Skip to content

Dlaczego Hailey Winton z Rabbit Hole wygląda tak znajomo

21 de maj de 2023
l intro 1684196683

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Hailey Winton przed wieszakiem na ubrania

Dramat szpiegowski Paramount+ „Rabbit Hole” miał swoją premierę 26 marca, w którym Kiefer Sutherland wcielił się w rolę Johna Weira, prywatnego agenta szpiegowskiego wrobionego w morderstwo. Serial został stworzony przez Johna Recqua i Glena Ficarrę, którzy współpracowali także przy „This is Us”, „Cats & Dogs” oraz „I Love You Phillip Morris”.

W odcinku pilotażowym „Rabbit Hole” John spotyka kobietę o imieniu Hailey Winton w barze i wracają do jej pokoju hotelowego. Po spędzeniu razem nocy odkrywa kamerę w zegarze przy łóżku, co prowadzi go do przekonania, że ​​​​pracuje z FBI. Hailey okazuje się być prawniczką organizacji non-profit z Pittsburgha, ale jej udział w dramacie na tym się nie kończy. Pojawia się we wszystkich ośmiu odcinkach pierwszego sezonu „Rabbit Hole”, czasami współpracując z Weirem, a innym razem wzbudzając dalsze podejrzenia, że ​​jest częścią spisku przeciwko niemu.

Hailey Winton gra Meta Golding, która urodziła się w Indiach i dorastając mieszkała w kilku różnych krajach. Przez kilka lat startowała jako łyżwiarka figurowa, zanim kontuzja skierowała ją na aktorstwo. Golding zadebiutowała w telewizji w telenoweli ABC Loving w 1995 roku, występując w 68 odcinkach dziennego dramatu jako Brianna Hawkins. Następnie rozpoczęła długą i owocną karierę w filmie i telewizji, pracując w różnych gatunkach, od chwytającego za serce dramatu po głupią komedię.

Meta Golding zbudowała swoją karierę na popularnych programach telewizyjnych z pierwszej dekady XXI wieku

Meta Golding kontynuowała stabilną pracę w telewizji po anulowaniu „Loving” w 1995 roku. Wystąpiła jako singiel w „The Wayans Brothers” i „Ally McBeal”, zanim pojawiła się w pięciu odcinkach „Days of Our Lives” w latach 1999-2003. Jej pierwsza główna powracająca rola pojawiła się jako porucznik Tali Mayfield w trzech odcinkach „JAG” w 2005 roku.

Porucznik Mayfield jest prawnikiem rzecznika generalnego sędziego i po raz pierwszy pojawia się w sezonie 10, odcinku 14, „Fit For Duty”. W tym odcinku porucznik Mayfield zostaje wezwany do ścigania komandora Stefana Stefanopoulosa (Tony Denison). Jest zdolna i pewna siebie i nazywa siebie „dobrą osobą z krwawiącym sercem”, chociaż mówi obrońcy Budowi Robertsowi Jr. (Patrick Labyorteaux): „Nie myl mojego współczucia ze słabością”.

Zapewnia częściowe zwycięstwo w sądzie, zapewniając zwolnienie dowódcy Stefanopoulosa z marynarki wojennej, ale bez kary więzienia ani dodatkowych sankcji. Pojawia się jeszcze dwa razy, po raz ostatni w sezonie 10, odcinku 17. W latach 2003-2006 Golding występowała także gościnnie w procedurach prawnych „The Lyon’s Den”, „Cold Case” i „In Justice”, zanim wylądowała po raz pierwszy główna rola.

Zagrała w dramacie ABC Day Break

Robin wita Fran przy drzwiach wejściowych

W 2006 roku Meta Golding została obsadzona w dramacie stacji ABC Day Break. W serialu wystąpił Taye Diggs jako detektyw Brett Hopper i został opisany przez TV Guide jako „Ścigany” spotyka się z „Dniem świstaka”, ale nie został tak dobrze przyjęty jak żaden z tych popularnych filmów, trwający tylko jeden sezon i 13 odcinków pomimo silnego obsada, w której wystąpili Adam Baldwin, Victoria Pratt i Jonathan Banks. Golding zagrał siostrę Hoppera, Jennifer, nauczycielkę, która próbuje pomóc mu poskładać w całość wydarzenia z jego zaginionego dnia.

Krytycy i widzowie byli podzieleni w opiniach na temat serialu. Jeden z widzów na Rotten Tomatoes przyznał serialowi pięć z pięciu gwiazdek i napisał: „To jeden z najbardziej niedocenianych programów wszechczasów… Nie jestem pewien, dlaczego ten program się nie powiódł, podczas gdy inne są odnawiane. Być może było nie ma wystarczającej siły marketingowej”.

Inny fan również przyznał mu doskonałą ocenę i skomentował: „Ten serial to fantastyczny dramat policyjny z pętlą czasową w tle, jest absolutnie zabawny i interesujący w każdym odcinku. Jedyny problem, jaki miałem, dotyczył zakończenia, odkąd założyli drugi sezon i nigdy go nie dostali”.

Po tym, jak „Day Break” opuścił antenę w 2007 roku, Golding wystąpiła gościnnie w „House”, po czym powróciła do świata procedur prawnych i wojskowych.

Wystąpiła w Criminal Minds i Dark Blue

Uśmiech Jordana Todda

W latach 2008 i 2009 Meta Golding wystąpiła osiem razy w czwartym sezonie serialu CBS „Zabójcze umysły” jako Jordan Todd. Była tymczasowym zastępcą Jennifer „JJ” Jareau ( AJ Cook ), która spędzała czas na urlopie macierzyńskim.

Przez kilka następnych lat Golding kontynuował pracę w tym gatunku, występując gościnnie w „Burn Notice” i „Miami Medical” w 2010 roku, a także zagrał główną rolę w policyjnym dramacie TNT „Dark Blue”, występując w 10 20 odcinków.

Dramat Jerry’ego Bruckheimera nie był ulubieńcem krytyków. W recenzji z The Hollywood Reporter Randee Dawn z Associated Press napisał, że „Dark Blue” był „zagmatwaną mieszanką stereotypów i pozer, która wydaje się bardziej zainteresowana kadrowaniem ujęcia niż opowiadaniem historii”.

Ostatnia część „Dark Blue” została wyemitowana we wrześniu 2010 roku. W tym samym roku Golding wystąpił gościnnie w „CSI: Miami” i „NCIS: Los Angeles”, zanim przeniósł się na duży ekran.

Zagrała Enobarię w dwóch filmach o Igrzyskach Śmierci

Teri odwiedza Quincy'ego w więzieniu

W 2012 roku Meta Golding zadebiutowała w filmie fabularnym w thrillerze Kevina Sorbo Shadow Witness, a rok później zagrała przerażającą mistrzynię Dystryktu 2, Enobarię, w filmie Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia. Enobaria przybija zęby do kłów, aby móc ich użyć do rozerwania gardeł swoim konkurentom i wygrywa 62. Igrzyska Śmierci. Golding powrócił, by zagrać postać w „Igrzyskach śmierci: Kosogłos – część 2” w 2013 roku, pomagając szkolić innych zawodników Dystryktu 2.

Golding powiedziała The San Diego Reader, że ma nadzieję, że Enobaria pomoże zainspirować młode czarne kobiety do odnalezienia własnej mocy. „Myślę, że byłoby wspaniale, gdyby ludzie myśleli o sile, kobiecej sile” – powiedziała. „Myślę też, że w grach chodzi o przetrwanie: o to, jak wykorzystujesz swoją siłę i inteligencję oraz sojusze… Tak, istnieje podobieństwo między Igrzyskami Śmierci a życiem. To przesadzone, ale życie naprawdę jest grą, w którą gra się cały czas Zawieramy sojusze. Wykorzystujemy nasze mocne strony, wiemy, jakie są nasze słabości”.

Wcieliła się w postać Teri w Empire

Teri odwiedza Quincy'ego w więzieniu

Po zakończeniu roli Enobarii Meta Golding zagrała u boku Erica Robertsa i Felipe Esparza w dramacie fabularnym Paris Bauldwin z 2017 roku „The Fix”. Następnie Golding wrócił do telewizji, występując w „Empire” jako Teri od 2018 do 2020 roku. Syn Teri, Quincy ( Skylan Brooks ), został niesłusznie uwięziony, a ona ciężko pracuje, aby go zwolnić z więzienia. „Imperium” zakończyło się po tym szóstym sezonie, pomimo ogólnie pozytywnego przyjęcia ze strony krytyków.

Kena Tuckera z Yahoo! Entertainment napisało o „Empire”: „To program, o którym nie wiedzieliśmy, że jest nam potrzebny: nocny serial mydlany o przemyśle muzycznym, który zawiera szczegółowe informacje na temat hip hopu i R&B oraz rzuca wyzwanie aktorom, by poszli na całość podczas pobytu kontrolowany.”

Teri po raz pierwszy pojawia się w sezonie 5, odcinku 3, „Pride” i wkrótce zostaje romantycznie związana z dyrektorem finansowym Empire Entertainment, Andre Lyonem ( Trai Byers ). Pojawia się w 31 odcinkach „Imperium” w sezonach 5 i 6, w tym w finale serialu „Home is on the Way”.

Czy ten post był pomocny?