Skip to content

Dlaczego Hypnotic ma ocenę R? Co rodzice powinni wiedzieć, zanim pozwolą swoim dzieciom oglądać

29 de maj de 2023
l intro 1685194921

Filmy science-fiction

Detektyw Rourke i Diana rozmawiają w kwadracie

Thriller science-fiction Roberta Rodrigueza „Hypnotic” trafił do kin 12 maja 2023 r., Ale film prowadzony przez Bena Afflecka zarobił zaledwie 2,4 miliona dolarów wpływów ze sprzedaży biletów podczas weekendu otwarcia, co czyni jego debiut jeszcze bardziej rozczarowującym niż notoryczny film Afflecka z 2003 r. bomba „Gigli”.

„Hypnotic” — którego nie należy mylić z thrillerem psychologicznym Netflix z 2021 r., zwanym także „Hypnotic”, w którym wystąpiła Kate Siegel — skupia się na detektywie Danielu Rourke (Affleck), który ściga rabusia bankowego (William Fichtner), który wykorzystuje swoje moce parapsychiczne do dalszej jego przestępcze przedsięwzięcia. W filmie „Hypnotic” Roberta Rodrigueza/Bena Afflecka występują także Alice Braga, Dayo Okeniyi i Jeff Fahey. MPAA przyznała mu ocenę R, głównie za uporczywą przemoc, ale w „Hypnotic” są też inne elementy, które mogą dotyczyć rodziców z dziećmi, którzy chcą obejrzeć ten film.

W całym „Hypnotic” konsekwentnie używa się broni palnej, w tym samookaleczeń i graficznych przedstawień ran postrzałowych. Jedna postać zostaje wbita w głowę, a inna próbuje wyrwać jej rękę, aby uciec z kajdanek. Jest wiele wypadków samochodowych, w tym jeden, w którym ciało przelatuje przez przednią szybę i ląduje na drodze. Postacie są potrącane przez pojazdy, a motocykl wpada przez okno.

Chociaż „Hypnotic” nie ma zbyt wielu treści dla dorosłych, jest trochę pocałunków między postaciami męskimi i żeńskimi, a kobieta bierze prysznic na ekranie – chociaż nie pokazano nagości. Inna postać kobieca zdejmuje ubranie, odsłaniając stanik. W całym filmie stale słychać wulgaryzmy, w tym wielokrotne użycie „s***” i „ass****” oraz co najmniej jeden przypadek hiszpańskiej wersji tego ostatniego, „pendejo”.

Krytycy do tej pory nie byli łaskawi dla Hypnotic

Chociaż w „Hypnotic” jest mnóstwo wulgarnego języka i przemocy, najbardziej obraźliwą rzeczą w filmie może być jego bezkierunkowa fabuła z wieloma zagmatwanymi fabułami. Film był równie rozczarowujący dla krytyków, jak w kasie, zdobywając 36% aprobaty od profesjonalnych recenzentów z Rotten Tomatoes.

MN Miller z Ready Steady Cut skrytykował scenariusz jako pochodną filmów takich jak „The Happening” i „The Truman Show”, pisząc: „Rezultatem jest zagracony bałagan gatunków i tematów, które ścierają się i działają przeciwko sobie”.

Wyróżnił główną gwiazdę filmu za maksymalne wykorzystanie tego, co uważał za źle napisany film. „[Ben] Affleck jest w pełni gwiazdą filmową, rozmyśla w każdej scenie i wykorzystuje to, co zostało z jego barytonowego zgrzytu Batmana” – napisał Miller.

Wyraził również uznanie dla człowieka, który został wybrany do roli antagonisty Detektywa Rourke granego przez Afflecka. Miller napisał: „Uznam uznanie weterana aktora charakterystycznego Williama Fichtnera, który odważnie wybrał rolę złoczyńcy, rozkoszując się tą rolą i tworząc zabawną scenę segway”. Ale biorąc pod uwagę meandrującą główną fabułę „Hypnotic” oraz zbyt częste i zazębiające się zwroty akcji, występy Fichtnera i Afflecka mogą nie wystarczyć, aby uratować film przed staniem się kolejnym „Gigli”.

Czy ten post był pomocny?