Skip to content

Dlaczego Duch Diabła pomógł Aki w Chainsaw Man?

29 de grudzień de 2022
ghos devil aki

W odcinku 11 Chainsaw Man widzieliśmy, jak Specjalne Dywizje Bezpieczeństwa Publicznego napadały na bazę Katana Man, aby dowiedzieć się więcej o Gun Devil, który rzekomo dostarczył im broń, której użyli do zabójstw członków Specjalnych Dywizji. W związku z tym Aki zaangażował Akane Sawatari, która nieoczekiwanie użyła przeciwko niemu Diabła Duchów, ponieważ Aki był zszokowany tym, co zobaczył. Duch Diabła zaczął wydusić z niego życie, ale zatrzymał się i pozwolił mu go zabić po tym, jak Aki przypomniał sobie Himeno. Więc dlaczego Duch Diabła pomógł Aki?

Duch Diabła najprawdopodobniej pomógł Aki, ponieważ była to prawdopodobnie ostatnia komenda Himeno, kiedy byli jeszcze w kontrakcie i zanim Duch Diabła użył całego ciała Himeno w walce z Człowiekiem Katana. Pod tym względem najprawdopodobniej ostatnie życzenie Himeno sprawiło, że Duch Diabła pomógł Aki.

W pewnym sensie Aki miał szczęście, gdy Duch Diabła nagle przestał atakować go, ponieważ to właśnie pozwoliło mu zdobyć przewagę nad Sawatari i odwrócić jej uwagę na tyle długo, by Kobeni mógł zakraść się za nią i włożyć jej nóż pod gardło. Pod tym względem związek Aki z Himeno ostatecznie uratował mu skórę. Powiedziawszy to, porozmawiajmy więcej o tym, dlaczego Duch Diabła zaatakował Aki.

Dlaczego Duch Diabła przestał atakować Aki?

W odcinku 11 Chainsaw Man widzieliśmy pełną siłę Oddziałów Specjalnych w ataku na bazę Katana Mana, ponieważ było jasne, że Bezpieczeństwo Publiczne szukało zemsty za to, co yakuza im zrobiła, kiedy zamordowali członków Oddziału Specjalnego. Podziały we wcześniejszych odcinkach. Oczywiście diabły i diabły były zbyt zajęte zabijaniem wszystkich zombie, które były w bazie. W międzyczasie Aki przebiła się przez zombie, by dostać się do Akane Sawatari.

Dla tych, którzy zapomnieli, Sawatari był częściowo odpowiedzialny za zabicie Himeno, ponieważ ona i Katana Man zaatakowali ich kilka odcinków temu. Kiedy ranna Himeno użyła pełnej mocy Diabła-Ducha w swojej próbie zabicia Człowieka-Katany, Sawatari interweniowała, używając swojego Wężowego Diabła do pochłonięcia Diabła-Ducha. W wyniku jej kontraktu z Duchowym Diabłem, całe ciało Himeno zniknęło, gdy pozornie umarła na próżno.

Jednakże, kiedy Aki zmierzył się z Sawatari, był zszokowany widząc, że była w stanie przywołać Diabła-Ducha, ponieważ może to być jedna z mocy Wężowego Diabła. Można przypuszczać, że Wężowy Diabeł jest w stanie wchłonąć moce diabłów, które konsumuje i pozwala im walczyć zamiast niego. W związku z tym Sawatari użył Ducha Diabła przeciwko Aki, który zaczął wyduszać z niego życie.

Następnie w odcinku 12, gdy Duch Diabła dusił Aki, nagle przypomniał sobie wczesne dni, które spędził z Himeno, który był jednym z jego pierwszych przyjaciół, kiedy po raz pierwszy dołączył do Bezpieczeństwa Publicznego. Będąc jego starszym, Himeno był tym, który pokazał Aki liny jako swojego mentora, mimo że wiedział, że jest w nim zakochana. I to ona próbowała go przekonać do palenia.

ZWIĄZANE Z:

„Człowiek piłą łańcuchową” – wyjaśnienie i podsumowanie finału sezonu 1: Piła mechaniczna kontra Katana

Oczywiście Aki odrzucił jej ofertę, ponieważ był jeszcze nieletni. Ale Himeno trzymała papierosa, którego chciała dać Aki, żeby mogła mu go dać, kiedy będzie gotowy i wystarczająco duży, by zapalić.

Po przypomnieniu sobie Himeno, Aki był zszokowany, widząc, że Duch Diabła przestał go dusić. Zamiast tego dał mu tego samego papierosa z napisem „łatwa zemsta”. To było wtedy, gdy Duch Diabła był na tyle chętny, by pozwolić Aki go zabić, gdy czysto odciął mu głowę. Więc dlaczego Duch Diabła pomógł Aki?

1672339572 684 Dlaczego Duch Diabla pomogl Aki w Chainsaw Man.webp

Nigdy nie zostało w pełni wyjaśnione, dlaczego Duch Diabła przestał atakować Aki, aby pozwolić mu go zabić. Ale możemy założyć, że Aki po prostu nie bał się już Diabła Duchów, kiedy wspominał Himeno.

Wyjaśnił podczas tej sceny, że Duch Diabła nie ma oczu, ale wykorzystuje strach osoby, aby zobaczyć, czego potrzebuje do ataku. W związku z tym możliwe jest, że strach Aki zniknął, gdy zaczął wspominać Himeno, ponieważ wszystko, co miał w sercu, to miłe wspomnienia, które miał o swoim seniorze. Wtedy Duch Diabła nie mógł już widzieć swojego strachu.

Dlaczego Duch Diabła dał Aki papierosa?

Oczywiście możemy również założyć, że w momencie, gdy Duch Diabła nie wyczuwał już strachu w Aki, przypomniał sobie ostateczną komendę Himeno, która polegała na oddaniu papierosa, którego nie mogła mu dać, kiedy jeszcze żyła. I to ostatnie polecenie mogło zostać wydane kiedyś w przeszłości, kiedy Himeno powiedział Duchowi Diabłu, aby dał papierosa Aki w zamian za część ciała.

ZWIĄZANE Z:

Co oznaczają drzwi do zaułka w Chainsaw Man i czy Denji kiedykolwiek je otworzy?

Biorąc pod uwagę, że diabły mają tendencję do honorowania swoich kontraktów co do litery, możliwe, że Duch Diabła pamiętał o swoim kontrakcie z Himeno i zaczął dawać Aki papierosa, który obiecała mu dać, kiedy będzie gotowy i wystarczająco duży, by zapalić. W związku z tym Duchowy Diabeł uczcił tym gestem pamięć Himeno.

Jak wspomniano, papieros miał również napis „łatwa zemsta”. Może to oznaczać, że Himeno wiedział, że Duch Diabła zostanie użyty przeciwko niemu wcześniej czy później i że rozumiał, jaka jest jego słabość. Biorąc pod uwagę, że Aki wiedział, że Duch Diabła nie może zobaczyć ani zaatakować osoby, która się go nie boi, wtedy Aki stało się łatwe do zabicia go.

Oczywiście jest to coś, o czym tylko spekulujemy, ponieważ szczegóły nigdy nie zostały wyjaśnione w Chainsaw Man. Niemniej jednak faktem jest, że wpływ Himeno nadal utrzymywał się nawet po jej śmierci, kiedy poświęciła się, by ocalić Aki przed Człowiekiem Katana.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?