Skip to content
TV

Dlaczego fani Breaking Bad myślą, że lepiej zadzwoń do Jimmy’ego Saula jest bardziej powiązane niż z Waltem

2 de sierpień de 2022
l intro 1659413904

Jimmy McGill poważnie

Z biegiem czasu „Better Call Saul” dowiodło, że historia Jimmy’ego McGilla, znanego również jako Saul Goodman, jest znacznie bardziej wielowarstwowa, niż ktokolwiek mógł się spodziewać, gdy postać została po raz pierwszy przedstawiona w „Breaking Bad”. Przedstawiony przez Boba Odenkirka, powolne opadanie Jimmy’ego z niedoskonałego człowieka, który próbuje być dobrym prawnikiem, do adwokata „kryminalnego”, którego widzimy w „Breaking Bad”, jest niewiarygodne, a tym bardziej tragiczne, że od czasu „Better Call Saul” ma miejsce przed tym spektaklem, historia może zakończyć się tylko w jeden sposób. Nieuchronnie Jimmy skończy w biegu, zarządzając Cinnabonem i zaglądając mu przez ramię.

Podczas gdy oba seriale podążają za mężczyznami napędzanymi ich impulsami do zgubnych celów, „Better Call Saul” jest znacznie wolniejszy niż jego poprzednik, który gotuje błękitne niebo, a momenty przemocy, które przerywały „Breaking Bad” są nieliczne i bardzo rzadkie. Spektakl woli eksplozje natury psychologicznej niż te o charakterze pirotechnicznym, więc podczas gdy Walter White (Bryan Cranston) rozwiązał swoje problemy przednim zderzakiem swojego Pontiaca Aztec, James Morgan McGill rozwiązuje swoje problemy socjotechniką i przemawianiem.

Niektórzy długoletni widzowie uniwersum „Breaking Bad” mogą preferować jedno podejście od drugiego, a różnice między nimi wywołały interesujące dyskusje fanów, szczególnie dotyczące tego, który z głównych bohaterów dwóch programów preferują. Dla tych, którzy wolą Jimmy’ego, powód jest prosty, jak wielu z nich ujawniło w poście na Reddicie.

Niektórzy fani uważają, że Walt jest jednowymiarowy w porównaniu do Jimmy’ego

W poście na subredditowej stronie „Lepiej zadzwoń do Saula”, u/gunbgy bez ogródek stwierdził: „Lepiej zadzwoń do Saula jest lepsze niż Breaking Bad”. Chociaż być może reakcje byłyby inne, gdyby ten sam sentyment opublikowano na stronie „Breaking Bad”, reakcje fanów były w dużej mierze zgodne, mówiąc, że Jimmy McGill jest po prostu bardziej dynamiczną postacią niż Walter White.

Teoretyzując, że wiele z tego, co czyni Waltera interesującym, to jego techniczna wiedza, u/trade_tsunami napisał: „Zdałem sobie sprawę, że lubię [„Better Call Saul”] lepiej po ponownym obejrzeniu [„Breaking Bad”] ponieważ Jimmy/Saul jest w rzeczywistości znacznie bardziej interesującą, złożoną i sympatyczną postacią niż Walter White. Im częściej oglądam Breaking Bad, tym bardziej uważam Waltera za nudnego, jednowymiarowego egomaniaka”. Kontynuowali, wyjaśniając, że Jimmy jest postacią łatwiejszą do kibicowania, ponieważ jego motywacja, mimo że prowadzi do szkodliwych skutków, jest kierowana przez nieco szlachetne cele.

Aby jeszcze wyraźniej kontrast między Waltem i Jimmym był jeszcze wyraźniejszy, u/WakeAndShake88 zauważył, że „Breaking Bad” „bierze rzekomo „dobrego” człowieka i czyni go najgorszym”, podczas gdy Jimmy jest „złym człowiekiem, który nieustannie niebezpieczeństwo stania się całkowicie przyzwoitym”. W innym miejscu tego wątku u/walkingturtlelady powtórzyło ten sentyment, zauważając, że „Better Call Saul” jest bardziej patosem z dwóch programów i pisania: „…to sprawia, że ​​jest to o wiele bardziej tragiczne niż ludzie, którzy tak naprawdę nie byli wszystko, co złe, skończyło się robieniem złych rzeczy, na własną szkodę”.

Te komentarze fanów są zgodne z postulatami takich serwisów jak The New Yorker. Według publikacji Walt był, pomimo swojej rzekomej narracji o transformacji, socjopatą, który potrzebował odpowiedniego wyzwalacza – w tym przypadku diagnozy raka – aby pokazać swoje prawdziwe oblicze. Tymczasem „Better Call Saul” wydaje się włożyć więcej wysiłku w pokazanie transformacji Jimmy’ego w Saula Goodmana, jednocześnie pokazując jego pozytywne cechy jako osoby.

Czy ten post był pomocny?