Skip to content
TV

Dlaczego gwiazdy pionków przekazały zestaw pamiątek podpisanych przez Ruth?

29 de wrzesień de 2021
l intro 1632949806

Celem ekipy „Gwiazdy pionka” jest zawieranie transakcji na rzadkie, cenne antyki. W końcu zarabiają tylko wtedy, gdy mają przedmioty w sklepie, a im rzadszy przedmiot, tym bardziej Rick Harrison i jego zespół chcą go kupić.

Nie boją się też odkładać dużych pieniędzy, aby dostać to, czego potrzebują. Na przykład Rick zainwestował 250 000 dolarów, aby zdobyć kilka szkiców Maurice’a Sendaka. Wydał też poważną gotówkę, gdy do sklepu trafiły sztabki złota i/lub srebra. Ale czasami, bez względu na to, jak dobry wydaje się obiekt, zespół „Gwiazdy pionków” po prostu nie może się dogadać.

W pewnych okolicznościach Rick i sprzedawca są zbyt daleko od siebie, aby osiągnąć kompromis. W innych przypadkach Rick odkrywa informacje, które drastycznie zmieniają wartość przedmiotu. Jest to wiadomość dla sprzedawcy, który często zaprzecza. Ten ostatni na przestrzeni lat zrujnował sporo umów na „Gwiazdy pionków”, a szczególnie niszczycielskie było to, gdy kij bejsbolowy i rękawica rzekomo podpisane przez Babe Rutha pojawiły się w Gold & Silver Pawn Shop.

Niektóre pobieżne referencje zepsuły umowę na autograf Babe Ruth

Wszystko wydaje się być na początku w odcinku 5 sezonu „Mile High Club”. Sprzedawca ma nawet dokumentację, która rzekomo potwierdza autentyczność autografów i przedmiotów. Jednak sprzedawca prosi o tonę pieniędzy, do 100 000 $ za sam nietoperz. Rick nie jest typem faceta, który rzuca takie pieniądze na byle co, i mądrze dzwoni do eksperta, aby to sprawdzić.

Inspekcja początkowo przebiegła pomyślnie dla sprzedającego. Przedmioty są z okresu, w którym powinny być, a autografy wyglądają jak prawdziwe. Jednak prawdziwy problem pojawia się, gdy sprzedawca pokazuje dokumenty mające na celu uwierzytelnienie produktów. Ekspert od pamiątek sportowych, Jeremy, wskazuje, jak ten konkretny weryfikator miał problemy prawne w latach 90. z powodu fałszowania podpisów. W rezultacie żadna renomowana usługa sprzedaży nie rozpoznaje już certyfikatu autentyczności agencji. W związku z tym Rick nie chce mieć nic wspólnego z przedmiotami. To zbyt duże ryzyko, a sprzedawca wychodzi ze sklepu niezadowolony z nowej wiedzy.

To także wstyd dla sprzedawcy. Kij bejsbolowy Babe Ruth z autografem sprzedany kiedyś na aukcji za 1 milion dolarów (przez BBC). Prawdopodobnie najlepiej użyć fałszywego nietoperza do podparcia drzwi.

Czy ten post był pomocny?