Skip to content
TV

Dlaczego Eddie z kokainowego misia wygląda tak znajomo

24 de luty de 2023
l intro 1677268087

Pełzający kokainowy miś Eddie

W pierwszych miesiącach nowego roku absurdalny thriller komediowy Elizabeth Banks „Cocaine Bear” był prawdopodobnie jednym z najbardziej oczekiwanych horrorów zimy 2023 roku. Film, którego premiera odbyła się 24 lutego, jest dokładnie tym, co sugeruje jego tytuł — niedźwiedź, który spożywa dużą ilość kokainy.

Chociaż jego przesłanka może być przesadzona, „Kokainowy miś” jest inspirowany prawdziwym niedźwiedziem, który wciąż żyje na świecie. To powiedziawszy, ten prawdziwy niedźwiedź po prostu zmarł wkrótce po zjedzeniu ogromnej ilości kokainy, stając się znanym jedynie z powodu dziwnych i nerwowych okoliczności jego śmierci. Tymczasem tytułowy bohater „Kokainowego misia” wpada w morderczy szał przeciwko ludzkiemu kontyngentowi, w typowy dla slasherów sposób.

Wśród tych, którzy zmierzą się z bestią w „Kokainowym niedźwiedziu”, jest Eddie, syn Syda (Ray Liotta, w roli pośmiertnie zwolnionej), barona narkotykowego próbującego odzyskać zapas kokainy wspomniany w tytule filmu. W postać Eddiego wcielił się Alden Ehrenreich, który może wyglądać znajomo ze względu na pracę z niektórymi z najbardziej uznanych twórców kina lub główną rolę w kultowej serii multimedialnej.

Pierwszą dużą rolą Aldena Ehrenreicha była rola w Tetro Francisa Forda Coppoli

Alden Ehrenreich zadebiutował jako aktor ekranowy w 2005 roku w jednym odcinku serialu „Supernatural”. Cztery lata później, mając tylko kilka mniejszych ról pomiędzy nimi, Ehrenreich pojawił się jako jeden z głównych bohaterów dramatu Francisa Forda Coppoli z 2009 roku „Tetro”.

Kontrowersyjny twórca Vincent Gallo występuje w „Tetro” jako tytułowy bohater, którego życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy jego młodszy brat Bennie, grany przez Ehrenreicha, odwiedza jego dom w Argentynie. Po przyjeździe Bennie jest zaskoczony, gdy dowiaduje się, że jego starszy brat nie jest takim wielkim artystą, jakiego zawsze sobie wyobrażał. Chociaż Gallo może zagrać imiennika filmu, to dynamika między nim a jego bratem leży u podstaw filmu.

„Tetro” zapoczątkował współpracę między Ehrenreichem a rodziną Coppoli — następną rolą Ehrenreicha był krótki występ w dramacie Sofii Coppoli „Gdzieś” z 2010 roku, a następnie zagrał drugoplanową postać w filmie patriarchy rodziny Coppoli z 2011 roku „Twixt”.

Ehrenreich dał przełomowy występ w filmie braci Coen Hail, Caesar!

Grad Caesar Hobie Doyle Face

Po „Twixt” Francisa Forda Coppoli, Alden Ehrenreich kontynuował swoją kilkuletnią nieobecność na srebrnym ekranie serią występów w czterech filmach z 2013 roku, w tym w anglojęzycznym debiucie uznanego koreańskiego reżysera Chan-wooka Parka „Stoker”. W 2016 roku Ehrenreich współpracował z innym filarem – lub technicznie filarami – współczesnego kina jako jeden z głównych bohaterów półhistorycznej komedii braci Coen „Hail, Caesar!”

W tle „Witaj, Cezarze!” dzieje się w Hollywood w latach 50. Ehrenreich gra Hobiego Doyle’a, fikcyjną postać wzorowaną na aktorach, którzy grali w popularnych filmach o kowbojach tamtej epoki. W międzyczasie niektóre hollywoodzkie osobistości filmu zostają uwikłane w absurdalny dramat szpiegowski z czasów zimnej wojny, w tym kowbojska gwiazda filmowa Ehrenreicha.

Występ Ehrenreicha w „Ave, Cezar!” przyniosła mu znaczne uznanie w niezależnym obiegu nagród, zdobywając nominacje od organizacji takich jak Chicago Film Critics Association Awards i Indiewire’s Critics’ Poll.

Jest młodym Hanem Solo w prequelu Star Wars Solo

Tors młodego Hana Solo

Podczas gdy kariera Ehrenreicha przed 2018 rokiem jest bardzo godna uwagi ze względu na jego współpracę z niektórymi z największych nazwisk w historii kina, jego główna rola w samodzielnym prequelu „Gwiezdnych wojen” „Solo: Gwiezdne wojny – historie” w tym roku zapewniła mu zupełnie nowy stopień widoczności wśród ogółu kinomanów.

Kiedy zaczyna się „Solo”, jego tytułowy bohater ma zaledwie 19 lat, zanim trzyletni przeskok w czasie po sekwencji otwierającej film rozpoczyna główną historię. Na dobre i na złe, „Solo” następnie eksploruje kluczowe momenty z historii Hana, do których nawiązywał w oryginalnej serii filmów „Gwiezdne wojny”, od pierwszego spotkania z Chewbaccą (Joonas Suotamo), po pokonanie Kessel Run w mniej niż 12 parseków.

Na nieszczęście dla Ehrenreicha, „Solo” był filmem dzielącym z powodów w dużej mierze poza jego kontrolą. Mówiąc najprościej, Ehrenreich nie jest Harrisonem Fordem i bez względu na to, jak umiejętnie mógłby przedstawić młodszą wersję kultowego przemytnika science-fiction Forda, dorównanie poprzednikowi było z natury ciężką walką. Być może z powodu niejednoznacznego przyjęcia jego występu, kariera Ehrenreicha prawie się zatrzymała po wydaniu „Solo”, a dopiero po latach ponownie się podniosła.

Jest główną postacią telewizyjnej adaptacji Nowego wspaniałego świata Aldousa Huxleya

Nowy wspaniały świat John zdezorientowany

Powieść science-fiction Aldousa Huxleya „Nowy wspaniały świat” została opublikowana w 1931 roku i szybko stała się symbolem zachodniej literatury. Podczas gdy późniejsza i równie ikoniczna „Dziewiętnaście osiemdziesiąt cztery” George’a Orwella przedstawia fikcyjną formę surowych rządów autorytarnych, „Nowy wspaniały świat” służy teraz jako swego rodzaju przeciwwaga, sugerując, że ucisk może raczej przybrać formę społecznego znieczulenia.

W 2020 roku Peacock miał premierę oryginalnej adaptacji usługi przesyłania strumieniowego „Brave New World”, w której Alden Ehrenreich wcielił się w kluczową postać o imieniu John the Savage. Podczas gdy Lenina Crowne (Jessica Brown Findlay) i Bernard Marx (Harry Lloyd) spędzili większość swojego życia w opresyjnym społeczeństwie brytyjskim, ich spotkanie z outsiderem Johnem wywraca ich życie do góry nogami i napędza fabułę serialu przez większą część jego pierwszego i jedynego pora roku.

Po rozstaniu między „Solo” w 2018 r. a „Brave New World” w 2020 r., lista nadchodzących projektów Ehrenreicha obejmuje teraz nadchodzący historyczny epos Christophera Nolana „Oppenheimer” i nadchodzący serial telewizyjny Marvel Cinematic Universe „Ironheart”. Wydaje się więc, że wielkie rzeczy wciąż czekają Ehrenreicha po jego roli w „Kokainowym niedźwiedziu”.

Czy ten post był pomocny?