Skip to content
TV

Dlaczego imię Rory w Lucyferze znaczy więcej niż myślisz

28 de wrzesień de 2021
l intro 1632795090

Zawiera spoilery dotyczące sezonu 6 „Lucyfera”

Niektóre cechy występują nawet w rodzinach niebiańskich.

Tak jak Lucyfer (Tom Ellis) walczył ze swoim ojcem, tak samo dzieje się z jego córką Rory (Brianna Hildebrand), która podróżuje w czasie, aby zemścić się na swoim, ponieważ był nieobecny przez większość jej życia. Spora część ostatniego sezonu „Lucyfera” poświęcona jest tajemnicy otaczającej Rory: kim jest, czego chce i jak jej ojciec ją porzucił. Gdy te odpowiedzi się rozwikłają, przyszła matka Lucyfera i Rory’ego, Chloe (Lauren German), udaje się przekonać córkę o ich miłości, zapobiec zniszczeniu Ziemi przez Apokalipsę i odpowiedzieć na tajemnicę zniknięcia Lucyfera przed końcem sezonu (jest w porządku; poszedł z wyboru. )

Ale wściekłość i ostateczne pojednanie z rodzicami nie są jedynymi spadkami, które Rory otrzymała po ojcu. Jej imię też jest pamiątką, przynajmniej z jednej wersji jej rodziny, choć niekoniecznie z seriali. Rory jest tak nazwana nie dlatego, że jej rodzice byli wielkimi fanami „Dziewczyn Gilmore”, słynnych golfistów lub najmłodszego rodzeństwa Culkin. Zamiast tego jest skrótem od Aurora, która ma kilku fanów na Reddicie, którzy oklaskiwają program za odrobienie pracy domowej.

Mitologiczne pochodzenie imienia Rory

W subreddicie poświęconym „Lucyferowi” jeden z fanów wyjaśnił znaczenie imienia Rory. „Lucyfer nie jest pierwotnie postacią chrześcijańską, był synem Aurory, rzymskiej bogini świtu, zanim został wchłonięty przez chrześcijaństwo i związany z diabłem, który jest bardziej znany jako Szatan” – napisał Redditor u/Nataku81.

W „Lucyferze” genealogia nie do końca się sprawdza, więc Rory nosi imię swojej babci. Lucyfer i jego brat Amenadiel są dziećmi bogini wszelkiego stworzenia (Tricia Helfer), którą Lucyfer nazywa „mamą”. Zamiast tego jest to zabawny ukłon w stronę pochodzenia postaci i trochę skupionego na świetle motywu drzewa genealogicznego, z Aurora oznaczającym „świt”, a Lucyfer oznaczającym „przynoszący światło”. Być może interesujące nazwy dla właściciela nocnego klubu z jaszczurkami salonowymi i jego ojcobójczej córki gotyckiej, ale przynajmniej ironia żyje także dla innego pokolenia.

Sezon 6 „Lucyfera” jest teraz transmitowany na Netflix.

Czy ten post był pomocny?