawdę chciał pracować od wewnątrz, aby pomóc swoim przyjaciołom. Ishida nie zrobił wiele, by pomóc Sternritterowi i chociaż „potargał się” z Ichigo będąc Sternritterem, to wszystko było na pokaz. Ishida był jedynym bohaterem, który mógł skutecznie zinfiltrować Wandenreich i właśnie dlatego to zrobił.

Tak więc Ishida nigdy nie zdradził Ichigo i jego przyjaciół, ponieważ po prostu pracował, aby pomóc im od wewnątrz, a później ponownie dołączył do Ichigo i Soul Society, przeżywając walki i ponownie pojawiając się w historii Echoing Jaws of Hell, ale jego początkowa zdrada nadal pozostaje jednym z najbardziej szokujących momentów całości Wybielacz seria; przeszedł tak wiele z Ichigo i innymi, że nikt nie pomyślał, że przypadkowy złoczyńca może nim tak skutecznie wpłynąć i to była prawda, ale moment w tym czasie był naprawdę szokujący.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?